نکات مهم در انتخاب بهترین ویدئو پروژکتور برای تماشای فیلم

بدون شک فاکتورهای بسیار زیادی در انتخاب یک ویدئو پروژکتور برای تماشای فیلم دخیل هستند. ولی ما بهترین معیارهایی که می‌توانید در هنگام خرید ویدئو پروژکتور به آنها توجه بیشتری داشته باشید، برای شما جمع‌آوری کردیم.

احتمالا سوالات زیادی ذهن شما را در مورد ویدئو پروژکتور درگیر کرده است. اینکه اصلا ویدئو پروژکتور ارزش خرید دارد؟ و یا برای دیدن فیلم در منزل ویدئو پروژکتور بگیریم یا تلویزیون؟ و یا ویدئو پروژکتورهای LCD بهتر هستند یا LED؟

و سوالات زیاد دیگر که به همه آنها جواب خواهیم داد و این مطلب در انتخاب ویدئو پروژکتور مناسب فیلم به شما کمک بسیاری می‌کند. پس تا آخر مقاله همراه ما باشید و اگر در آخر سوالی داشتید، می‌توانید بپرسید تا در کمترین زمان به شما پاسخ دهیم.

فاکتورهای کلی ویدئو پروژکتور روی سه عامل مهم روشنایی، وضوح تصویر و نسبت لنز بررسی می‌شوند. اما اگر از ویژگی‌های فرعی ویدئو پروژکتورها مانند طول عمر لامپ تصویر، منبع نور و ورودی‌های آن آگاه باشیم، انتخاب ما قطعا راحت‌تر و بهینه‌تر خواهد بود.

انواع ویدئو پروژکتور از لحاظ کاربری

در حال حاضر باید ببینیم که ویدئو پروژکتور را برای چه کاری می‌خواهیم استفاده کنیم. برخی افراد به دلیل عدم دانش کافی، برای محل کار خود از ویدئو پروژکتورهای خانگی که مخصوص تماشای فیلم هستند استفاده می‌کنند. نه اینکه این کار اشتباه باشد ولی هر دستگاهی برای استفاده کاربری خاص خودش طراحی و ساخته شده است. نه تنها این کار باعث کاهش بهره‌وری در کار می‌شود بلکه هزینه‌ها، ویژگی‌ها و امکانات ویدئو پروژکتور خانگی با ویدئو پروژکتور کاری کاملا با هم متفاوت است.

ویدئو پروژکتور برای استفاده در خانه

امروزه استفاده از ویدئو پروژکتور در خانه به سرعت در حال افزایش است. چرا که اکثر افراد به تماشای فیلم و سریال با ابعاد بزرگتر علاقه زیادی دارند. یک سینمای خانگی حرفه‌ای که می‌تواند برای افراد علاقه‌مند به تماشای فیلم بسیار جذاب باشد.

البته ویژگی‌های یک ویدئو پروژکتور خانگی با پروژکتوری که در محل کار استفاده می‌شود، بسیار متفاوت است. رزولوشن و کیفیت تصویر، روشنایی تصویر، اتصالات و ارتباطات از جمله ویژگی‌های مهمی هستند که هنگام خرید باید به آنها توجه کرد. حال اگر در انتخاب بین تلویزیون و ویدئو پروژکتور شک دارید، می‌توانید مقاله “ویدئو پروژکتور یا تلویزیون” را مطالعه کنید.

خرید ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-LW376 بهترین ویدئوپروژکتور خانگی

ویدئو پروژکتور مناسب برای خانه
ویدئو پروژکتور مناسب خانه

ویدئو پروژکتور برای استفاده در آموزشگاه‌ها، سالن‌های کنفرانس و …

خب قطعا ویدئو پروژکتوری که در محل کار استفاده می‌شود نباید زیاد هزینه‌بر باشد. چرا که بسیاری از ویژگی‌هایی که در کاربری منزل مهم هستند، نباید در اینجا در نظر گرفته شوند. بسیاری از کسب و کارها مانند آموزشگاه‌ها و دانشگاه‌ها روند رو به رشدی در استفاده از ویدئو پروژکتور دارند.

به دلیل عملکرد بالا و بهره‌وری زیاد در ویدئو پروژکتور، عملا تخته‌های وایت‌برد از دور خارج شده‌اند. چون می‌توان از ویدئو پروژکتور در اتاق‌های بزرگ و سالن‌های کنفرانس بهره گرفت و ارائه‌های حرفه‌ای و بی‌نظیری با این دستگاه داشت.

با توجه به اندازه ی کلاس یا سالن ویدئو پروژکتورهای مختلفی با قدرت های مختلف نیاز است. به طور مثال ویدئو پروژکتورهای پاناسونیک برای انواع کاربری ها دستگاه های مناسبی ارائه کرده است. 

ویدئو پروژکتور برای کلاسهای آموزش با سایز متوسط ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-LB305 ویدئو پروژکتور خانگی
ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-LB306 بهترین ویدئو پروژکتور خانگی
ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-LB426
ویدئو پروژکتور برای سالن های آمفی تئاتر ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VX610 ویدئو پروژکتور برای سالن های آمفی تئاتر
ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VZ580 ویدئو پروژکتور برای سالن های آمفی تئاتر
ویدئو پروژکتور برای سالن های بزرگ سینمایی ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VMZ51 ویدئو پروژکتور برای سالن های سینمایی
ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VMZ61 ویدئو پروژکتور برای سالن های سینمایی
ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VMZ71 ویدئو پروژکتور برای سالن های سینمایی

 

ویدئو پروژکتور مناسب برای محل کار
ویدئو پروژکتور مناسب برای آموزش و کنفرانس

رزولوشن و کیفیت تصویر ویدئو پروژکتور برای تماشای فیلم چقدر است؟

یکی از ارکان مهم لذت تماشای فیلم، همین رزولوشن است. رزولوشن تعداد پیکسل‌های تصویر است که هرچقدر میزان آن بالاتر باشد، جزئیات بیشتر و بهتری از تصویر را مشاهده می‌کنید. انواع وضوح تصویر که بسیار متداول و رایج هستند:

 • وضوح HD یا HD Ready: رزولوشن در این وضوح، 720×1280 پیکسل است که ما آن را رای دیدن فیلم پیشنهاد نمی‌کنیم.
 • وضوح WXGA: رزولوشن دراین حالت روی 800×1280 است که بیشتر برای ارائه‌های تجاری و کار مناسب‌تر است.
 • وضوح Full HD: رزولوشن در این حالت 1080×1920 است. اگر در منزل از کنسول‌های بازی و پخش‌کننده‌های فیلم با قابلیت Blu-ray استفاده می‌کنید، انتخاب مناسبی است. گرچه کنسول‌های بازی روی 4K تمرکز کرده‌اند و برای دیدن فیلم هم موردی ندارد.
 • وضوح 4K: رزولوشن 2160×3840 مخصوص تصاویر 4K است و بهترین گزینه برای تماشای فیلم است.

همانطور که متوجه هستید بهترین رزولوشن تصویر ویدئو پروژکتور برای تماشای فیلم، کیفیت 4K است. کیفیت تصویر 4K تصاویری بزرگ‌تر و با جزئیات بیشتری را فراهم می‌کند. البته از Full HD هم می‌توان استفاده کرد و این موضوع بستگی به بودجه و توانایی خرید شما دارد. دقت کنید که ویدئو پروژکتور با نسبت تصویر 16:9 را استفاده کنید، به این خاطر که فیلم‌ها روی این استاندارد تهیه می‌شوند. پروژکتورهای مخصوص بازی نیز باید از کیفیت 4K پشتیبانی کنند.

انواع رزولوشن ویدئو پروژکتور برای تماشای فیلم
انواع رزولوشن ویدئو پروژکتور

برای دیدن فیلم، روشنایی تصویر (Brightness) ویدئو پروژکتور چقدر باید باشد؟

در ویدئوپروژکتورها میزان روشنایی تصویر با عبارت ANSI نشان داده می‌شود و واحد آن لومن(lumens) است. میزان روشنایی در پروژکتورهایی که برای تماشای فیلم استفاده می‌شوند از 1000 لومن تا 6000 لومن وجود دارد که به عواملی مانند میزان روشنایی اتاق شما هم بستگی دارد. یعنی اگر میزان نور اتاق شما زیاد باشد این مقدار برای لومن هم باید زیاد باشد.

باید گفت که به فاصله پروژکتور تا صفحه نمایش یا پرده هم باید توجه کنید که البته در ابتدا نیاز به تنظیم دارد. برخی افراد هم هستند که محل مورد نظر را از لحاظ سینمای خانگی تجهیز می‌کنند تا استاندارد شود. به عنوان مثال سینماها، مکان‌هایی هستند که مخصوص تماشای فیلم طراحی شده‌اند و کنترل نور داخلی محیط را دارند. پس باید از ویدئو پروژکتورهایی که بین 1000 تا 2000 لومن دارند، استفاده شود.

 • سالن‌های سینمای خانگی اختصاصی مانند سینما باید حداقل از 1000 لومن استفاده شود
 • اتاق‌های با نور کم محیط، باید 1500 لومن به بالا را داشته باشند
 • مکان‌های با نور زیاد باید از لومن 3000 به بالا استفاده کنند
انواع روشنایی ویدئو پروژکتور برای تماشای فیلم
انواع روشنایی در ویدئو پروژکتور

با توجه به پیشنهادات بالا می‌توان نتیجه گرفت که محیط شما یک عامل تعیین کننده در انتخاب ویدئو پروژکتور خواهد بود. اگر مکان شما دائم در حال تغییر است، بهتر است از لومن بالا استفاده کنید. پس نور اتاق خود را تنظیم کنید و برای لذت بردن از تماشای فیلم آماده شوید.

کنتراست یا عمق تصاویر ویدئو پروژکتور برای تماشای فیلم چقدر مهم است؟

ابتدا با مفهوم کنتراست کمی بیشتر آشنا شویم. نسبت کنتراست در اصل تفاوت میزان روشنایی در قسمت‌های تاریک و قسمت‌های روشن تصویر را بیان می‌کند. به عنوان مثال نسبت کنتراست 1000:1 یعنی روشن‌ترین نقطه، به اندازه هزار برابر میزان روشنایی آن بالاتر از تاریک‌ترین نقطه است.

به طور خلاصه هر چه میزان کنتراست در ویدئو پروژکتور بالاتر باشد، تصویر واضح‌تر و طبیعی‌تر خواهد شد. کنتراست هم به محیطی که ویدئو پروژکتور در آن قرار دارد، بستگی دارد. اگر قصد ما تماشای فیلم است، نسبت کنتراست برای ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی از اهمیت بالایی برخوردار است.

اما اگر می‌خواهید از محیطی با نور زیاد (نور روز یا نور چراغ) استفاده کنید کنتراست زیاد اهمیتی ندارد چون عمق مناطق تاریک تصویر، زیاد مشخص نیست که بخواهد آن را تنظیم کند. با تجربه‌ای که ما داریم برای تماشای فیلم بهتر است نسبت کنتراست کمتر از 5000:1 نباشد.

تفاوت بین کنتراست بالا و پایین در ویدئو پروژکتور
تفاوت بین کنتراست بالا و پایین

ورودی‌ها و خروجی‌های مناسب ویدئو پروژکتور مخصوص تماشای فیلم

در ویدئو پروژکتورها دو نوع اتصال وجود دارد: 1- آنالوگ 2- دیجیتال

در آنالوگ رابط‌های تصویری به صورت زیر تعریف می‌شوند:

 • VGA
 • S-video
 • رابط تصویر کامپوزیت
 • رابط تصویر کامپوننت

و در دیجیتال رابط‌های زیر را داریم:

 • HDMI
 • DVI

در رابط‌های تصویری آنالوگ، متداول‌ترین آنها VGA است. همچنین در رابط‌های دیجیتال، رایج‌ترین آن HDMI است. برای تماشای فیلم مهم است که ویدئو پروژکتور حداقل دارای رابط HDMI باشد. چون کیفیت تصویر بالاتری را نسب به سایر رابط‌ها فراهم می‌کند. رابط DVI فقط برای انتقال تصویر مناسب بوده ولی رابط HDMI می‌تواند هم تصویر و هم صدا را انتقال دهد.

تکنولوژی DLP بهتر است یا LCD؟

ویدئو پروژکتورهای امروزی بر اساس فناوری‌های مختلفی ساخته می‌شوند که در این قسمت به نقاط مثبت و منفی هر کدام اشاره کردیم. امیدواریم که بتوانید با توجه به این اطلاعات، انتخاب مناسبی داشته باشید.

فناوری DLP، مزایا و معایب آن

DLP مخفف عبارت Digital Light Processing به معنای لغوی “پردازش دیجیتال نور” است. DLP یک فناوری تجسمی است که در آن تصویر توسط میلیون‌ها آینه کوچک روی پرده نمایش ایجاد می‌شود. هر آینه با یک نقطه از نور تطبیق داده شده که کج بودن آن انواع رنگ‌های مختلف دیگر را فراهم می‌کند و قابل رؤیت با چشم انسان نیست.

ساختار DLP کوچک است به طوری که منبع نور و اپتیک هر دو درون یک بسته قرار می‌گیرند و گرد و غبار نمی‌تواند نفوذ کند. همچنین پروژکتورهای DLP دارای هزینه‌های نگهداری و تعمیرات بسیار پایین هستند.

معایب

 • ظاهر شدن اثرات رنگین کمانی
 • چرخ رنگی صدادار
 • خوب نبودن نمایش رنگ‌ها به اندازه پروژکتورهای LCD

مزایا

 • زیبایی خطوط و نوشته‌های تصاویر
 • نسبت کنتراست بالا
 • تراشه‌های DMD با طول عمر بالا

فناوری LCD، مزایا و معایب آن

در پروژکتورهایی که از فناوری LCD استفاده می‌کنند، نور سفید از لامپ پروژکتور به سه نور اصلی قرمز، آبی و سبز تقسیم می‌شود و از طریق سه پنل جداگانه منتقل می‌شود. به این ترتیب یک تصویر رنگی ایجاد می‌شود. فناوری LCD این توانایی را دارد که رنگ‌های قوی، طبیعی و خاصی را ایجاد کند که با کیفیت بالا تولید شده و نقاط تاریک کمتری دارند.

معایب

 • اثر مشبک با وضوح پایین
 • هزینه‌های نگهداری بالا

مزایا

 • تصاویر با کیفیت بالا و نمایش رنگ مناسب
 • پیکسلاسیون مناسب
 • کمی روشن‌تر از پروژکتورهای DLP

ویدئو پروژکتور برای تماشای فیلم چه ویژگی‌های مهم دیگری باید داشته باشد؟

علاوه بر ویژگی‌هایی که در قسمت‌های بالا ذکر شد، یک سری ویژگی‌های اساسی و در عین حال ساده وجود دارند که باید آنها را مدنظر قرار دهیم، مانند زوم اپتیکال، لنز و ویژگی Keystone correction.

زوم اپتیکال به دو دلیل مهم است:

 • داشتن زوم اپتیکال 2X در ویدئو پروژکتورهای سینمای خانگی برای انعطاف‌پذیری بیشتر
 • اگر ویدئو پروژکتور در فاصله مناسب تا پرده نمایش نصب نشود زوم اپتیکال این مورد را برطرف می‌کند

دلایل مهم بودن لنز:

 • حرکت دادن تصویر به صورت افقی و عمودی بدون خراب شدن تصویر
 • اگر ویدئو پروژکتور مستقیما جلوی پرده نمایش قرار نگیرد، لنز این مشکل را پوشش می‌دهد

ویژگی Keystone correction

 • تنظیم گوشه‌های تصویر با فشار دادن کلید Keystone correction
 • برای صاف کردن تصاویر و برطرف کردن شیب ویدئو پروژکتور بسیار مفید است

ویژگی Keystone در اصل تابعی است که به پروژکتورها اجازه می‌دهد، تا زمانی که تصویر در گوشه‌ها با پرده نمایش تراز شوند کشیده شود و آن را به صورت مستطیل نمایش دهند. یعنی باید کلید Keystone را تا زمان تراز شدن تصویر فشار دهید.

ویژگی Lens shift نیز باعث می‌شود که درون ویدئو پروژکتور فضایی فراهم شود تا به راحتی، لنز به چپ و راست و بالا و پایین حرکت کند. این کار مانع از حرکت دادن خود ویدئو پروژکتور می‌شود و بسیار کارآمد است.

میزان نویز یا پارازیت در ویدئو پروژکتور تا چه حدی باید باشد تا مشکل‌ساز نشود؟

میزان نویز در ویدئو پروژکتور بستگی به نوع کاربرد آن دارد. اگر ویدئو پروژکتوری را برای تماشای فیلم انتخاب کرده‌اید، به طور معمول نباید بیشتر از 30 دسی‌بل پارازیت ایجاد کند. توجه داشته باشید که هر چقدر ویدئو پروژکتور بزرگتر باشد صدای فن کمتری دارد و زیر 30 دسی‌بل پارازیت دارد.

ولی اگر از یک ویدئو پروژکتور قابل حمل استفاده کنید، پارازیت آن بین 32 تا 38 دسی‌بل است. همچنین اگر لامپ ویدئو پروژکتور روشن‌تر و قدرتمندتر باشد به یک فن قوی‌تر نیاز دارد.

نکات مهم در مورد خرید ویدئو پروژکتور برای تماشای فیلم

ما در قسمت بالا از ویژگی‌های مهم و اصلی یک ویدئو پروژکتور که مناسب تماشای فیلم است، برای شما صحبت کردیم. حال برخی ویژگی‌های دیگر هستند که در هنگام خرید باید به آنها نیز توجه زیادی داشته باشید. اکنون به چند مورد مهم آنها اشاره می‌کنیم تا کار شما را برای انتخاب کردن راحت‌تر کنیم.

به عنوان مثال باید ویدئو پروژکتوری انتخاب کنید که علاوه بر قرارگیری آن روی میز، قابلیت نصب به سقف هم داشته باشد. اگر از ویدئو پروژکتورهای LCD استفاده می‌کنید، دقت کنید که اگر به سقف نصب شده باشد باید به موازات بالای صفحه قرار بگیرد، و اگر روی میز قرار دارد باید به موازات پایین صفحه نمایش گذاشته شود.

نوع سالن متوسطاتاق کوچک برای تماشای فیلم بزرگاتاق بزرگ برای تماشای فیلم خیلی بزرگاتاق کنفرانس و بزرگ
محصولات PT-VZ580 PT-vw360 PT-RZ570
PT-LW375 PT-VX610 PT-VMZ50

در مورد ویدئو پروژکتورهای DLP به این گونه است که در صورت نصب به سقف باید کمی بالاتر از بالای صفحه باشد و اگر روی میز است باید کمی پایین‌تر از صفحه نمایش باشد. مشکلات جزئی را می‌توان با ویژگی keystone correction برطرف کرد.

محل قرارگیری انواع ویدئو پروژکتور
محل قرارگیری انواع ویدئو پروژکتور

معرفی چند ویدئو پروژکتور برای تماشای فیلم

به طور مختصر چند نمونه ویدئو پروژکتور را مورد نقد و بررسی قرار می‌دهیم تا شاید به انتخاب شما کمک زیادی کند:

ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VZ580

ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VZ580 یکی از محصولات پرفروش و خوش‌ساخت شرکت پاناسونیک است که توسط شرکت ایده آل گستر نمایندگی مجاز محصولات اداری و ارتباطی پاناسونیک در ایران عرضه می‌شود.

این دستگاه زیبا و کارآمد با لامپ قدرتمند خود که 5000 لومن روشنایی را فراهم می‌کند، علاوه بر نمایش با کیفیت فیلم‌ها، در سایر کسب و کارها مانند آموزشگاه‌ها، دانشگاه‌ها و سالن‌های کنفرانس متوسط به کار گرفته می‌شود.

وضوح تصویر 1080×1920 پیکسلی باعث می‌شود تا رنگ‌ها با تمام جزئیات آنها مشاهده شود. فناوری Daylight View Basic مناطق تاریک را روشن‌تر و در نور روز، به طور خودکار تنظیم می‌شود. در واقع سنسور داخل ویدئو پروژکتور این تنظیم نور را انجام می‌دهد.

همچنین ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VZ580 با استفاده از Auto Rotation تصاویر برعکس را کاملا به صورت صحیح نمایش می‌دهد. پشتیبانی از پورت‌های HDMI و USB، عملکرد و کارآیی ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VZ580 را نیز به طور چشمگیری افزایش داده است.

مشخصات و خرید ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VZ580
خرید خرید ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VZ580

ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-LW375

ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-LW375 یکی دیگر از محصولات با کیفیت پاناسونیک است که نسبت به امکاناتی که دارد، می‌توان گفت که از لحاظ قیمت به صرفه‌تر است. پنل داخل این ویدئو پروژکتور از 3 عدد LCD تشکیل شده و روشنایی 3600 لومن را فراهم می‌کند.

ویدئو پروژکتور PT-LW375 وزنی معادل 3 کیلوگرم دارد و انواع پورت‌های مورد نیاز مانند HDMI، کامپیوتر و USB در آن قرار دارد. رزولوشن تصویر 800×1280 پیکسل است و با فرمت‌های ویدئویی NTSC و PAL سازگار است.

مشخصات و خرید ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-LW375
خرید ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-LW375

شما به راحتی می‌توانید دستگاه را به مانیتور وصل کرده و یا با قرار دادن فلش مموری، دیتاها را روی صفحه نمایش مشاهده کنید. ویدئو پروژکتور PT-LW375 از ویژگی Keystone پشتیبانی می‌کند و در حالت افقی و عمودی اندازه تصویر را تنظیم می‌کند. ویدئو پروژکتور PT-LW375 توسط شرکت ایده آل گستر نمایندگی مجاز محصولات ادارای و ارتباطی پاناسونیک در ایران با گارانتی معتبر عرضه می‌شود. برای دیدن انواع ویدئو پروژکتور پاناسونیک به وب‌سایت مراجعه کنید.

ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-RZ570

ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-RZ570 از با کیفیت‌ترین محصولات اداری پاناسونیک در دسته پروژکتور است که دارای امکانات فوق‌العاده‌ای است. محصولی با وزن تقریبی 16 کیلوگرم که مناسب کاربری‌های متفاوت است.

هم در محل کار برای ارائه و کنفرانس و هم در منزل برای تماشای تلویزیون و فیلم مناسب است. کیفیت Full HD و رزولوشن 1080×1920 پیکسلی این دستگاه را به یکی از محبوب‌ترین محصولات پاناسونیک در بازار جهانی تبدیل کرده که پارازیت‌های بسیار کمی بین 28 تا 33 دسی‌بل دارد و سر و صدای دستگاه نیز بسیار پایین است.

ویدئو پروژکتور پاناسونیک مدل PT-RZ570 را می‌توان به راحتی نصب و استفاده کرد. کنتراست این محصول 20000:1 است و از کنتراست داینامیک برای تنظیم نور محیط استفاده می‌کند. استفاده از پورت‌های HDMI و کامپیوتر، انتخاب آن را برای هر کاری آسان کرده است.

در اتاق‌های روشن، تصاویری با کیفیت ارائه می‌دهد و  قابلیت نصب 360 درجه را در ویژگی‌های خود دارد. برای نصب به سقف مشکلی ایجاد نمی‌کند و با اینکگه پروژکتور برعکس باید نصب شود ولی با قابلیت چرخش خودکار، تصویر را در اندازه درست نشان می‌دهد.

مشخصات و خرید ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-RZ570
خرید ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-RZ570

ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VW360

یکی دیگر از ویدئو پروژکتورهای پاناسونیک که مناسب از آن به عنوان سینمای خانگی هم استفاده می‌شود. ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VW360 که از روشنایی 4000 لومن بهره می‌گیرد. انعطاف‌پذیر در نصب و اجرا و همچنین قابلیت نصب بر روی کامپیوتر برای نمایش انواع فایل‌های PDF، پاورپوینت، ویدئو و عکس از ویژگی‌های مهم این دستگاه است.

پورت‌های USB و HDMI که عملکرد و بهره‌وری دستگاه را افزایش می‌دهد. زوم اپتیکال 1.6 برابری باعث می‌شود تا زیاد دستگاه را حرکت ندهید. فیلتر و لامپ تصویر طوری روی دستگاه قرار گرفته‌اند که به راحتی قابل تعویض هستند. صدای اسپیکر این دستگاه 10 وات و به خوبی قابل شنیدن است.

در ویدئو پروژکتور پاناسونیک مدل PT-VW360 قابلیتی به نام Keystone Correction قرار دارد که زاویه‌های گوشه را برای نمایش بهتر تنظیم می‌کند.

مشخصات و خرید ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VW360
خرید ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VW360

ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VMZ50

ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VMZ50 یکی از غول‌های صنعت ویدئو پروژکتور به حساب می‌آید. در هر صنعتی دستگاه‌ها و محصولاتی وجود دارند که نسبت به بقیه، از امکانات بیشتری برخوردار هستند. هدف از تولید آنها، پوشش تمامی نیازهای کاربر و مشتری است.

اینکه بتواند با دستگاه به راحتی کار و آن را نصب کند. پشتیبانی از کیفیت 4K تصاویر نابی را برای شما در 30 فریم بر ثانیه فراهم می‌کند. پنل داخل دستگاه از 3 عدد LCD تشکیل شده و از نوع لیزر می‌باشد.

صدای ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VMZ50 به میزان 10 وات است تا بتوانید به راحتی صدا را بشنوید. این محصول مناسب انجام هر کاری و درهر شرایطی است. با توجه به بودجه‌ای که مدنظر دارید باید بسنجید که آیا برای کاری که شما می‌خواهید استفاده کنید مناسب است یا خیر.

مشخصات و خرید ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VMZ50
خرید ویدئو پروژکتور پاناسونیک PT-VMZ50

تعمیرات ویدئو پروژکتور پاناسونیک

همانطور که می‌دانید ویدئو پروژکتور یک دستگاه بسیار حساس است و به هیچ عنوان نباید به وسیله افراد غیر متخصص مورد ارزیابی و تعمیر قرار بگیرد. حتی یک دستکاری کوچک ولی بدون اطلاعات و دانش کافی، می‌تواند منجر به بروز خسارات سنگین و گاها غیر قابل جبران در این دستگاه‌ها گردد. به همین دلیل بهتر است در صورت بروز هرگونه خرابی و اختلال در عملکرد ویدئو پروژکتورها، سریعا با نمایندگی‌های مجاز تماس گرفته و درخواست تعمیرات نمایید.

ویدئو پروژکتورهای پاناسونیک به واسطه کیفیت و دوام بالایی که دارند؛ به ندرت دچار خرابی‌های بدون دلیل می‌گردند. اما در پاره‌ای از مواقع و به دلیل استفاده ناصحیح و یا گذشت زمان، ممکن است این دستگاه‌ها نیازمند سرویس و تعمیرات شوند. در این گونه مواقع، بهترین راه حل تماس با واحد تعمیرات شرکت ایده آل گستر می‌باشد.

کارشناسان و مهندسین ایده آل گستر، با اتکا به تجربه‌ای چندین ساله در زمینه تعیمرات دستگاه‌های مخابراتی و اداری پاناسونیک، آماده هستند تا تعمیرات دستگاه ویدئو پروژکتور شما را در کمترین زمان و با استفاده از قطعات اصل و اورجینال شرکت پاناسونیک انجام دهند:

تعمیرات ویدئو پروژکتور

و کلام آخر

اکنون با تمام ویژگی‌های خوب یک ویدئو پروژکتور که برای تماشا کردن فیلم نیاز است، به خوبی آشنا شده‌اید. خودتان به راحتی می‌توانید هنگام خرید، آنها را بررسی کنید و از انتخاب خود لذت ببرید. چند محصول را به شما معرفی کردیم که می‌توانید بر حسب نیاز کاربری، آنها را انتخاب کنید. فقط کافیست تا به صفحه محصولات پروژکتور رفته تا تمامی آنها را مورد بررسی قرار دهید.

اگر احیانا موارد بالا را فراموش می‌کنید، می‌توانید یک چک‌لیست تهیه کنید و همراه خود در هنگام خرید داشته باشید. چون دانش کافی برای این کار را دارید. خوشحال می‌شویم تا نظرات خود را در هینجا با ما مطرح کنید و یا اگر تجربه‌ای در استفاده از ویدئو پروژکتورهای مخصوص فیلم دارید با ما درمیان بگذارید.

آیا ویدئو پروژکتورها برای تماشای فیلم مناسب هستند؟

در اصل می‌توان گفت که ویدئو پروژکتورها مناسب تماشای فیلم هستند. ولی باید فاکتورهای زیادی را برای انتخاب یک ویدئو پروژکتور مناسب برای تماشای فیلم انتخاب کنید. چرا که هر ویدئو پروژکتوری مناسب فیلم دیدن نیست. با توجه به ابعادی که ویدئو پروژکتور در اختیار می‌گذارد، قطعا تماشای فیلم لذت‌بخش خواهد بود.

تلویزیون بهتر است یا ویدئو پروژکتور؟

به چند دلیل می‌توان گفت که استفاده از ویدئو پروژکتور به‌صرفه‌تر است. چرا که اگر بخواهید یک تلویزیون با ابعاد 100 اینچ تهیه کنید باید مبلغ زیادی را هزینه کنید. در حالی که ویدئو پروژکتور ابعادی بیشتر و کیفیتی بهتر را برای شما فراهم می‌کند و از لحاظ قیمت هم مناسب‌تر از تلویزیون است. این بستگی به نوع کاربرد شما در ویدئو پروژکتور دارد که قصد استفاده برای چه کاری را دارید. ویدئو پروژکتورهایی هستند که مناسب تماشای فیلم هستند و تجربه‌ای لذت‌بخش را برای شما به ارمغان می‌آورند.

آیا می‌شود در تمام ساعات روز از ویدئو پروژکتور استفاده کنم؟

شما می‌توانید در تمام ساعات روز با ویدئو پروژکتور به تماشای فیلم و یا تلویزیون بپردازید بدون آنکه صدمه‌ای به ویدئو پروژکتور وارد شود. اگر چه ممکن است طول عمر لامپ تصویر ویدئو پروژکتور کم شود ولی خب تنها هزینه‌ای است که شما باید انجام دهید. در حالی که تلویزیون‌ها اگر طول عمر آنها تمام شود باید به کل، آنها را تعویض کرد. حتی می‌توانید از ویدئو پروژکتورهای جیبی استفاده کنید و آنها را به هرجایی حمل کنید.

آیا پروژکتورهای خانگی ارزش خرید دارند؟

ویدئو پروژکتورها بر اساس فاکتورهای زیادی بررسی می‌شوند. باید تمامی آنها را بررسی کرده و به طور صحیح انتخاب خود را انجام دهید. در جواب این سوال باید گفت که به طور کل ویدئو پروژکتورهای خانگی ارزش خرید کردن دارند. چون فقط باید لامپ تصویر آنها بعد از مدتی تعویض شود وگرنه از لحاظ عمر خود دستگاه، جای نگرانی نیست. ویدئو پروژکتورهای خانگی واقعا برای تماشای تلویزیون و یا فیلم مناسب هستند، فقط باید مناسب‌ترین آنها را انتخاب کنید.

5 | (2)
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
1
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x