کدهای تلفن سانترال KX-T7730 پاناسونیک

آیا قصد راه اندازی یک مرکز تلفن را دارید ؟ اگر پاسخ مثبت است، شما در اولین قدم احتیاج به خرید یک دستگاه سانترال خواهید داشت و قطعا اولین انتخاب شما، پاناسونیک خواهد بود. اما آیا برای راه اندازی یک مرکز سانترال، تنها خرید دستگاه مرکزی یا همان PBX کافی است؟ پاسخ قطعا منفی است. یک مرکز تلفن، علاوه بر دستگاه سانترال احتیاج به تعدادی تلفن سانترال ( بسته به تعداد کارمندان و بخش‌ها ) دارد. این تلفن‌ها در اختیار کارکنان مجموعه قرار می‌گیرند و با استفاده از آن‌ها امکان دسترسی به خطوط شهری از طریق داخلی‌های تعریف شده فراهم می‌شود.

تلفن‌های سانترال در چهار نوع هایبرید، دیجیتال، تحت شبکه و دکت ( DECT ) تولید می‌شوند. اگر دستگاه شما، از نوع سخت افزاری باشد، طبیعتا باید تلفن‌های تحت شبکه و دکت را فراموش کنید، زیرا این دستگاه‌ها تنها قابلیت کار کردن با تلفن‌های سانترال هایبرید و دیجیتال و البته تلفن‌های معمولی آنالوگ را دارند. یکی از تلفن‌های سانترال پاناسونیک که از قابلیت‌های فراوانی نیز برخوردار است، مدل KX-T7730 می‌باشد که در این مقاله از بلاگ ایده آل گستر به معرفی آن خواهیم پرداخت.

اگر یک سانترال کم ظرفیت پاناسونیک خریداری کرده‌اید و اکنون به دنبال برنامه ریزی آن هستید، احتیاج به کدهای تلفن سانترال KX-T7730 خواهید داشت. این تلفن یکی از تلفن‌های هایبرید شرکت پاناسونیک می‌باشد که در سطح مدیریتی طراحی شده است. ( تلفن‌های مدیریتی قابلیت برنامه ریزی دستگاه سانترال را دارند). مهم‌ترین استفاده‌ای که از تلفن KX-T7730 می‌شود، برای برنامه ریزی دستگاه‌های کم ظرفیت پاناسونیک به ویژه KX-TES824 می‌باشد.

معرفی تلفن سانترال KX-T7730

تلفن سانترال هایبرید KX-T7730

همانطور که گفته شد، این مدل در دسته تلفن‌های هایبرید پاناسونیک قرار می‌گیرد. مهم‌ترین نکته‌ای که در ارتباط با KX-T7730 باید به آن توجه داشته باشید، این است که این تلفن و سایر تلفن‌های سانترال پاناسونیک، قابلیت کار کردن با خطوط شهری معمولی و آنالوگ را ندارند. بنابراین به هیچ عنوان برای منزل خود روی تلفن‌های سانترال حساب نکنید. در صورتی که قصد خرید یک تلفن خانگی را دارید، ما به شما تلفن های بیسیم پاناسونیک را پیشنهاد می‌دهیم.

اگر قصد خرید این تلفن هایبرید پاناسونیک را دارید، پس قطعا به دنبال اطلاع از ویژگی‌ها و قابلیت‌های آن نیز هستید. در جدول زیر، مشخصات کلی تلفن KX-T7730 قرار داده شده است که می‌توانید به عنوان یک راهنمای خرید روی آن حساب کنید:

مدل دستگاه تلفن سانترال KX-T7730
وزن 750 گرم
رنگ سیاه ، سفید
نوع پایه ثابت
کارکرد هایبرید
بلندگوی دیجیتال
ماژول USB
جک اتصال هدفون
دفترچه اختصاصی
نور صفحه نمایش
نور صفحه کلید
ثبت تماس‌های ورودی
ماژول بلوتوث

در صورتی که هنوز هم در ارتباط با خرید این دستگاه تلفن تردید دارید، می‌توانید با مشاورین فروش شرکت ایده آل گستر تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

خرید تلفن سانترال KX-T7730

برای خرید این تلفن، بهترین راه مراجعه به یک نمایندگی معتبر پاناسونیک می‌باشد. شرکت ایده آل گستر به عنوان نمایندگی رسمی محصولات مخابراتی پاناسونیک در ایران، تلفن KX-T7730 و سایر انواع تلفن‌های سانترال پاناسونیک را همراه با یک گارانتی معتبر و یک ساله به مشتریان خود عرضه می‌کند.

خرید تلفن سانترال KX-TGF322 از نمایندگی پاناسونیک با گارانتی یک ساله ایده آل خرید تلفن سانترال KX-T7730

دفترچه راهنمای تلفن پاناسونیک Kx-T7730

برای دریافت تمامی اطلاعات مورد نیاز درباره تلفن KX-T7730 می‌توانید دفترچه راهنمای این مدل را از لینک‌های زیر دریافت نموده و مطالعه نمایید.

آیکون پی دی افدانلود راهنمای استفاده از تلفن سانترال پاناسونیک KX-T7730

آیکون پی دی افدانلود کاتالوگ جزئیات تلفن سانترال پاناسونیک KX-T7730

آیکون پی دی افدانلود کاتالوگ مقایسه تلفن سانترال پاناسونیک KX-T7730

 

کدهای تلفن سانترال KX-T7730

همانطور که گفته شد یکی از کاربردهای اصلی این تلفن، برنامه ریزی سانترال‌های کم ظرفیت پاناسونیک از جمله KX-TES824 می‌باشد. دستگاه‌های سانترال به دو روش برنامه ریزی می‌شوند:

 • از طریق یک تلفن مدیریتی
 • از طریق اتصال به کامپیوتر

برنامه ریزی سانترال‌های کم ظرفیت با استفاده از تلفن بسیار راحت‌تر است، به همین دلیل این دستگاه‌ها را معمولا با همین روش راه‌ اندازی می‌کنند. منظور از برنامه ریزی دستگاه سانترال، آماده کردن برای انجام کار می‌باشد. زمانی که قصد دارید یک سانترال پاناسونیک را با استفاده از تلفن برنامه ریزی کنید، باید برای هر دستورالعملی ( استفاده از کالر آیدی، تنظیم تاریخ و ساعت، تعریف داخلی‌ها، راه اندازی منشی تلفنی و … ) یک کد به آن بدهید. این کدها از قبل تعریف شده و عملکرد هر کدام نیز مشخص است.

این کدها توسط به چه صورت بر روی دستگاه تلفن سانترال تعریف می‌شوند؟ اینجاست که یک تلفن مدیریتی از قبیل KX-T7730 وارد ماجرا می‌شود. این تلفن‌ها به دستگاه سانترال متصل شده و کدها با استفاده از صفحه کلید آن‌ها بر روی سانترال تعریف می‌شوند. تلفن KX-T7730 برای برنامه ریزی سانترال‌های کم ظرفیت مورد استفاده قرار می‌گیرد. این تلفن از طریق جک 01 ( این جک مخصوص برنامه ریزی دستگاه سانترال است ) به دستگاه وصل می‌شود و سپس برنامه ریزی سانترال شروع می‌شود.

وارد کردن کدهای کدهای تلفن سانترال KX-T7730 آخرین مرحله از برنامه ریزی دستگاه خوهد بود. برای وارد کردن هر کدام از کدها باید ابتدا وارد محیط برنامه ریزی دستگاه سانترال شویم. برای وارد شدن به این محیط، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • کلید Program را بر روی تلفن فشار دهید
 • کلید * و سپس # را وارد کنید
 • رمز عبور دستگاه سانترال که به صورت پیش فرض 1234 است را وارد کنید

اکنون شما وارد محیط برنامه ریزی شده اید و باید کدهای مورد نظرتان را همراه با تنظیماتی که می‌خواهید، وارد کنید. برای مثال کد 000 در سانترال کم ظرفیت مربوط به تنظیمات ساعت و تاریخ دستگاه می‌باشد. شما بعد از وارد کردن رمز عبور، باید این کد را وارد کرده و به تنظیم تاریخ و زمان سانترال بپردازید. توجه داشته باشید که ”

 • برای تایید یک دستور باید از کلید SP-PHONE استفاده کنید
 • برای ذخیره دستورات باید از کلید STORE استفاده کنید
 • برای لغو یک دستور از HOLD استفاده کنید

در جدول زیر لیستی از کدهای تلفن سانترال KX-T7730 را مشاهده می‌کنید. هر کدام از این کدها یک دستور و قابلیت خاص را بر روی دستگاه‌های سانترال کم ظرفیت فعال می‌کند. ( عملکرد هر کد در مقابل آن نوشته شده است )

کد سانترال عملکرد

000

تنظیم تاریخ و ساعت
001 ذخیره کردن شماره تلفن در حافظه مرکزی
002

رمز عبور سیستم

003 تعیین و واگذاری خروجی برای کنسول
004

تعیین نام برای داخلی‌ها

005 انتقال سریع مکالمه با استفاده از دکمه
006 نحوه تغییر سرویس شیفت روز / شب / نهار
007

زمان سرویس شیفت روز / شب / نهار

008 تعیین و واگذاری اپراتور
009 تعیین و واگذاری شماره داخلی
010 انتخاب چگونگی نمایش ساعت بر روی صفحه نمایش
011 واگذاری نام برای شماره تلفن‌های ذخیره شده
012 تغییر کدهای ویژه سیستم
100 فعال کردن گروه جستجو
101 نوع جستجو
102 تعیین و واگذاری خروجی برای دستگاه صندوق صوتی
103 اضافه کردن سیگنال های Tune
104 چگونگی هلد کردن و اتقال دادن مکالمه با تلفن‌های معمولی
105 شنیده شدن صدای بوق در حالت کنفرانس
110 تنظیم چگونگی کارکرد دکمه FLASH
111 انتخاب موزیک هلد –داخلی یا خارجی یا Tune
112 تنظیم چگونگی کار نشان دهنده دکمه کنسول DSS
113 انتخاب زمان وقفه ما بین دفعات تکرار اتوماتیک
116 انتخاب الگوی برنامه کنفرانس
117 وجود یا عدم وجود صدای بوق در هنگام جواب به زنک خوردن داخلی دیگر
118 محدودیت در ارسال سیگنلال‌های پالس
119  تکرار اخرین شماره تلفن گرفته شده با سیستم تون ، پس از تبدیل از پالس به Tune
120 تغییر فرکانس زنگ برای تلفن‌های معمولی
121 انتخاب کد دسترسی به خطوط شهری
122 فعال کردن چرخش اتوماتیک برای دسترسی به مسیر ارزان مکالمه
124 انتخاب نوع زنگ خوردن تلفن تک خطی معمولی
127 فعال کردن جواب دادن گروهی به زنگ خوردن یک داخلی
200 تنظیم زمان یادآوری خط هلد شده
400 فعال یا غیر فعال کردن خط شهری ( CO )
401 تنظیمات DTMFخط شهری ( خط شهری اکثرا باید در این حالت باشد )
405 دسترسی خطوط شهری ( داخلی های مختلف به کدام خط شهری‌ها دسترسی داشته باشند )
408 تعیین مسیر زنگ خورها روی داخلی‌ها
414 راه اندازی منشی گویا ( DISA OGM )
500 تنظیمات تلفن گویا ( تبدیل Without AA به With AA برای منشی )
501 تعیین مقصد برای شماره‌های تلفن گویا ( با شماره گیری اعداد 1 تا 9 ، کدام داخلی زنگ بخورد )
504 زمان تاخیر در جواب گوی DISA ( زمان تاخیر باید صفر شود )
628 فعال کردن کالر آیدی برای داخلی‌های آنالوگ دارای آیدی
900 برای فعال کردن کالر آیدی
910 کالر آیدی (  در بیشتر مواقع بر روی حالت FSK قرار بگیرد )

با استفاده از کدهای این جدول می‌توانید دستگاه سانترال خود را به وسیله تلفن  KX-T7730 را برنامه ریزی و آماده استفاده کنید.  توجه داشته باشید که برنامه ریزی سانترال کاری تخصصی است و بهتر است توسط تکنسین با تجربه و متخصص انجام شود. چرا که کوچکترین اشتباه باعث بهم ریختن کل برنامه ریزی دستگاه خواهد شد. به همین دلیل توصیه می‌کنیم، برنامه ریزی سانترال‌های کم ظرفیت خود را به تکنسین‌های فنی و متخصص شرکت ایده آل گستر واگذار نمایید.

 

وارد کردن کد در تلفن سانترال KX-T7730

برای اینکه با وارد کردن کدهای تلفن سانترال KX-T7730 بیشتر آشنا شوید، در ادامه تنظیمات مربوط به تاریخ و ساعت را که با استفاده از کد 000 صورت می‌گیرد، به عنوان نمونه بررسی می‌کنیم. برای این کار باید مطابق مراحل زیر عمل کنید :

 • کلید Program را بر روی تلفن فشار دهید
 • کلید * و سپس # را وارد کنید
 • رمز عبور دستگاه سانترال که به صورت پیش فرض 1234 است را وارد کنید
 • وارد حالت برنامه برنامه ریزی شوید.
 • کد (000) را وارد کنید.
 • با فشار دادن دکمه SP-PHONE وارد حالت انتخاب گزینه می‌شوید.
 • با دکمه های FWD / DND به جلو حرکت کنید تا اینکه رقم مربوط به ساعت بر روی صفحه نمایش ظاهر شود و به چشمک زن وارد شود، سپس با فشار دادن (دوباره) FWD / DND می‌توانید آن را ثابت کنید.
 • با کلید AUTO ANS گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.
 • توسط STORE اطلاعات وارد شده ذخیره می شود.
 • با فشار دادن کلید HOLD می توانید از این برنامه خارج شوید.

برنامه ریزی 7730سایر کدهای سانترال نیز مشابه دستورالعمل بالا در تلفن KX-T7730 وارد می‌شوند. البته باز هم تاکید می‌کنیم که هر کد، یک عملکرد جداگانه دارد و باید به صورت جداگانه برنامه ریزی شود. 

ایده آل گستر؛ نمایندگی تعمیرات سانترال پاناسونیک

در صورتی که دستگاه سانترال شما در عملکرد خود ( چه سخت افزاری و چه نرم افزاری ) دچار اختلال شود، می‌تواند تمامی فعالیت مجموعه شما را تحت تاثیر قرار دهد. در این شرایط باید بلافاصله با یک نمایندگی تعمیرات پاناسونیک تماس بگیرید تا دستگاه شما تعمیر شده و آماده استفاده مجدد شود. واحد تعمیرات شرکت ایده آل گستر با برخوردای از تکنسین‌های فنی و تجهیزات به روز، در کمترین زمان ممکن دستگاه سانترال شما را تعمیر کرده و به شما تحویل خواهد داد.

آیا به تعمیرات سانترال پاناسونیک نیاز دارید ؟

از آنجایی که دستگاه‌های سانترال، تجهیزاتی گران قیمت و در عین حال بسیار حساس به شمار می‌روند، باید حتما توسط افراد متخصص مورد تعمیر و عیب یابی قرار بگیرند. بنابراین اکیدا توصیه می‌کنیم، هرگز تعمیرات این دستگاه را به مراکز غیرمجاز و نامعتبر واگذار نکنید. شرکت ایده آل گستر با بیش از دو دهه فعالیت به عنوان نمایندگی رسمی پاناسونیک و تحت نظر اتحادیه مخابراتی ایران، یکی از قابل اعتمادترین انتخاب‌های شما در زمینه تعمیرات دستگاه سانترال و سایر محصولات مخابراتی پاناسونیک محسوب می‌شود.

سوالات متداول در ارتباط با تلفن KX-T7730

به طور کلی هر دستگاه سانترالی که داری داخلی هایبرید باشد، می‌تواند تلفن KX-T7730 را پشتیانی نماید. در هنگام خرید این تلفن، حتما دقت کنید که دستگاه سانترال شما دارای خروجی هایبرید باشد. 

خیر . این تلفن تنها در مرکزی که دارای دستگاه سانترال هایبرید باشند، قابل استفاده است. به طور کلی تلفن‌های سانترال قابلیت کار کردن با خطوط تلفن معمولی آنالوگ را ندارند. 

به طور کلی تلفن‌های هایبرید و دیجیتال چه از نظر عملکرد و چه از نظر شکل ظاهری، تفاوت چندانی با هم ندارند. یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های این تلفن‌ها در این است که تلفن هایبرید با ۴ رشته سیم به دستگاه سانترال متصل می‌شود (یک زوج برای انتقال صدا و یک زوج برای دیتا)، در حالی که تلفن دیجیتال برای اتصال به دستگاه سانترال، احتیاج به دو رشته سیم دارد (فقط دیتا)

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

code