خانه » فناوری » تلفن دیواری

تلفن دیواری

تلفن دیواری

تلفن دیواری چیست؟

گاهی اوقات به علت محدود بودن فضا مجبور به استفاده از اجناسی هستیم که فضای کمتری از محیط را برای ما اشغال کند. هنگامی که بحث تلفن های دیواری به میان بیاید،نام دو تلفن همیشه حاضر در صحنه به چشم می خورد. Alcatel T06 و Alcatel T16 دو نامی است که در این نوع از تلفن ها پرآوازه می باشند.

تلفن T16 یکی از پرفروش ترین و با کیفیت ترین تلفن های برند Alcatel ساخت کشور فرانسه می باشد که قابلیت های بالایی ندارد و بیش تر مناسب برای کاربرانی است که فضای کاری محدود دارند. این نوع از تلفن از یک گوشی با سیم تشکیل شده اشت که مجهز به یک صفحه نمایش تک خطی است. به عبارتی صفحه نمایش تلفن دیواری مدل T16 تنها می تواند ۷ کاراکتر را نمایش دهد(شماره مخاطب/مدت زمان مکالمه).

لازم به ذکر است که این تلفن مجهز به دفترچه تلفن می باشد اما با این محدودیت که فقط قابلیت ذخیره ۱۰ شماره را در خود دارد، همچنین T16 می تواند تاریخچه ای از تماس های ورودی شما را تا ۱۸ شماره آخر را برای شما ذخیره کند.

تلفن دیواری

یکی از معایب این مدل از دستگاه تلفن عدم تغییر زنگ گوشی می باشد اما می توانید میزان صدا همان زنگ موجود بر روی این تلفن را در ۳ سطح تنظیم کنید. این مدل از تلفن مجهز به ۲ سیستم Tone و pulse می باشد البته لازم به ذکر است که سیستم pulse مدت ها است که از رده خارج به حساب می آید.

تلفن مدل T06، همانطور که اشاره شد، یکی از تلفن های دیواری می باشد که به نوعی آن را برادر کوچکتر تلفن T16 می نامند و آن هم به این علت می باشد که مشابه آن می باشد اما با این تفاوت که صفحه نمایش آن حذف شده است. این دستگاه تلفن یکی از ساده ترین تلفن ها می باشد که برای قرار دادن گوشی بر روی پایه می بایست دقت زیادی کرد. تماس تلفنی تنها کاری است که این دستگاه می تواند انجام دهد.

دانستن این نکته بهتر است که این تلفن تنها دارای ۲ کلید می باشد که از یکی از آن ها فقط برای تنظیم صدای زنگ و از دیگری برای تنظیم سیستم Tone و pulse استفاده می شود.

لازم به ذکر است ۲ تلفن فوق بر روی مراکز سانترال به عنوان یک داخلی آنالوگ نیز می توانند استفاده شوند.


3.7 (73.33%) 3 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 60
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 29
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 122
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
تلفن سانترال پاناسونیک
ویدیو پرژکتور پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی