تبدیل دستگاه موبایل به سیستم حفاظتی ۳G/4G و تحت شبکه بی سیم

بخش اصلی مشخصات تلفن همراه باند فرکانس آن است. باندهای فرکانس پشتیبانی شده مشخص می کنند که آیا یک گوشی خاص با یک حامل شبکه خاص سازگار است یا خیر.
2G که اولین بار در سال 1992 معرفی شد ، نسل دوم فناوری تلفن همراه و اولین بار از رمزگذاری دیجیتال مکالمات استفاده می کند. شبکه های 2G اولین گروهی بودند که خدمات داده و پیام کوتاه متنی را ارسال می کردند ، اما میزان انتقال داده های آنها از تعداد جانشینان آنها پایین تر است.

شبکه های 3G ، نرخ انتقال سریعتر داده ها را ارائه می دهند و اولین گروهی هستند که امکان برقراری تماس ویدیویی را دارند. این امر باعث می شود آنها به ویژه برای استفاده در تلفن های هوشمند مدرن مناسب باشند ، که برای بسیاری از برنامه های کاربردی، آنها نیاز به اتصال سریع اینترنت پر سرعت دارند.

4G نسل چهارم استانداردهای ارتباطات تلفن همراه است. 4G جانشین 3G است و دسترسی اینترنت فوق باند پهن را برای دستگاه های تلفن همراه فراهم می کند. سرعت بالای انتقال داده ها باعث می شود شبکه های 4G برای استفاده در مودم های بی سیم USB برای لپ تاپ ها و حتی دسترسی به اینترنت خانگی مناسب باشند

دوربین مداربسته

واژه “دوربین مداربسته” معادل فارسی کلمه انگلیسی  Closet Circuit television  یا به اختصار CCTV می باشد. معنی لغوی آن جعبه جادویی مدار بسته است و به دوربین هایی گفته می شود که در جای خود ثابت اند.

دوربین مداربسته به کلیه دوربین هایی اطلاق می گردد که در محل خود ثابت بوده و تصاویر را به یک یا چند محل ارسال می کنند. از آنجا که اغلب این دوربین ها در حفاظت، نظارت و سیستم های مانیتورینگ امنیت بکار می رود این واژه بیشتر به همین حیطه برمی گردد .این دوربین ها که  درجایگاه خود از انواع مختلفی برخوردارند هرکدام ویژگی های خاص ومنحصر به فرد خود را دارد.

باتوجه به گسترش روز افزون فناوری و تکنولوژی های روز دنیا قصد داریم دراین مقاله به بررسی این دوربین ها در گوشی تلفن همراه بپردازیم.

میدانیم که امروزه دوربین های مدار بسته نقش بسیار بزرگی را درحفظ امنیت محیط کار،سازمان ها،ارگان ها،شرکت ها و بسیاری از اماکن دیگر بازی میکند. پیشنهاد ما به  شما این است که گوشی تلفن همراه خود را به سیستم حفاظت و نظارت بی سیم واقعی وحرفه ای تبدیل کنید.با جرات میتوان گفت  کمتر جایی به چشم میخورد که از این سیستم های حفاظتی بی بهره باشند،پس با نگاهی دقیق تر وکاربردی تر به این تکنولوژی های روز دنیا نگاه کنید و آنها را در زندگی،محل کار و..به کارببندید.

 نسل جدید این سیستم های حفاظتی قابلیت پشتیبانی از تلفن های IPHONE و IPAD  را دارد.

این سیستم های حفاظتی این امکان رادر اختیار شما قرار میدهد که حتی ازدور دست ترین نقطه ای که شما مجبور هستید در آن قرار بگیرید بتوانید عمل نظارت را درمحل کار ،شرکت یا …به راحتی انجام دهید.

نگران اینکه کجا هستید نباشید. نسل جدید دوربین های مدار بسته این قابلیت را برای شما فراهم ساخته است که بتوانید حتی از دور دست ترین نقاط (مسافرت،خانه و..)عمل نظارت(MONITORING)  را انجام دهید بدون اینکه مشکلی پیش بیاید.

“طریقه نصب برنامه نظارتی:”

برای نصب برنامه باید ابتدا نرم افزار را درگوشی IPHONE/ IPAD خود را ه اندازی کرده وuser id   خود را کامل کرده  بدین معنی که باید یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنید تا بتونید از ان استفاده کنید. نرم افزار را باید در گوشی IPHONE/ IPAD دیگر راه اندازی کرده ودراین قسمت به user id جدید نیاز ندارد وهمان user id قبلی را استفاده کنید. بعد از اتمام این مراحل میتوانید از نرم افزار خود استفاده کنید.

دراین قسمت میخواهیم به ذکر چندین ویژگی مهم این نرم افزار بپردازیم:

1-قابلیت تشخیص صدا:

این نرم افزار قابلیت این را دارد درصورتی که صداهای اضافی وبیش از حد باشد ،توسط نرم افزار حفاظتی به دستگاه شما اطلاع داده شود.حال تمام تنظیمات مربوط به صدا  و همچنین آستانه سروصدا در سیستم قابل تشخیص است.

2-اطلاعات:

حتی اگر دستگاه شما در حالت standby باشد ، صدای اضافه و بیش از اندازه تشخیص داده شود به شما اطلاع رسانی میشود تامشکل را برطرف سازید.

3-بحث وبررسی:

این نرم افزار حفاظتی شما را قادر خواهد ساخت که در دستگاه فرضی خود عمل مانیتورینگ را انجام دهید  وحتی قابلیت صحبت از طریق میکروفون دستگاه شما اگر شما قصد ترساندن کسی را که بدون اجازه وارد اتاق میشود را دارید.

چگونه می توان دوربین مدار بسته را به اندروید یا آی فون وصل کرد؟

مرحله 1: DVR را مستقیماً به مانیتور وصل کنید. دوربین مدار بسته خود را به DVR متصل کنید تا از طریق VGA یا HDMI CABLE نظارت کنید

 

DVR را مستقیماً به مانیتور وصل کنید

 

مرحله 2: تنظیمات دوربین مدار بسته DVR را پیکربندی کنید. برای پیکربندی به SETTING OR CONFIGURATION > NETWORK بروید . در بخش شبکه DVR ، باید IP STATIC را با غیرفعال کردن OBTAIN IP AUTOMATICALLY تنظیم کنید.

آدرس IP = 192.168.1.7

ماسک زیر شبکه = 255.255.255.000

دروازه = 192.168.1.1

HTTP PORT = 80

(فقط داده های داده شده را در بالا قرار داده و سپس روی اعمال یا ذخیره کلیک کنید ، سپس DVR را دوباره راه اندازی کنید) قسمت DVR انجام می شود

 

تنظیمات CCTV DVR

مرحله 3: اکنون WIFI ROUTER را برای DVR پیکربندی کنید.

رایانه خود را باز کنید از طریق LAN یا WI-FI به WIFI وصل شوید. در بخش نوار آدرس INTERNET EXPLORER را باز کنید و 192.168.1.1 OR 192.168.0.1 را تایپ کنید. (از کروم استفاده نکنید ، ممکن است مشکلی ایجاد کند) . برای باز کردن صفحه اصلی روتر (از شما خواسته می شود که شناسه و رمز عبور آن را از دفترچه راهنمای روتر Wi-Fi دریافت کنید) بخش port forwarding را پیدا کرده و موارد زیر را با اضافه کردن ورودی جدید وارد کنید:

پورت = 80 یا 8080

آدرس آی پی= 192.168.1.7

پروتکل = همه

سایر موارد پیش فرض را رها کنید. (ورودی را ذخیره کنید و روی فعال کردن همه کلیک کنید و فقط روتر Wi-Fi خود را دوباره راه اندازی کنید

 

 WIFI ROUTER را برای DVR پیکربندی کنید

مرحله 4: اتصال DVR به WIFI VIA LAN CABLE
کافیست کابل VGA یا HDMI را بردارید و کابل LAN را به WIFI TO DVR وصل کنید
اتصال DVR به WIFI VIA LAN CABLE-
مرحله 5: تنظیمات را بررسی کنید

کامپیوتر را روشن کنید. سپس اینترنت اکسپلورر را باز کنید. در بخش آدرس 192.168.1.7:80 را وارد کنید و سپس ENTER را بزنید

اکنون ، شما ID & PASSWORD of DVR را قرار داده اید (آن را از کتابچه راهنمای کاربر DVR دریافت کنید)

مرحله 6: اکنون به تلفن اندرویدی متصل شوید.

 خود را به شبکه WIFI وصل کنید. به PLAY STORE بروید.

 SUPERLIVEHD را جستجو و نصب کنید.

برنامه را دنبال کنید:

NETWORK = WIFI

IP & PORT = 192.168.1.7: 80

ID = مدیر (آن را در کتابچه راهنمای کاربر DVR خود پیدا کنید)

PASSWORD = رمز عبور (آن را در کتابچه راهنمای کاربر DVR خود پیدا کنید)

فقط روی enter یا login کلیک کنید

چگونه باید از این نرم افزار استفاده کنیم؟

برای استفاده از این نرم افزار باید حتما به شبکه متصل شد و استفاده از wifi نقش هر کدام از دستگاهها را مشخص کنید.

برای هر کدام از دستگاههای فرضی، دستگاهی که قرار است به عنوان دستگاه هدف مورد استفاده قرار بگیرد را برروِی ان گزینه start را کلیک کنید.

وگزینه finish monitoring  را زمانی که کارشما به پایان می رسد کلیک کنید.

دراین قسمت میخواهیم به ذکر نکته ای بپردازیم که  دستگاهی را که به عنوان دستگاه ناظر انتخاب میکنید،این دستگاه قابلیت این را دارد که به شما اطلاع رسانی کند در صورت نفوذ افراد که بدون اجازه وارد میشوند.

اگر رویدادی رخ دهد،شما میتوانید گزینه روشن کردن video  را فعال کرده یااینکه گزینه کنسل کردن هشدار را فعال سازید.

Video monitoring software-

“یادداشت:”

اگر بدون اطلاع افرادیا بدون رضایت آنها،اجازه نظارت کردن ندارید،شما باید به مردم اطلاع رسانی کنید جهت نظارت برآنها. ناشر این برنامه اجازه سوء استفاده از این نرم ازار را به کسی نمی دهد.

5 | (2)
Not Found!
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x