اورهد پروژکتور چیست؟

ویژگی های اورهد پروژکتور

تقریبا تمامی افراد نام ویدئو پروژکتور را شنیده اند و از کارایی آن با خبرند. پروژکتور یا فراتاب دستگاهی است که اطلاعاتی را از طریق لنز بر روی یک پرده نمایش به نمایش می گذارد. پروژکتور انواع مختلفی دارد که هر کدام از آن ها کارایی خاص خودش را دارد.دسته بندی های مختلفی برای گروه پروژکتورها ارائه شده است اما بهترین و کاربردی ترین آن ها دسته بندی نورتاب و غیرنورتاب می باشد.  برخی از انواع پروژکتور در این دسته بندی عبارتند از:

الف» ویدئو پروژکتور

ب» دیتاپروژکتور

ج» اسلاید پروژکتور

د» اورهد پروژکتور

ه» پروژکتور صنعتی

در این مقاله، به توضیح برخی از ویژگی های اورهد پروژکتور که جزء ویدئو پروژکتور نورتاب می باشد، خواهیم پرداخت. اورهد دستگاهی برقی است و مناسب برای کلاس های درسی می باشد. همانطور که در تصویر مشاهده میکنید. هر آنچه که بر روی صفحه این پروژکتور گذاشته شود، بر روی مکانی که می خواهید منتشر می شود. از این پروژکتور می توان به جای تخته سیاه استفاده کرد. البته باید به این نکته دقت داشته باشید که تصاویر و مطالب که بر روی این صفحه گذاشته می شود می بایست شفاف باشد تا نور از آن ها عبور کند. هر آنچه از شفافیت تصویر کاسته شود، تصویر به نمایش گذاشته شده، کیفیت کمتری خواهد داشت.

اورهد پروژکتور چیست؟

یکی از فاکتورهای مثبت این نوع از پروژکتور نسبت به دیگر دیتاپروژکتورهای آموزشی این است که نیازی به تاریک کردن کلاس ندارد. این نوع از پروژکتور مناسب برای سالن های جلسات، کلاس های آموزشی و سالن های کنفرانس نیز می باشد. یکی دیگر از فاکتورهای مفید و خوب این پروژکتور مجهز بودن به 2 لامپ می باشد که این مزیت را برای شما به ارمغان می آورد که اگر یکی از لامپ ها خاموش شود و از کار بیوفتد، لامپ دیگر با سوئیچ لامپ روشن، روشن می شود.

4.3/5 - (6 امتیاز)
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code