آموزش تنظیم زنگ سانترال ۸۲۴ به صورت تصویری

تنظیم زنگ سانترال 824 و تعیین داخلی‌های هدف برای زنگ خوردن خطوط شهری، یکی از مهم‌ترین تنظیماتی است که در مرکز تلفن پاناسونیک انجام می‌شود. به این ترتیب، مدیران کسب و کار می‌توانند هر کدام از خطوط شهری را به صورت دل‌خواه روی داخلی‌های مورد نظر خود تنظیم کنند.

سانترال 824 یک دستگاه کم‌ظرفیت پاناسونیک است که برای راه‌اندازی مرکز تلفن در شرکت‌های تجاری کوچک و متوسط، مورد استفاده قرار می‌گیرد. این سانترال به صورت پیش‌فرض از 3 خط شهری و 8 داخلی پشتیبانی می‌کند. هرچند مدیران در صورت نیاز، می‌توانند ظرفیت آن را تا 8 خط شهری و 24 داخلی نیز افزایش دهند.

امروز و در این مقاله از بلاگ ایده آل گستر قصد داریم به بررسی تنظیم زنگ سانترال 824 بپردازیم. اگر تا پایان با ما همراه باشید، به راحتی می‌توانید تعیین کنید که هر خط شهری، روی کدام داخلی زنگ بخورد.

تنظیم داخلی هدف برای خطوط شهری

یک مجموعه کاری را تصور کنید که 8 خط شهری دارد که آن‌ها را در اختیار 24 داخلی قرار داده است. بدیهی است که در زمان تماس مشتریان با هر یک از این خطوط شهری، نباید همه داخلی‌ها به صورت هم‌زمان زنگ بخورند! برای رفع این مشکل، باید داخلی‌های هدف برای هر کدام از این خطوط تعیین شوند. این کار در زمان برنامه‌ریزی دستگاه سانترال 824 صورت می‌گیرد.

نکته: در شرکت‌های کوچک معمولا تمام خطوط شهری به داخلی منشی هدایت می‌شوند. به این ترتیب، منشی با جواب دادن به تماس‌ها، آن‌ها را به داخلی‌های مربوطه هدایت می‌کند. (البته اپراتور گویا می‌تواند این کار را به صورت اتوماتیک انجام دهد)

برای تنظیم زنگ سانترال 824 باید ابتدا وارد محیط برنامه‌ریزی این دستگاه شوید. برای این کار، به یک تلفن هیبرید مدیریتی مانند تلفن سانترال پاناسونیک مدل kx-at7730x نیاز دارید. البته سانترال‌ پاناسونیک را از طریق کامپیوتر هم برنامه‌ریزی می‌کنند. اما برای دستگاه‌های کم‌ظرفیت مانند 824، استفاده از تلفن مدیریتی توصیه می‌شود.

ابتدا تلفن 7730 را از طریق جک 01 به باکس سانترال 824 وصل کنید و سپس، مراحل مختلف مربوط به برنامه‌ریزی دستگاه (از قبیل تنظیم زنگ‌خور خطوط شهری) را از طریق صفحه کلید تلفن انجام دهید.

تنظیم زنگ سانترال 824

بعد از اتصال تلفن 7730 به باکس سانترال، باید وارد محیط برنامه‌ریزی شوید. برای انجام این کار، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. کلید SP-PHONE را فشار داده یا گوشی تلفن را بردارید.
 2. ابتدا کلید * و سپس # را فشار دهید.
 3. پسورد دستگاه 824 که به صورت پیش فرض عدد 1234 است را وارد کنید.

ورود به محیط برنامه ریزی

اکنون شما وارد محیط برنامه ریزی شده‌اید و می‌توانید زنگ خور خطوط شهری را به دل‌خواه تنظیم کنید. کد 408 از سوی شرکت پاناسونیک به این منظور، در نظر گرفته شده است. بنابراین بلافاصله بعد از ورود به محیط برنامه ریزی، باید این کد را وارد کنید.

بعد از وارد کردن کد 408 باید ابتدا تمام خطوط شهری را روی تمام داخلی‌ها غیرفعال کنید تا بعد از آن، آن‌ها را به صورت دل‌خواه تنظیم کنید. برای غیرفعال کردن زنگ خور تمام خطوط شهری، مراحل زیرا را دنبال کنید:

 1. بعد از وارد کردن کد 408 کلید * را فشار دهید تا تمام خطوط شهری انتخاب شوند.
 2. سپس کلید# و بلافاصله * را فشار دهید. به این ترتیب، تمام داخلی‌ها هم انتخاب می‌شوند.
 3. اکنون با استفاده از کلید AUTO ANS وضعیت Enable را به Disable تغییر دهید.
 4. برای ذخیره تغییرات، کلید STORE یا AUTO DIAL را فشار دهید.

غیر فعال کردن زنگ خور خطوط شهری روی داخلی‌ها

به این ترتیب، تمام خطوط شهری روی تمام داخلی‌ها غیرفال می‌شوند. اکنون می‌توانید به دل‌خواه، زنگ‌خور هدف آن‌ها را تعیین کنید. همان‌طور که در ابتدای مقاله نیز ذکر شد، معمولا همه خطوط شهری را روی داخلی منشی تنظیم می‌کنند. برای این کار، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 1. کلید * را فشار دهید تا تمام خطوط شهری انتخاب شوند.
 2. کلید # و بلافاصله داخلی منشی را وارد کنید (برای مثال، اگر داخلی منشی 103 است، عدد 03 را وارد کنید)
 3. با استفاده از کلید AUTO ANS وضعیت را از Disable به Enable تغییر دهید.
 4. برای ذخیره تغییرات، کلید STORE یا AUTO DIAL را فشار دهید.

فعال کردن خطوط شهری روی داخلی منشی

به این ترتیب، تمام خطوط شهری روی داخلی منشی زنگ می‌خورند. سپس منشی بر اساس مشتریان، تماس‌های آن‌ها را به داخلی‌های مربوطه وصل می‌کند.

تنظیم یک خط شهری روی یک داخلی

ممکن است به هر دلیلی، قصد داشته باشید یک خط شهری را روی یک داخلی خاص تنظیم کنید. به این ترتیب، خط شهری مورد نظر شما، فقط روی همان داخلی که تعیین کرده‌اید، زنگ می‌خورد. برای انجام این کار، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. بعد از ورود به محیط برنامه ریزی، کد 408 را وارد کنید.
 2. با فشار دادن کلید SP-PHONE خطوط شهری به ترتیب، نمایش داده می‌شوند.
 3. کلید SP-PHONE را آنقدر فشار دهید تا به خط شهری مورد نظر خود برسید.
 4. بعد از رسیدن به خط شهری مورد نظر (مثلا خط شهری 4) کلید # را فشار دهید.
 5. داخلی مورد نظر خود را وارد کنید (مثلا 01، 02، 03 و …)
 6. با استفاده از کلید AUTO ANS وضعیت را از Disable به Enable تغییر دهید.
 7. با فشار دادن کلید AUTO DIAL یا STORE عملیات را ذخیره کنید.

به این ترتیب و به عنوان مثال، خط شهری 4 فقط روی داخلی 104 زنگ می‌خورد. این اتفاق معمولا زمانی رخ می‌دهد که قصد داشته باشید یک خط خود را به فکس اختصاص دهید.

ایده آل گستر نمایندگی سانترال پاناسونیک در ایران

برای خرید، نصب، راه‌اندازی و تنظیمات سانترال پاناسونیک، می‌توانید روی خدمات ایده آل گستر به عنوان نمایندگی سانترال پاناسونیک و مرکز مجاز محصولات مخابراتی و اداری پاناسونیک، بیش از دو دهه است که در زمینه راه‌اندازی مراکز تلفن، در کنار مجموعه‌های کاری حضور دارد.

شما عزیزان هم‌اکنون می‌توانید کلیه دستگاه‌های سانترال پاناسونیک از جمله KX-TES824 را به صورت کاملا اورجینال و همراه با گارانتی معتبر 1 ساله، از فروشگاه ایده آل گستر خریداری نمایید. علاوه بر این، تکنسین‌های فنی و مجرب ما، آماده نصب و راه‌اندازی این دستگاه‌ها در مجموعه کاری شما هستند.

توجه: برنامه‌ریزی دستگاه سانترال، مهم‌ترین مرحله در راه‌اندازی یک مرکز تلفن پاناسونیک است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم این کار را شخصا انجام ندهید. برای برنامه ریزی نرم افزاری مرکز تلفن خود، می‌توانید به تکنسین‌های فنی و مجرب ایده آل گستر اعتماد کنید.

علاوه بر این، کارشناسان فروش ایده آل گستر از اولین لحظه در کنار مشتریان عزیزان حضور دارند و تمامی اطلاعات لازم و قیمت دستگاه‌ سانترال را به شما ارائه می‌دهند.

کلام پایانی

در این مقاله به بررسی تنظیم رنگ سانترال 824 پرداختیم. به این ترتیب، می‌توانید زنگ خوردن خطوط شهری خود را روی داخلی‌های مورد نظر خود، تنظیم کنید. البته در پایان، باز هم توصیه می‌کنیم که برای اطمینان بیشتر، این کار را به تکنسین‌های فنی واحد نمایندگی تعمیرات پاناسونیک ایده آل گستر واگذار نمایید.

در صورتی که هم‌چنان در ارتباط با زنگ خوردن خطوط شهری روی داخلی‌ها سوال یا ابهامی دارید، حتما در بخش نظرات با ما در میان بگذارید تا در اولین فرصت، پاسخ‌گوی شما عزیزان باشیم.

2 | (3)
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x