خانه » مراکز تلفن سانترال » سیستم های اپراتور گویا پاناسونیک DISA

سیستم های اپراتور گویا پاناسونیک DISA

سیستم های اپراتور گوبا پاناسونیک DISA

 کمپانی پاناسونیک چه در محصولات  کم ظرفیت خود سری های KX-TEM/TES 824 خود و چه در سیستم های پر ظرفیت سری هایKX-TDA/TDE خود محصول DISA یا همان اپراتور گویا را معرفی نمود.

اپراتور گویا در سیستم های کم ظرفیت سری KX-TEM/TES 824

در این نوع دستگاه ها به صورت On Board به روی خود دستگاه دارای یک کانال اپراتور گویا می باشد یعنی اگر همزمان تماس گرفته باشند شخصی که زود تر تماس او  به سانترال وصل شده باشد پغام را می شنود و نفر دوم باید منتظر اتمام تماس یا وصل شدن به شخص مورد نظر بماند . در اصل کار DISA یک راهنما و میانبر می باشد.

عملکرد DISA به این شکل است که اگر از داخلی شخص مورد نظر اطلاع داشته باشید نیازی به گوش دادن تمام متن پیغام نیست و در همان ابتدا که پیغام شروع شد شما می توانید شماره داخلی مورد نظر را شماره گیری و به شخص مورد نظر وصل شوید.

از دیگر مزایای DISA  این است که شرکت مورد نظر میتواند در ۱۰ شماره از ۰ تا ۹ بخش های پر ترافیک خود را در آن بگنجاند تا راه ارتباط بین مشتریان و بخش های مورد نظر متصل گردند.

مثال:

با سلام شما با شرکت ایده آل گشتر تماس گرفته اید لطفا شماره داخلی مورد نظر خود را شماره گیری نمایید و یا جهت ارتباط با :

فروش عدد ۱

فنی ۲

گارانتی ۳

و جهت ارسال فکس عدد ۹ را شماره گیری نموده و یا جهت ارتباط با اپراتور منتظر بمانید.

متاسفانه دستگاه های سری KX-TEM/TES 824 به صورت پیش فرض یک کانال DISA  دارد اما شما می توانید با اضافه گردن کارت KX-TE82491 یک کانال درگر با آن اضافه نمایید تا از حداکثر ظرفیتDISA   در این سری مراکز یعنی ۲ تماس همزمان استفاده نمایید.

اپراتور گویا در سیستم های پر ظرفیت  سری KX-TDA/TDE

کمپانی پاناسونیک در دستگاه های سری KX-TDA/TDE  تا حدودی توانست با توجه ظرفیت های دستگاه ها با استفاده معرفی کارت های ۰۱۹۰( Optin) 0191 Disa  که می توان ۲عدد کارت ۰۱۹۱ را به روی کارت  ۰۱۹۰ نصب نمود . هر کارت ۰۱۹۱ دارای  ۴ کانال و قابلیت پاسخگویی به ۴ تماس همزمان را دارد . پس می توان  با گذاشتن ۲ کارت ۰۱۹۱ دستگاه شما قادر به پاسخگویی با ۸ تماس همزمان می باشد و اگر شخص نهمی تماس بگیرد باید منتظر آزاد شدن ۱ کانال از  Disa بماند.

 

در این سری از دستگاه ها این امکان وجود دارد که شما به ازای هر شماره های که اعلام میکنید دوباره آن شماره را با ۱۰ برای آن پیغام جداگانه و زیر شاخه درت کنید.

مثال

با سلام شما با شرکت ایده آل گشتر تماس گرفته اید لطفا شماره داخلی مورد نظر خود را شماره گیری نمایید و یا جهت ارتباط با :

فروش عدد ۱

(فروش سانترال عدد یک ) ( دوربین ۲) ( ویدئو پرژکتور ۳ ) ( ارتباط با مدیر فروش ۴ )

فنی ۲

( بخش فنی ۱ ) (مدیر فنی ۲ )

تعمیرات ۳

(گارانتی ۱ ) ( غیر گارانتی ۲ )

حسابداری ۴

و جهت ارسال فکس عدد ۹ را شماره گیری نموده و یا جهت ارتباط با اپراتور منتظر بمانید.

شما می توانید به ۲ طریق پیغام خوش آمدگویی خود را ضبط کنید.

 • با تلفن اپراتوری
 • از طریق ضبط در استدیو

نقطه ضعف در سیستم های Disa

سیتم های اپراتور خودکار Disa   صرفا به عنوان یک راهنما میباشد ، در صورتی که داخلی مورد نظر اشغال باشد شما مجبور به بازگشت به مرحله قبل یا قطع کردن تلفن می باشید دارای صندوق صوتی و صف انتظار و نمی توان به تماس را در صف انتظار و یا به سمت صندوق صوتی راه نمایی نمود.


5 (100%) 4 رای[s]

شاید این مطالب را نیز بپسندید

برنامه ریزی سانترال ۱۲۳۲ (قسمت چهارم)...
تعداد بازدید: 246
آموزش برنامه ریزی سانترال ۱۲۳۲ در سه پست قبلی آموزش برنامه ریزی سانترال ۱۲۳۲ (قسمت اول) و آموزش برنامه ریزی سانترال ۱۲۳۲ (قسمت دوم) و آموزش...
برنامه ریزی سانترال ۱۲۳۲ (قسمت سوم)...
تعداد بازدید: 190
آموزش برنامه ریزی سانترال ۱۲۳۲ در دو پست قبلی آموزش برنامه ریزی سانترال ۱۲۳۲ (قسمت اول) و آموزش برنامه ریزی سانترال 1232 (قسمت دوم) را در ا...
برنامه ریزی سانترال ۱۲۳۲ (قسمت دوم)...
تعداد بازدید: 220
آموزش برنامه ریزی سانترال ۱۲۳۲ در پست قبلی آموزش برنامه ریزی سانترال ۱۲۳۲ (قسمت اول) را در اختیار شما کاربران قرار دادیم. در این مطلب قصد د...


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی