دایورت تلفن ثابت | معرفی کدهای تلفن پاناسونیک

دایورت در اصطلاح به معنای انتقال تماس از یک خط به خط دیگر است. انتقال تماس یکی از خدمات و سرویس‌هایی است که مخابرات بر روی خطوط تلفن ثابت ارائه می‌دهد. البته برای اینکه بتوانید از این قابلیت بر روی خط تلفن خود استفاده کنید، باید ابتدا درخواست خود را در اداره مخابرات محل زندگی‌تان ثبت کنید. اگر خدمات دایورت برای شما فعال شود هزینه‌های آن روی قبض تلفن ثابت محاسبه می‌شود. ( در صورتی که خط تلفن خود را اخیرا دریافت کرده‌اید، به احتمال زیاد قابلیت دایورت یا انتقال تماس به صورت پیش فرص بر روی خط شما فعال شده و نیازی به ثبت درخواست نخواهید داشت )

دایورت تلفن یکی از کدهای تلفن ثابت است که در صورت نیاز می‌توانید از آن استفاده کنید. قابلیت انتقال تماس یکی از مفیدترین خدماتی است که می‌توانید بر روی تلفن ثابت خود فعال کنید. تقریبا بسیاری از ما بیشتر از نصف شبانه روز را خارج از منزل هستیم و تمامی تماس‌های این مدت را از دست خواهیم داد. اما با دایورت تلفن ثابت می‌توانیم به راحتی و بدون کمترین دردسر، هیچ تماسی را از دست ندهیم.  به زبان ساده بعد از دایورت کردن، اگر کسی شماره شما را بگیرد، به جای اینکه تلفن منزل شما زنگ بخورد، آن شماره‌ای که شما خط تان را روی آن دایورت کرده اید زنگ می‌خورد. شما می‌توانید تلفن ثابت خود را هم بر روی شماره موبایل و هم یک خط ثابت دیگر دایورت کنید.

مزایای دایورت کردن تلفن ثابت

یکی از ویژگی‌های دایورت کردن تلفن ثابت این است که هیچ تماسی را از دست نمی‌دهید. زمانی که کسب و کار حساسی دارید که حتما باید در دسترس باشید و به تماس‌ها پاسخ بدهید، این قابلیت برای شما بسیار کارآمد خواهد بود. دقت کنید که این امر می‌تواند برعکس نیز صدق کند، به این صورت که شاید برای مدتی نمی‌خواهید که از تلفن ثابت تماسی را دریافت کنید، با فعال کردن این ویژگی تمامی تماس‌ها را روی خط دیگر که در دسترس نیست یا وجود ندارد، انتقال داده تا تماس‌ها را دیگر دریافت نکنید.

نحوه دایورت کردن تلفن ثابت

برای انتقال تماس تلفن ثابت (Call Forwarding) از یک خط شهری به خط شهری دیگر یا شماره موبایل، باید دستورات زیر را روی تلفن ثابت خود اعمال کنید. توجه داشته باشید برای انجام این کار، تلفن شما باید مجهز به سیستم تون (Tone) باشد:

#شماره دلخواه*۲۱*

کد دایورت تلفن ثابت
دایورت کردن تلفن ثابت

با استفاده از این کد، تلفن شما بر روی شماره‌ای که وارد کرده‌اید دایورت شده است. اما قطعا بعد از مدتی تصمیم می‌گیرید که انتقال تماس را لغو کنید. برای غیر فعالسازی دایورت تلفن باید کد زیر را وارد نمایید:

#۲۱#

دایورت خط مشغول در تلفن ثابت

در صورتی که بخواهید تلفن شما تنها زمانی دایورت شود که خط شما مشغول باشد، باید کد زیر را وارد نمایید:

# شماره دلخواه*۶۱*

دایورت تلفن ثابت در صورت مشغول بودن
دایورت خط ثابت در صورتی که مشغول باشید

برای غیر فعال کردن این قابلیت نیز می‌توانید از کد زیر استفاده کنید:

#۶۱#

دایورت خط در صورت عدم پاسخگویی

نوع دیگری از انتقال تماس در تلفن ثابت نیز وجود دارد که مواقعی که قادر به پاسخگویی تماس نیستید، فعال می‌شود. برای دایورت کردن تلفن در زمانی که پاسخگوی تماس نیستید، باید کد زیر را وارد کنید:

#شماره دلخواه*۶۲*

دایورت تلفن ثابت در صورت عدم پاسخگویی
دایورت خط در صورتی که پاسخگوی تماس نباشید

برای غیر فعال کردن این سرویس نیز می‌توایند کد زیر را در تلفن ثابت خود وارد کنید:

#۶۲#

اگر با اجرای کد های گفته شده خط دایورت نشد به این معنی است که این قابلیت روی خط تلفن شما فعال نیست و برای فعال شدن آن باید به مخابرات مراجعه کنید. از لیست زیر می‌توانید به شماره‌های مخابرات مناطق مختلف تهران دسترسی داشته باشید. برای مشاهده شماره تماس مراکز مخابراتی هر منطقه، بر روی عنوان آن در جدول زیر کلیک کنید:

منطقه ۲ مخابراتی استان تهران

منطقه ۳ مخابراتی استان تهران
منطقه ۴ مخابراتی استان تهران منطقه ۵ مخابراتی استان تهران
منطقه ۶ مخابراتی استان تهران منطقه ۷ مخابراتی استان تهران
منطقه ۸ مخابراتی استان تهران
فکس لیزری پاناسونیک
کارت سانترال پاناسونیک
سانترال پاناسونیک
ویدئو پرژکتور پاناسونیک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code