قابلیت استفاده همزمان از چند ویدئو پروژکتور

 استفاده همزمان از چند ویدئو پروژکتور

روشنایی ویدئو پروژکتوها با واحدی به نام انسی لومن انداه گیری می شود. شما با استفاده از این ویژگی می توانید تشخیص دهید که روشنایی ویدئوپروژکتور برای چه میزان روشنایی در محیط مناسب است. ویدئو پروژکتورهایی نظیر PT-EX16K یکی از ویدئو پروزکتورهایی است که روشنایی در حدود 16000 انسی لومن دارد. این حجم از روشنایی در مقابل سایر ویدئو پروژکتورها بسیار بالا می باشد و برای محیط های بسیار روشن، می تواند میزان بسیار خوبی باشد. ویدئوپروژکتور با این میزان روشنایی بسیار زیاد هستند اما گاهی اوقات این میزان از روشنایی کافی نیست و شما تمایل دارید که نور ویدئوپروژکتورتان بسیار بالاتر باشد.

قابلیت استفاده همزمان از چند ویدئو پروژکتور

بعضی از ویدئو پروژکتور ها NEC ، دارای قابلیت  Stacking Correctionمی باشند. بر طبق این قابلیت شما می توانید تعدادی دستگاه ویدئوپروژکتور را به متصل کرده و روشنایی تولید شده را افزایش دهید. البته باید به این نکته دقت داشته باشید که شما تنها می توانید تا 4 دستگاه پروژکتور را بر طبق این قابلیت به هم متصل کنید. البته این جای نگرانی خاصی را به وجود نمی آورد چرا که همین 4 پروژکتور برای شما سطح روشنایی را تا 44000 انسی لومن افزایش می دهند.فناوری Stacking Correction این وظیفه را دارد که تصاویر یکدستی را برای شما ایجاد کند.

یکی از ویژگی های جالب این قابلیت، این است که اگر یکی از ویدئو پروژکتور ها هم خاموش باشد باز تصویر تولید شده پخش می شود اما با روشنایی کمتر. حال در اینجا این سوال پیش خواهد آمد که: چه سطحی از روشنایی ویدئوپروژکتورها برای اتصال به همدیگر مناسب هستند؟ پاسخ این است که شما می توانید هر نوع ویدئو پروژکتور NEC را استفاده کنید اما مناسب ترین آن ها سری PA, PX و PH می باشد.

این قابلیت برای مکان هایی نظیر :

  • اتاق های کنفرانس بزرگ
  • نمایشگاه ها
  • سالن های سخنرانی
  • نمایش عمومی فیلم
  • پخش مسابقات ورزش و …

مناسب می باشند. استفاده از این قابلیت بسیار از لحاظ هزینه مقرون به صرفه است چرا که خرید یک ویدئو پرژکتوری که سطح روشنایی به این بالایی را ارائه بدهد، بسیار هزینه بر است. علاوه بر این هزینه نگهداری در طولانی مدت در حالت Stacking Correction بسیار ارزان تر می باشد. لازم به ذکر است که نصب و استفاده از این قابلیت بسیار آسان و راحت می باشد.

قابلیت استفاده همزمان از چند ویدئو پروژکتور

در این مرحله به سراغ مراحل نصب این قابلیت می رویم. در ابتدا باید بدانید که وسیله های مورد نیاز شما یک دستگاه وبکم و کابل شبکه خواهید داشت. برای این شما می بایست هر چهار ویدئو پروژکتو را به سمتی که می خواهید تصویر تشکیل شود قرار دهید. پس از این امر شما می بایست تمامی ویدئوپروژکتورها را روشن کنید و تصویر تولید شده از هرکدام از آن ها را با استفاده از قابلیت های  Focus / Zoom / lens shift به روی هم دیگر منطبق کنید.

در مرحله بعد می بایست هر چهار ویدئو پروژکتور را با استفاده از یک کابل شبکه به شبکه ای مشترک متصل کنید. شبکه مشترک می تواند از نوع LAN / WAN باشد.  پس از انجام این کار شما می بایست یک وبکم را به یک سیستم همانند لب تاپ یا کامپیوتر متصل کنید ، به سمت تصویر تولید شده بگیرید و نرم افزار Stacking Correction NEC را نصب کنید. یکی از قابلیت های این نرم افزار این است که به طور خودکار می تواند ویدئو پروژکتورهایی که به یک شبکه مشترک متصل هستند را شناسایی کند. پس از انجام و پیدا کردن ویدئو پروزکتورهای مشترک، وبکم یک الگوی تصویری را برای ویدئوپروژکتورهای شبکه میفرستند تا تفاوت تصویر شناخته شود در مرحله آخر نرم افزارStacking Correction NEC با استفاده از تصاویر دریافتی از وبکم زاویه تصویر هر دستگاه ویدئو پروژکتور را تمییز می دهد و تصاویر آن ها را با بکدیگر مطابقت می دهد.

5 | (7)
Not Found!
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x