خانه » تلفن بی سیم » فرکانس تلفن های بیسیم

فرکانس تلفن های بیسیم

فرکانس تلفن های بیسیم

فرکانس تعداد وقایع یک رویداد تکرار شونده در واحد زمان است. این مسئله به عنوان فرکانس زمانی اشاره دارد، که بر میزان فرکانس فضایی و فرکانس زاویه تاکید دارد. دوره مدت زمان یک چرخه در یک رویداد تکرارشونده است، بنابراین دوره متناوب فرکانس است. به عنوان مثال، اگر قلب کودک تازه متولد شده با فرکانس ۱۲۰ بار در دقیقه برسد، دوره آن – فاصله زمانی بین ضربه ها – نیم ثانیه است (یعنی ۶۰ ثانیه با تقارن ۱۲۰ ضربه). فرکانس یک پارامتر مهم در علوم و مهندسی است تا میزان پدیده های نوسان و ارتعاشاتی مانند ارتعاشات مکانیکی، سیگنال های صوتی، امواج رادیویی و نور را تعیین کند.

در سیستم واحدهای SI فرکانس با هرتز(Hz) اندازه گیری می شود. یک هرتز به این معنی است که یک واقعه یک بار بر ثانیه رخ می دهد.

در اندازه گیری فرکانس صدا، امواج الکترومغناطیسی (مانند امواج رادیویی یا نور )، سیگنال های الکتریکی یا دیگر امواج، فرکانس بر حسب هرتز، تعداد سیکل های شکل موج تکراری است. اگر موج یک صدا باشد، فرکانس آن چیزی است که زیر و بمی این موج را مشخص می کند.

برای تلفن های بیسیم در چند سال اخیر فرکانس های مختلفی در نظر گرفته شده:

 

سال ۱۹۷۹

۱٫۸فركانس -۱٫۷ Mhz  اولين نوع فركانسي تلفنهاي بيسيم بوده و تمامي تلفنهاي مجهز به اين تلفن داراي آنتن بودند.

سال ۱۹۹۰

۵۰فركانس -۴۳ Mhz  كه يكي از قديمي ترين پهناي فركانسيها بوده و هنوز هم در تلفنهاي ارزان قيمت قابل مشاهده ميباشد.

سال ۱۹۹۳

فركانس MHz 900 ارائه گرديده و در تلفنهاي بيسيم استفاده شد، چرا كه اين فركانس داراي پهناي خوبي بوده و قدرت نفوذ از ديوار را دارا ميباشد به همين دليل از آن فركانس در محيط هاي بسته به راحتي ميتوان استفاده كرد.

سال ۱۹۹۸

بيسيمهايي كه با فركانس  GHz 2.4  وارد بازار شده اند داراي كيفيت صداي بهتر و امنيت خيلي بالاتري نسبت به فركانس قبلي دارند.

سال ۲۰۰۳

بيسيمهايي كه با فركانس GHz 5.8  وارد بازار شده اند داراي پهناي فركانسي بالاتر، امنيت بهتر و كيفيت صداي بهبود يافته در مقابل بيسيمهاي با فركانس GHz 4.2  مي باشند.

سال ۲۰۰۵

فركانس  Dect6 بيسيمهايي كه اين نوع فركانس را پشتيباني ميكندد در پهناي فركانسي GHz 9.1 قرار دارند

سال ۲۰۱۰

فركانس Dect6Plus اين تكنولوژي كه توسط شركت پاناسونيك ارائه گرديده و همان بهبود يافته فركانس Dect 6 ميباشد.


3.7 (73.33%) 3 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

معرفی قابلیت های تلفن بی سیم KX-TG2511 پاناسونیک...
تعداد بازدید: 53
تلفن بی سیم KX-TG2511 تلفن KX-TG2511 دارای ابعاد 32 × 159 × 48 میلی‌متر و وزن 130 گرم است که امکان نصب به دیوار هم دارد. تلفن KX-TG2511  ش...
معرفی قابلیت های تلفن بی سیم KX-PRS120 پاناسونیک...
تعداد بازدید: 28
تلفن بی سیم KX-PRS120 تلفن KX-PRS120 نام یکی دیگر از محصولات کمپانی پاناسونیک است که دارای ابعاد پایه تقریباً 78 x‏ 52 x‏ 80 میلی‌متر و ابع...
معرفی قابلیت های تلفن بی سیم KX-TG6671 پاناسونیک...
تعداد بازدید: 74
تلفن بیسیم KX-TG6671 تلفن بیسیم KX-TG6671  نام یکی دیگر از محصولات پر فروش کمپانی پاناسونیک می باشد. این تلفن دارای قابلیت های متعدد می باش...


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی