تلفن سانترال بیسیم

تلفن بیسیم سانترال

سانترال یا مرکز تلفن به دستگاهی گفته می شود که می تواند وظیفه ی توزیع و تقسیم خطوط شهری بین تلفن های داخلی موجود در شرکت را انجام دهد. این دستگاه تعدادی پورت ورودی و خروجی دارد که تعداد این پورت ها به ظرفیت دستگاه بستگی دارد. پورت های ورودی تعداد خطوط شهری و پورت های خروجی تعداد داخلی ها را مشخص می کند.

در دستگاه سانترال دو نوع ظرفیت وجود دارد که اولی ظرفیت پایه است که بدون نیاز به هیچ سخت افزار دیگری می توان از این ظرفیت بهره برداری کرد. ظرفیت دوم که ظرفیت قابل ارتقا است به وسیله ی نصب کارت های ارتقای سازگار با دستگاه قابل دسترسی است.

مانند خطوط تلفن شهری، بر روی داخلی های دستگاه سانترال هم باید گوشی تلفن قرار داد تا بتوان ارتباط تلفنی برقرار کرد. اما در دستگاه سانترال مانند خطوط تلفن معمولی نمی توان از هر گوشی استفاده کرد. انتخاب بین گوشی های مختلف تلفن، در درجه اول به نوع داخلی مورد نظر بستگی دارد. نوع داخلی های سانترال به چند دسته تقسیم می شود: آنالوگ، هایبرید، دیجیتال، تحت شبکه.

تلفن سانترال بیسیم

بر روی هر کدام از داخلی ها باید تلفن مخصوص به همان نوع را قرار داد. نوع داخلی هایبرید دارای ۴ رشته سیم یا دو زوج کابل برای انتقال داده و صدا هستند. نوع داخلی دیجیتال اما با یک زوج سیم توانایی انتقال داده و صدا را فراهم می کند. بر روی هر دو نوع این داخلی ها باید تلفن های برند پاناسونیک قرار بگیرد.

نوع داخلی تحت شبکه به دو نوع پروتکل IP و SIP تقسیم می شوند. در نوع IP مانند دو نوع گفته شده در بالا باید از تلفن های تحت شبکه IP پاناسونیک استفاده کرد. ولی در نوع SIP می توان از تلفن های سایر برند ها نیز استفاده کرد.

 نوع داخلی آنالوگ اما مانند خطوط شهری است و می توان تلفن های معمولی که در منزل استفاده می شود را نیز روی آن قرار داد. اگر تصمیم دارید از تلفن های بیسیم بر روی برخی داخلی های خود استفاده کنید باید آنها را از نوع آنالوگ انتخاب کنید.


5 (100%) 1 رای

شاید این مطالب را نیز بپسندید

کارت های داخلی آنالوگ سانترال پر ظرفیت...
تعداد بازدید: 15
کارت های داخلی آنالوگ قابل استفاده در دستگاه های KX-TDA600 و KX-TDE600 در 2   ظرفیت مختلف 16 پورت و 24 پورت  توسط کمپانی پاناسونیک به بازار ...
معرفی قابلیت سانترال پر ظرفیت پاناسونیک...
تعداد بازدید: 31
سانترال پر ظرفیت سیستم سانترال پاناسونیک سری TDA وسریTDE و NS به صورت چند کاره با داشتن انعطاف بالا برای بیشتر شدن خطوط شهری و داخلی با امک...
معرفی قابلیت های سانترال کم ظرفیت پاناسونیک...
تعداد بازدید: 28
معرفی سانترال های کم ظرفیت این نوع سانترال برای استفاده در شرکت های کوچک با حجم کم برای تماس طراحی شده است به طوری که میتواند نیاز های تلفن...


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی