خانه » فناوری » نحوه اتصال سیم تلفن به پریز

نحوه اتصال سیم تلفن به پریز

نحوه اتصال سیم تلفن به پریز

 اتصال سیم تلفن به پریز

نحوه بستن سیم های تلفن به یک پریز مستلزم شناخت مفاهیمی همچون اصول مخابرات و نوع تلفن مورد استفاده است. همانطور که می دانید انواع مختلفی از تلفن در بازار موجود می باشد که سیم کشی و اتصال به پریز سوکتی هر کدام از آن ها به یک روش خاص انجام می پذیرد.  به طور کلی کابل هایی که در اتصالات مخابراتی استفاده می شوند دارای ۵ رنگ اصلی و ۵ رنگ فرعی می باشند  که با توجه به نوع تلفن و کابل کشی مورد نظر ، هر رنگ اصلی با هر رنگ فرعی متناظر خودش پیچیده شده و تشکیل یک زوج سیم می دهند.

تلفن های موجود در بازار شامل دسته بندی های زیر می باشد:

 • آنالوگ
 • دیجیتال
 • هیبرید
 • VOIP

نحوه اتصال سیم تلفن آنالوگ به پریز: تلفن های آنالوگ شامل گوشی های بی سیم ساده می باشند که بیشترین کاربرد را در منازل دارند. این مدل از تلفن یک سیگنال صوتی و یا تصویری را دریافت می کند و طی پردازشی آن را به پالس های الکترونیکی تبدیل می کند. این گروه می توانند دارای مانیتور شماره انداز باشند. این قابلیت که به آن Caller ID می گویند می تواند قبل از اینکه شما پاسخگوی یک تماس ورودی باشید، شما را متوجه سازد که چه کسی با شما تماس گرفته است. تلفن های آنالوگ از ۲ رشته سیم و یا به اصطلاح یک زوج سیم برای اتصال به پریز سوکتی استفاده می کنند. این زوج سیم وظیفه انتقال بوق یا پالس را بر عهده دارد. دو رشته سیمی که برای اتصال به سوکت از آن استفاده می کنیم دارای رنگ های سبز و قرمز می باشند.  شما می بایست مطابق با تصویر زیر این زوج سیم را ببندید.

نحوه اتصال سیم تلفن به پریز

نحوه اتصال سیم تلفن دیجیتال به پریز: همان طور که از اسم این تلفن مشخص است پایه و اساس این سیستم های ارتباطی برمبنای سیگنال های دیجیتال و صفر و یک است که انتقال صدا به وسیله سیگنال صورت می گیرد این مدل از تلفن مخصوص سیستم های پرظرفیت پاناسونیک بوده و حکم اپراتور و برنامه ریزی کننده با کس مخابراتی را دارند. این مدل از تلفن های دیجیتال نیز از یک زوج سیم برای اتصال به پریز سوکتی استفاده می کنند و آن زوج علاوه بر بوق، حامل کننده دیتا هم می باشد. ۲ رشته سیمی که باید در سوکت بسته شود به رنگ های زرد و مشکی می باشد.

نحوه اتصال سیم تلفن های هیبرید به پریز: تلفن های هیبرید به تلفن هایی اطلاق می شود که دارای ویژگی های ترکیبی از ۲ سیستم آنالوگ و دیجیتال می باشد.این نوع از تلفن ها در سیستم های کم ظرفیت از انواع اپراتور و تلفن برنامه ریزی کننده باکس استفاده می کنند. در تلفن های هیبرید از دو زوج سیم برای اتصال به پریز سوکتی استفاده می شود. یک زوج سیم برای انتقال پالس و زوج دیگر دیتا یا همان اطلاعات را به همراه خود انتقال می دهد. زوج سیم آورنده بوق باید همانند آنالوگ در داخل پریز تلفن به رنگ های قرمز و سبز بسته شود و زوج سیم آورنده دیتا می بایست به رنگ های زرد و مشکی بسته شود.

نحوه اتصال سیم تلفن های voip به پریز: VOIP کوتاه شده عبارت Voice over internet protocol به معنای انتقال همزمان مکالمات تلفنی بر روی یک شبکه دیتا  می باشد. این قبیل از سیستم ها این امکان را به شما می دهد که از اینترنت برای مکالمات تلفنی استفاده کنید. در واقع سیستم  VOIP سیگنال آنالوگ صوت را به یک داده دیجیتال تبدیل کرده و آن را با استفاده از بستر اینترنت انتقال می دهد. این قبیل تلفن ها می توانند به طور مجازی در داخل گوشی و یا کامپیوتر باشند و یا به صورت فیزیکی و مجزا از سیستم های دیگر، تحت شبکه فعال خواهند شد که از کابل شبکه و یا گرفتن ip از سوئیچ بهره مند می گردند.

نحوه اتصال سیم تلفن به پریز

 

(نوشته شده توسط مهندس میثم عابدی)


4.3 (85.71%) 7 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 91
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 38
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 228
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
تلفن سانترال پاناسونیک
ویدیو پرژکتور پاناسونیک
تلفن پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی