TVL تی وی لاین در دوربین مدار بسته چیست

همانطور که می دانیم کیفیت دوربین های عکاسی و دوربین های فیلم برداری و کلیه دوربین های دیجیتال با پارامتری به نام پیکسل سنجیده می شود.پیکسل پارامتری مربعی شکل است که هم اکنون این مضارب 1.000.000 تایی از این مربع ها ملاک ما برای ارزیابی کیفیت دوربین های دیجیتال می باشد.
به عنوان مثال دوربین 10 مگا پیکسلی یعنی دوربینی که 10 میلیون پارامتر مربعی شکل برای هر تصویر ذخیره کرده و خروجی می دهد.
اما برای بررسی کیفیت دوربین های مداربسته آنالوگ از واحد TVL یا تی وی لاین استفاده می کنند.
تی وی لاین پارامتری خطی میباشد، وبرای ارزیابی کیفیت تصویر دوربین های آنالوگ به کار میرود.
این پارامتر هم اکنون در دوربین های آنالوگ پاناسونیک تا عددی کمتر از هزار وجود دارد(یعنی دوربین های موجود امروز دوربین هایی با کیفیتهای زیر هزار تی وی لاین میباشد )

 

TVL تی وی لاین در دوربین مدار بسته چیست

 

پس وقتی میگوییم دوربین مدار بسته دارای کیفیت تصویر TVL600 وTVL700 میباشد بدان معناست که این دوربین ظرفیت ارسال ماکسیمم 600 خط تصویری افقی را داراست که در دوربین های مداربسته که در بازار به فروش می رسد این کیفیت جزو بالاترین کیفیتهای دوربین محسوب میشود.

بیشتر بخوانید: خرید دوربین مداربسته پاناسونیک

 

TVL تی وی لاین در دوربین مدار بسته چیست
تفکیک پذیری یا رزولوشن یکی از المان های اصلی در تعیین کیفیت دوربین های مداربسته است .از آنجایی که در دوربین های مداربسته آنالوگ مفهوم پیکسل و رزولوشن برمبنای پیکسل مانند سیستم های دیجیتال و کامپیوتری (مثلا1024*768) قابل بسط نیست از یک واحد دیگری برای نشان دادن میزان تفکیک پذیری تصاویر استفاده می گردد.

TVL تی وی لاین در دوربین مدار بسته چیست
به این واحد تفکیک پذیری نیز TVL یا تیوی لاین گفته می شود.طبیعتا هرچه میزان تیوی لاین یک دوربین مداربسته بالاتر باشد تفکیک پذیری آن بالاتر است و هرچه تفکیک پذیری دوربین مداربسته بالاتر باشد جزئیات بیشتری در دوربین قابل مشاهده هستند.
برای اندازه گیری تفکیک پذبری در دوربین های مداربسته از صفحات تست مخصوص این کار استفاده می شود.برای تست باید دوربین را در فاصله معینی از صفحه قرار داد و سپس در تصویر دوربین سعی در تفکیک دادن خطوط از هم را کرد. هرچه امکان تفکیک خطوط نزدیک به هم برای شما بیشتر باشد کیفیت دوربین مداربسته به تی وی لاین TVL بالاتر خواهد بود.

مقالات بیشتر : 

دوربین مداربسته ضد انفجار

دوربین مداربسته گونه کار می کند ؟

5 | (2)
Not Found!
اشتراک در
اطلاع از
guest

7 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
7
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x