۶ مزیت استفاده از دوربین مدار بسته در منزل و محل کار

هر روزی که می‌گذرد نگرانی مردم به‌ویژه افراد دارای خانه و مغازه بیشتر می‌شود. چرا که سرقت‌ها به مرور زمان افزایش پیدا کرده و باید راهی برای جلوگیری از این اتفاق پیدا کرد. همچنین امروزه مردم با وسایل امنیتی بیشتری نسبت به گذشته سر و کار دارند. حال می‌خواهیم به مزیت استفاده از دوربین مدار بسته در منزل یا محل کار بپردازیم تا از این مشکلات جلوگیری کنیم.

در زمان قدیم‌تر، مشکلاتی بر سر راه خرید دوربین‌های مدار بسته وجود داشت. قیمت بالای دوربین‌ها و همچنین میزان حافظه‌ی کم آنها برای ذخیره‌سازی فیلم‌ها، از جمله مشکلات استفاده از دوربین‌ها به شمار می‌رفت. حتی در برخی دوربین‌ها شاهد تصاویر بی‌کیفیتی بودیم که باعث باعث می‌شد از خرید دوربین منصرف شویم.

حالا همه چیز تغییر کرده و با پیشرفت فناوری ارتباطات و سیستم‌های بیسیم پیشرفته، می‌توانید دوربین‌های با کیفیتی را تهیه کنید. دوربین‌هایی که تصاویر را با کیفیت Full HD 1080P ضبط کرده و برای ذخیره‌سازی آن می‌توان از DVR و یا از کارت حافظه‌های Micro SD استفاده کرد. ظرفیت استفاده از کارت‌های حافظه در بیشتر محصولات تا 256 گیگابایت پشتیبانی می‌شود. همچنین می‌توان از فضاهای ابری برای ذخیره‌سازی تصواویر استفاده نمود.

حال که زمان خوبی برای خرید و استفاده از دوربین های مدار بسته است، قصد داریم تا مزیت‌های استفاده از این دوربین‌ها را با درمیان بگذاریم. حتی برای کسانی که قبلا هم از دوربین‌های امنیتی استفاده می‌کردند، این مقاله می‌تواند مفید باشد. چرا که آنها باید به فکر بروزرسانی و ارتقای دوربین‌های خود باشند.

 

مزیت های استفاده از دوربین‌ های مدار بسته برای امنیت منزل و محل کار چیست؟

1- نصب دوربین مدار بسته بیسیم برای جلوگیری از سرقت

سارقان حرفه‌ای از هر فرصتی برای سرقت کردن استفاده می‌کنند. آنها روزهای زیادی را انتظار می‌کشد تا منزل خالی از افراد شده و در بهترین فرصت کار خود را شروع می‌کنند. درست است که علم ارتباطات پیشرفت کرده ولی باید درنظر داشته باشید که سارقان هم حرفه‌ای‌تر شدند.

مردم از نگرانی به سرقت رفتن وسایل منزل در زمان‌های مختلف رنج می‌برند. چرا که زحمت زیادی برای تهیه وسایل منزل کشید‌ه‌اند. زنگ خطر یا هشدار برای چنین مواقعی در دوربین‌های مدار بسته بیسیم درنظر گرفته شده است. اگر بتوان این دوربین‌ها را در جای مناسبی نصب کرد، در بعضی مواقع باعث می‌شود تا سارقان با دیدن دوربین‌های امنیتی، از کار خود منصرف شوند و پا به فرار بگذارند.

استفاده از دوربین مدار بسته برای جلوگیری از سرقت
دوربین مدار بسته راهی برای جلوگیری از سرقت

2- نظارت و کنترل منزل یا محل کار در زمانی که حضور ندارید

همه ما قطعا زمانی که از منزل یا محل کار خود دور بوده‌ایم، تجربه تلخ نگران بودن را چشیده‌ایم. در برخی مواقع حتی این نگرانی، شدت زیادی پیدا کرده و به عنوان مثال مسافرت ما را به کام‌مان تلخ کرده است. آیا شما هم همچین حسی را داشته‌اید؟ آیا نگران وسایل منزل خود بوده‌اید؟

لازم نیست که دیگر نگران باشید. با خرید دوربین‌های مدار بسته بیسیم، به‌راحتی از منزل خود خارج شوید و بدون نگرانی و استرس به کارهای خود برسید. همچنین می‌توانید از هر کجایی که هستید، مکالن مورد نظر خود را کنترل کنید.

این دوربین‌ها به اینترنت منتصل شده و امکان مشاهده مکان با استفاده از رایانه‌های شخصی و موبایل خود را دارید. همچنین برای تمام زمان‌هایی که حضور ندارید، می‌توانید اپلیکیشن‌های دوربین های مدار بسته را بر روی موبایل خود نصب کرده و از راه دور تصاویر را به صورت زنده و آنلاین مشاهده کنید.

امنیت خانه با دوربین مدار بسته
امنیت بیشتر منزل با دوربین مدار ببسته

3- نصب دوربین مدار بسته بیسیم به منظور اثبات جرم در صورت وقوع آن

توانایی اثبات نکردن جرمی که یک سارق مرتکب آن شده است، واقعا تاسف‌بار است. طبق آماری که سازمان FBI منتشر کرده، تنها حدود 13 درصد از جرم و جنایات قابل اثبات هستند. شاید در آمار جهانی این میزان مقداری کم و زیاد شود ولی در کل اتفاق جالبی نیست. در ضمن نمی‌توان این مشکل را تقصیر پلیس انداخت. به هر حال بسیاری از سارقین در زمان وقوع جرم، شواهد و مدارک زیادی را بر جای نمی‌گذارند تا به شناسایی شدن آنها کمک کند.

حال اگر هر کس برای منزل خود یکی از دوربین های مدار بسته را استفاده کند از تعداد زیادی از وقوع جرم‌ها پیشگیری می‌شود. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، وجود دوربین برای هر خانه‌ای لازم بوده و می‌تواند مدارک خوبی را برای اثبات جرم به مراکز قانونی ارائه دهد. تصاویر دوربین تاثیر زیادی در حل کردن این‌گونه اختلافات دارد.

همچنین بخوانید: بهترین برندهای دوربین مداربسته در ایران کدامند؟

4- جلوگیری از سرقت سفارش‌های اینترنتی

البته این موضوع بیشتر در کشورهای اروپایی رخ می‌دهد. زمانی که مردم سفارش خود را به‌صورت آنلاین خریداری می‌کنند، مامور توزیع سفارش، برای هماهنگ کردن با خریدار تماس گرفته و اگر داخل منزل باشد، دیگر صبر نمی‌کند. به همین خاطر سفارش را جلوی درب منزل رها می‌کند. حال اگر خریدار به موقع بسته خود را بردارد که هیچ، ولی اگر مدتی طول بکشد ممکن است سارق سفارش را سریعا بردارد.

حال اگر یک دوربین مدار بسته در منزل وجود داشته باشد، می‌توان از طریق آن مشاهده کرد که چه موقع مامور توزیع سفارش به منزل می‌رسد. همان لحظه سریعا متوجه حضور مامور شده و سفارش خود را تحویل می‌گیرد.

اگرچه دوربین‌های مدار بسته نمی‌توانند به طور کامل از وقوع چنین سرقت‌هایی جلوگیری کنند، ولی حداقل می‌توانند به عنوان یک عامل بازدارنده موثر باشد. وقتی که سفارش جلوی درب خانه باشد، سارق وسوسه می‌شود که آن را بردارد. ولی اگر بفهمد که آنجا دوربین دارد، به احتمال زیاد از انجام این کار منصرف می‌شود.

دوربین مدار بسته راهی برای جلوگیری از سرقت سفارش اینترنتی
پیشگیری از سرقت سفارش‌های اینترنتی

5- هزینه‌های بیمه سرقت منزل کاهش می‌یابد

البته بیمه کردن وسایل منزل از سرقت، یک عمل سلیقه‌ای است. به هر حال بیمه کردن وسایل سالانه هزینه‌ای را در پی خواهد داشت. ولی با یک بار هزینه کردن و خرید دوربین مدار بسته برای همیشه از هزینه‌های اضافی می‌توان در امان ماند. همچنین با نصب دزدگیر برای منزل یا محل کار نیز می‌توان امنیت بیشتر را برقرار کرد.

خرید دوربین‌ مدار بسته بیسیم علاوه بر اینکه هزینه‌های بیمه کردن وسایل را کاهش می‌دهد، در زمانی که سرقت انجام می‌شود، مدارک خوبی را برای اثبات کردن سرقت فراهم می‌کند. این مدارک معمولا به پلیس ارائه می‌شود ولی در صورت لزوم می‌توان آنها را به مامور بیمه برای اثبات سرقت و درخواست ضرر و زیان نیز داد.

6- ادغام سیستم های بیسیم هوشمند با دیگر وسایل امنیتی

با توجه به وجود سیستم‌های امنیتی دیگر مانند دزدگیرها، وجود دورربین مدار بسته امنیت محل کار یا منزل را دوچندان می‌کند. همچنین وجود چنین وسایلی برای راحتی  و ایمنی شما موثر است. با داشتن چراغ‌های روشن در منزل و همچنین قفل‌ها و دوربین‌های هوشمند، طیف گسترده‌تری از عوامل هشداردهنده دارید که باعث می‌شود زندگی آرام و با آسودگی خاطر داشته باشید.

به عنوان مثال می‌توان برای کارآیی بهتر، جلوی درب منزل دوربین تحت شبکه پاناسونیک مدل WV-SPV781L را نصب کنید که با کیفیت Full HD، تصاویر واضحی را ثبت می‌کند. حتی می‌توان زمانی که شخصی به منزل شما مراجعه کرد، از طریق برنامه موبایل به شما هشدار داده شود. زمانی که از شخص مطمئن شدید می‌توانید از طریق قفل‌های هوشمند درب منزل را باز کنید.

 

جمع بندی

زمانی که از سیستم‌های هشدار دهنده صحبت می‌شود، به طور معمول دو اقدام موثر یعنی دزدگیرها و قفل‌های امنیتی و دیگری نصب دوربین‌های تحت شبکه مطرح می‌شود. یک خانه هوشمند با داشتن چنین ابزاری کاملا ایمن شده و آن را در برابر خطرات احتمالی محافظت می‌کند.

شرکت ایده آل گستر نمایندگی مجاز محصولات پاناسونیک در ایران، مفتخر است که با ارائه بهترین محصولات امنیتی پاناسونیک با بهترین کیفیت، منازل و محل‌های شما را ایمن کند. شرکت ایده آل گستر با داشتن کادری مجرب در نصب دوربین‌ها، شما را برای تصمیم‌گیری بهتر یاری می‌دهد. همچنین برای اطلاعات بیشتر و خرید دوربین مدار بسته به سایت www.idehal.org مراجعه کنید شما می‌توانید برای دریافت مشاوره رایگان و همچنین آگاهی از محصولات با سایت ایده آل گستر در تماس بوده و سوالات و مشکلات خود را مطرح کنید.

4 | (3)
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x