گارانتی بهتر است یا وارانتی

تفاوت گارانتی و ضمانت

شاید برای شما هم پیش امده است که جنسی را از جایی خریداری کرده اید و به شما یک ضمانت نامه ای را مبنی بر عنوان گارانتی یا وارانتی داده اند و شما فرقی بین این 2 احساس  نکره اید. چرا که این 2 کلمه هم از لحاظ تلفظ و هم از لحاظ معنی و مفهموم به همدیگر بسیار شبیه هستند .کلمه گارانتی به انگلیسی شبیه به کلمه وارانتی می باشد.

گارانتی چیست؟ تفاوت وارنتی و گارنتی چیست؟

گارانتی در واقع یک قولی است که فروشنده به خریدار در زمان هنگام خرید جنس می دهد. محتوای این قول که ما آن را با عنوان گارنتی میشناسیم، این است که فروشنده به خریدار میگویید اگر مجصولی را که خریدی در مدت زمان مشخص خراب شد، شما خریدار می توانی جنس خود را پس بفرستند و وجه خود را باز پس بگیرید.شمار انواع گارانتی بسیار بالاست که اگر بخواهید راجع به انواع گارانتی و یا انواع وارانتی اطلاعاتی را کسب کنید کافی است که به سایت های معتبر مراجعه کنید.

گارانتی بهتر است یا وارانتی

به طور کلی گارانتی فقط محدود به یک بازه زمانی مشخص است و پس از گذشت آن دوره، فروشنده هیچ گونه تعهدی نسبت به محصول فروش رفته خودش ندارد. و تنها در ان مسئولیت خرابی محصول را به عهده میگیرد

وارانتی چیست؟

وارانتی در واقع همان گارانتی است اما با این تفاوت که اگر محصول موردنظر خراب شد، شرکت مورد نظر محصول را از خریدار پس نمیگیرد اما موظف است که محصول را نعمیر کرده و آن را باز به خریدار پس دهد. و هیچ وجهی جا به جا نمی شود.لازم به ذکر است که وارانتی محدود به یک بازه زمانی مشخص نیست و همیشه قابل استفاده است اما ممکن است بعضی شرکت ها پس از گذشت یک بازه زمانی مشخص وجهی را برای تعمیر محصول از خریدار دریافت کنند.

حال که فرق دو عبارت گارانتی و وارانتی را متوجه شدید، می بایست در هنگام خرید محصول از فروشنده بپرسید که ایا این تضمین نامه ای که به شما می دهد از نوع گارانتی است یا وارانتی. و آن هم به این خاطر است که اگر محصول مورد نظر ایراد یا خرابی را در پی داشت، مشکلی بین فروشنده و خریدار به وجود نیاید.

4 | (3)
کارت سانترال پاناسونیک
تلفن رومیزی پاناسونیک
تلفن بیسیم پاناسونیک
سانترال پاناسونیک
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x