راهنمای خرید تلفن بیسیم

تلفن یکی از مهم‌ترین وسایل ارتباطی در جامعه‌های امروزی به شمار می‌رود ( حتی می‌توان گفت مهم‌ترین وسیله ارتباطی بشر در طول تاریخ بوده است ) . این روزها تلفن‌ها به دو دسته ثابت و همراه تقسیم بندی شده و بخش اعظمی از ارتباطات بر عهده تلفن‌های همراه می‌باشد. با اینحال هرگز نمی‌توان از کنار تلفن‌های ثابت به راحتی عبود کرد و نقش آن‌ها را در زندگی انسان نادیده گرفت. تلفن‌های ثابت چه در منازل مسکونی و چه در ادارات و سازمان‌ها، همچنان به عنوان یک ابزار ارتباطی مهم به شمار می‌روند.

تلفن‌های ثابت در ابتدای حیات خود به معنی واقعی کلمه ثابت بودند و امکان هیچگونه جا به جایی و حرکتی را نداشند. به عبارتی دیگر، این تلفن‌ها با استفاده از یک کابل به پریز تلفن متصل شده و در جای ثابتی قرار می‌گرفتند. اما به مرور زمان نوع دیگری از تلفن‌های ثابت پا به عرصه گذاشتند که امکان جا به جایی محدود را به کاربران می‌دادند. تلفن‌هایی که امروزه به عنوان تلفن بیسیم شناخته می‌شوند و از محبوبیت زیادی نیز در بین کاربران دستگاه‌های تلفن ثابت برخوردار هستند. امروز و در این مقاله از بلاگ ایده آل گستر به راهنمای خرید تلفن بیسیم می‌پردازیم، با ما همراه باشید.

برای خرید یک تلفن بیسیم چقدر باید هزینه کنیم ؟

شاید اولین سوالی که برای خرید هر وسیله‌ای به ذهن خریداران خطور می‌کند این است که چقدر باید پول پرداخت کنیم ؟ پاسخ این سوال رابطه مستقیمی با خاسته‌های شما از یک تلفن بیسیم دارد. به عبارتی دیگر، تلفن‌های بیسیم در رنج قیمت‌های مختلفی در دسترس شما می‌باشند. با اینحال به نظر می‌رسد برای خرید مناسب‌ترین تلفن بیسیم که اتفاقا قیمت معقوبی نیز داشته باشد، باید به سراغ تلفن بیسیم پاناسونیک بروید.

پاناسونیک انواع تلفن‌های بیسیم را در قیمت‌های متنوع و البته با قابلیت‌های متفاوت در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهد. برای مثال اگر به دنبال یک تلفن بیسیم ساده می‌باشید و انتظار زیادی هم از آن ندارید، می‌توانید برای خرید مدل KX-TG1611 اقدام کنید. این محصول را می‌توان ساده‌ترین تلفن بیسیم پاناسونیک نامید که از قیمت بسیار مناسبی نیز برخوردار است. بلافاصله بعد از این مدل، تلفن بی سیم پاناسونیک مدل kx-tg3611bx قرار دارد؛ که تنها در بعضی از آیتم ها با این مدل متفاوت است ولی تقریبا در یک رنج قیمت با هم قرار دارند.

تلفن بیسیم KX-TG1611
تلفن بیسیم KX-TG1611
مدل دستگاه تلفن بیسیم KX-TG1611
وزن 126 گرم
ساخت کشور ویتنام
تعداد گوشی بیسیم 1 عدد
برد بیسیم 50 متر داخلی – 300 متر خارجی
منشی تلفن
بلندگوی دیجیتال
شارژ دهی مکالمه 15 ساعت

خرید تلفن بیسیم KX-TG1611 از نمایندگی پاناسونیک با گارانتی یک ساله ایده آل تلفن بی سیم پاناسونیک مدل KX-TG1611

همانطور که ملاحظه می‌کنید تلفن بیسیم KX-TG1611 قابلیت‌های زیادی را در اختیار شما قرار نمی‌دهد. اما در عوض برای کسانی که به دنبال خرید یک تلفن بیسیم باکیفیت و در عین حال ارزان قیمت می‌باشند بسیار مناسب است.

برخی از خریداران تلفن بیسیم تنها به دنبال کیفیت و قابلیت‌های زیاد هستند و آنچنان به قیمت آن اهمیت نمی‌دهند. طبیعتا این دسته از خریداران، مشکلی با پرداخت هزینه بالا برای خرید یک تلفن بیسیم پاناسونیک ندارند، به همین دلیل، ما به آن‌ها مدل KX-TGF322 و یا تلفن پاناسونیک f320 را پیشنهاد می‌کنیم. این تلفن تقریبا هر انتظاری که از یک گوشی بیسیم داشته باشید را برای شما فراهم می‌کند.

تلفن بیسیم KX-TGF322
تلفن بیسیم KX-TGF322
مدل دستگاه تلفن بیسیم KX-TGF322
وزن 580 گرم
ساخت کشور ژاپن
تعداد گوشی بیسیم 2 عدد
قابلیت کنفرانس
منشی تلفن منشی تلفنی 40 دقیقه ای
بلندگوی دیجیتال
قابلیت شماره گیری سریع
قابلیت مکالمه از طریق تلفن پایه
شارژ دهی مکالمه 15 ساعت

خرید تلفن بیسیم KX-TGF322 از نمایندگی پاناسونیک با گارانتی یک ساله ایده آل خرید تلفن بیسیم KX-TGF322

همانطور که مشاهده می‌کنید، این تلفن از تمامی قابلیت‌های مورد نظر شما برخوردار است. طبیعتا برای خرید KX-TGF322 باید دست به جیب شده و هزینه بیشتری پرداخت کنید. خوشبختانه پاناسونیک در زمینه خرید تلفن دست شما را باز گذاشته است، زیرا برای تمامی سلیقه‌ها و در انواع مختلف قیمت‌ها، می‌تواند تلفن بیسیم مناسب را پیشنهاد دهد.

قبل از خرید تلفن بیسیم این چهار سوال را بپرسید


آیا من به قابلیت مسدود کردن شماره ها ( Call Block ) نیاز دارم ؟ 

اگر مزاحم تلفنی دارید و یا ترجیح می‌دهید برخی از افراد نتوانند با شما تماس بگیرند، باید به سراغ تلفن بیسیمی بروید که قابلیت مسدود کردن تماس‌های ورودی را داشته باشد. این قابلیت که با عنوان Call Block نیز شناخته می‌شود، بر روی تعدادی از تلفن‌های بیسیم پاناسونیک فعال می‌باشد. برای راهنمای خرید تلفن بیسیم هیچ چیز به اندازه نیازها و خاسته‌های شما مهم نیست. به عنوان مثال تلفن KX-TG6672 از جمله مدل‌های شرکت پاناسونیک است که از قابلیت مسدود کردن تماس‌ها برخوردار است.

تلفن بیسیم KX-TG6672
تلفن بیسیم KX-TG6672
مدل دستگاه تلفن بیسیم KX-TG6672
وزن 1700 گرم
ساخت کشور مالزی
تعداد گوشی بیسیم 2 عدد
قابلیت Call Block
منشی تلفن
بلندگوی دیجیتال
قابلیت شماره گیری سریع
قابلیت ضبط مکالمه
شارژ دهی مکالمه 13 ساعت

خرید تلفن بیسیم KX-TG6672 از نمایندگی پاناسونیک با گارانتی یک ساله ایده آل خرید تلفن بیسیم KX-TG6672

البته تلفن KX-TG6672 از جمله محصولات تقریبا گرانقیمت شرکت پاناسونیک به شمار می‌رود. در صورتی که به قابلیت Call Block احتیاج دارید و در عین حال نمی‌خواهید هزینه زیادی نیز پرداخت کنید، باید به سراغ KX-TG6821 بروید. این تلفن زیبا و خوش ساخت، از جمله تلفن‌های با قیمت معقول به شمار می‌رود. توجه داشته باشید که این تلفن امکانات کمتری را نسبت به KX-TG6672 در اختیار شما قرار می‌دهد، اما با اینحال می‌توانید از قابلیت Call Block بر روی آن بهره‌مند باشید.

تلفن بیسیم KX-TG6821
تلفن بیسیم KX-TG6821
مدل دستگاه تلفن بیسیم KX-TG6821
وزن 129 گرم
ساخت کشور مالزی
تعداد گوشی بیسیم 1 عدد
قابلیت Call Block
منشی تلفن منشی تلفن 30 دقیقه ای
جک هدفون
قابلیت شماره گیری سریع
قابلیت کنفرانس
شارژ دهی مکالمه 15 ساعت

خرید تلفن بیسیم KX-TG6821 از نمایندگی پاناسونیک با گارانتی یک ساله ایده آل خرید تلفن بیسیم KX-TG6821

آیا به منشی تلفنی احتیاج دارم ؟

یکی از مهم‌ترین قابلیت‌هایی که در خرید یک تلفن بیسیم مطرح است، منشی تلفنی است. با استفاده از این قابلیت، تلفن بیسیم می‌تواند در زمان عدم حضور شما در منزل، تماس‌های ورودی را ضبط کند. به این ترتیب شما نگران از دست رفتن هیچکدانم از تماس‌هایتان نخواهید بود. قابلیت منشی تلفنی بر روی بسیاری از تلفن‌های بیسیم پاناسونیک وجود دارد. اما برای اطمینان و در زمان خرید، حتما از فعال بودن این قابلیت بر روی تلفن بیسیم مطمئن شوید. یکی از تلفن‌های ارزان قیمت پاناسونیک که از منشی تلفنی نیز برخورداز است، مدل KX-TGD320 می‌باشد.

تلفن بیسیم KX-TGD320
تلفن بیسیم KX-TGD320
مدل دستگاه تلفن بیسیم KX-TGD320
وزن 180 گرم
ساخت کشور مالزی
تعداد گوشی بیسیم 1 عدد
منشی تلفن منشی تلفن 30 دقیقه ای
قابلیت Call Block
جک هدفون
قابلیت شماره گیری سریع
دفترچه تلفن
شارژ دهی مکالمه 16 ساعت

خرید تلفن بیسیم KX-TGD320 از نمایندگی پاناسونیک با گارانتی یک ساله ایده آل خرید تلفن بیسیم KX-TGD320

همانطور که گفته شد، تعداد زیادی از تلفن‌های بیسیم پاناسونیک، از قابلیت منشی تلفنی برخوردار می‌باشند. اما تعدادی از مدل‌های بیسیم پاناسونیک نیز این قابلیت را بر روی خود ندارند. بنابراین برای دریافت راهنمای خرید تلفن بیسیم حتما با واحد فروش و مشاورین شرکت ایده آل گستر تماس گرفته و اطلاعات لازم را در رابطه با تمامی تلفن‌های بیسیم پاناسونیک دریافت نمایید.

آیا تعداد گوشی‌های بیسیم برای من مهم است ؟

تلفن‌های بیسیم به طور کلی از یک دستگاه پایه و تعدادی گوشی بیسیم تشکیل می‌شوند. برای بسیاری از کاربران تنها یک گوشی بیسیم کفایت می‌کند، اما برخی نیز به دنبال تلفن‌هایی هستند که بیش از یک گوشی در اختیار آنان قرار دهد. یکی از مدل‌هایی که دارای دو عدد گوشی بیسیم می‌باشد، تلفن KX-TGF372 می‌باشد. این مدل نسبت به سایر تلفن‌هایی که بیش از یک گوشی بیسیم دارند، از قیمت مناسب‌تری برخوردار می‌باشد.

تلفن بیسیم پاناسونیک kx-tgf372
تلفن بیسیم پاناسونیک kx-tgf372
مدل دستگاه تلفن بیسیم KX-TGF372
وزن 355 گرم
ساخت کشور مالزی
تعداد گوشی بیسیم 2 عدد
قابیت ضبط مکالمه
قابلیت Call Block
جک هدفون
قابلیت شماره گیری سریع
دفترچه تلفن
شارژ دهی مکالمه 13 ساعت

خرید تلفن بیسیم KX-TGF372 از نمایندگی پاناسونیک با گارانتی یک ساله ایده آل خرید تلفن بیسیم KX-TGF372

البته برخی از تلفن‌های بیسیم پاناسونیک دارای یک عدد گوشی بیسیم می‌باشند، اما قابلیت ارتقا تا چند گوشی بیسیم را دارند. به عبارتی دیگر، شما می‌توانید بعد از خرید دستگاه تلفن بیسیم، به صورت جداگانه اقدام به خرید گوشی‌های اضافه نمایید. در زمان دریافت راهنمای خرید تلفن بیسیم حتما در رابطه با تعداد گوشی‌های تلفن نیز از فروشنده سوال کنید.

آیا می‌خواهم تلفن بیسیم را به دیوار متصل کنم ؟

برخی از مشتریان به دلیل نداشتن فضای کافی و یا در جهت زیبایی محیط، ترجیح می‌دهند تلفن بیسیم خود را بر روی دیوار نصب کنند. تعدادی از تلفن‌های بیسیم پاناسونیک دارای قابلیت اتصال به دیوار می‌باشند. شما می‌توانید دستگاه پایه تلفن بیسیم را به دیوار متصل کرده و با استفاده از گوشی بیسیم، در منزل به گفتگوی تلفنی بپردازید. همامطور که گفته شد، بسیاری از تلفن‌های بیسیم پاناسونیک قابلیت اتصال به دیوار را دارند، اما توصیه می‌کنیم در این باره نیز از مشاورین شرکت ایده آل گستر سوال کنید.

آنتن دهی تلفن بیسیم بسیار مهم است

تولید کنندگان تلفن‌های بیسیم از جمله پاناسونیک، ادعا می‌کنند که گوشی‌های بیسیم آن‌ها در فواصل مختلف از دستگاه پایه می‌تواند کار کند. ( به طور معمول 50 متر در فضاهای بسته و 300 متر در فضای باز ) البته این ادعا تا حدی درست است، اما عواملی از جمله وجود دیوارهای ضخیم در منازل، می‌توانند بر آنتن دهی تلفن بیسیم تاثیر گذار باشند و رنج کار کردن آن‌ها را کاهش دهند.

در زمان خرید یک تلفن بیسیم، حتما به برد داخلی و خارجی آن توجه داشته باشید. خوشبختانه تلفن‌های بیسیم پاناسونیک از نظر آنتن دهی نیز در وضعیت بسیار مطلوبی برخوردار هستند و مشتریان این شرکت، کمتر با مشکل کاهش آنتن دهی گوشی بیسیم مواجه می‌شوند.

ویژگی‌های مفید و اضافی در تلفن‌های بیسیم 

علاوه بر مواردی که تاکنون به آن‌ها اشاره شد، ویژگی‌های دیگری نیز برای تلفن‌های بیسیم موجود هستند که در زمان خرید می‌توانید به آن‌ها نیز توجه داشته باشید. البته قابلیت‌هایی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم (در کنار کالر آیدی که تمامی تلفن‌های بیسیم از آن برخوردار هستند) اصلی‌ترین فاکتورهایی هستند که در راهنمای خرید تلفن بیسیم باید مدنظر داشته باشید. اما با این وجود، ویژگی‌های زیر نیز می‌توانند در خرید یک تلفن بیسیم مناسب تاثیر گذار باشند.

حالت Night mode

حالت Night mode که به حالت شب نیز معروف است، قابلیتی است که بر اساس آن می‌توانید در شب و هنگام خواب، تلفن را بر روی حالت بیصدا قرار دهید. این عامل سبب می‌شود زمانی که فردی در شب با شما تماس می‌گیرد، هیچ صدایی از تلفن پخش نشده و تنها صفحه نمایش آن روشن می‌شود. ‌

دفترچه تلفن

در همه تلفن‌های بیسیم امکان ذخیره شماره مخاطبین بر روی تلفن وجود دارد؛ در نتیجه کاربر می‌تواند به راحتی با فشردن یک دکمه با مخاطب خاصی تماس حاصل نماید. ظرفیت دفترچه هر تلفن بیسیم بسته به مدل آن متفاوت است. برای مثال تلفن KX-TG1611 یکی از کم ظرفیت‌ترین‌ها و KX-TG9541 یکی از پر ظرفیت‌ترین دفترچه تلفن‌ها را دارند. ظرفیت دفترچه تلفن‌های بیسیم به طور متوسط بین ۵۰ تا ۳۰۰۰ مخاطب می‌باشد.

قابلیت استفاده در زمان قطعی برق

این قابلیت امکان برقراری مکالمات را هنگام نبود برق بر روی تلفن فراهم می کند. در آن‌ دسته از تلفن‌های بیسیم که همراه یک تلفن رومیزی هستند، با انداختن باتری بر روی تلفن رومیزی می‌توان حتی در زمان قطعی برق نیز از تلفن استفاده کرد. در تلفن‌هایی که یک تلفن بیسیم و یک پایه دارند نیز می‌توان با گذاشتن تلفن بر روی پایه و صحبت از طریق اسپیکر از این قابلیت بهره برد. تلفن پاناسونیک 3711 و همچنین تلفن پاناسونیک 6811 دو نمونه از تلفن های بیسیمی هستند که قابلیت کار بدون برق را نیز دارند. 

روم مانیتورینگ

این قابلیت معمولا بر روی معدودی از تلفن‌های پاناسونیک قرار دارد که برای مخاطبینی که دارای کودک هستند بسیار کاربرد دارد. با فعال کردن این حالت و انجام تنظیمات لازم بر روی تلفن و بیس، در صورت قرار دادن گوشی بیسیم در اتاق کودک، در صورت ایجاد کوچک‌ترین صدایی، بر روی بیس هشداری برای کاربر ارسال می‌شود.

قفل صفحه کلید

با وجود این قابلیت شما می‌توانید صفحه کلید گوشی را قفل کنید. در این حالت دیگر کسی قادر به شماره گیری با تلفن نخواهد بود. این حالت برای منازلی که کودک دارند بسیار مناسب است.

تکنولوژی Link-to-Cell

این قابلیت برقرای ارتباط  گوشی بیسیم را با دیگر تلفن‌های هوشمند ممکن می‌سازد، به گونه‌ای که اگر بلوتوث تلفن هوشمند خود را روشن نمایید، می‌توانید تمامی مخاطبین خود را به گوشی که دارای این قابلیت باشد انتقال دهید و همچنین در صورت زنگ خوردن موبایل، تلفن بیسیم شما هم زنگ می‌خورد و می‌توانید تماس‌ها را از طریق بیسیم پاسخ دهید.

شماره گیری بر روی دستگاه پایه

برخی از تلفن‌های بیسیم پاناسونیک، قابلیت برقراری تماس از طریق دستگاه پایه را نیز دارند. این ویژگی سبب می‌شود تا هم به وسیله گوشی بیسیم و هم به وسیله دستگاه پایه بتوانید به مکالمه با تلفن بیسیم بپردازید. البته بیشتر تلفن‌های بیسیم از این قابلیت برخوردار نمی‌باشند، اما در صورت نیاز به این قابلیت، می‌توانید در زمان خرید تلفن بیسیم از مشاورین ایده آل گستر در این باره راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

ایده آل گستر ؛ نمایندگی تعمیرات تلفن بیسیم پاناسونیک

با خرید یک تلفن بیسیم، کار شما با ایده آل گستر تمام نخواهد شد. زیرا تلفن‌های بیسیم پاناسونیک ممکن است بر اثر استفاده ناصحیح و یا افزایش طول عمر، دچار خرابی و اختلال شوند و در این مواقع، باز هم می‌توایند بر روی شرکت ایده آل گستر به عنوان نمایندگی تعمیرات پاناسونیک حساب کنید. به دلیل حساس بودن این تلفن‌ها، توصیه می‌کنیم تعمیرات آن‌ها را فقط در نمایندگی‌های معتبر و مجاز انجام دهید.

تعمیرات تلفن بیسیم پاناسونیک

واحد تعمیرات شرکت ایده آل گستر با بهره مندی از کاردی متخصص و مجرب، تمامی امور مرتبط با تعمیر تلفن بیسیم شما را در کمترین زمان ممکن انجام داده و آن را برای استفاده مجدد در اختیارتان قرار خواهد داد. همچنین از آن‌جایی که ایده آل گستر به عنوان نمایندگی تلفن پاناسونیک و تحت نظر سازمان اتحادیه مخابراتی ایران مشغول به فعالیت است، کلیه قطعاتی که در طول تعمیرات در این شرکت جایگزین قطعات از کار افتاده می‌شوند، اصل و با کیفیت اورجینال پاناسونیک می‌باشند.

نتیجه گیری 

زمانی که قصد خرید یک تلفن بیسیم را دارید، فاکتورهای زیادی در انتخاب شما تاثیر گذار خواهند بود. مواردی همچون قیمت، قابلیت‌ها، برند سازنده، آنتن دهی و … می‌توانند در راهنمای خرید تلفن بیسیم شما تاثیر گذار باشند. به همین خاطر توصیه می‌کنیم ابتدا به صورت کامل نیازها و خاسته‌های خود را از یک تلفن بیسیم پاناسونیک شناسایی کرده و سپس اقدام به خرید نمایید. در صورتی که در انتخاب یک تلفن بیسیم مشکل دارید، می‌توانید با مشاورین شرکت ایده آل گستر تماس گرفته و راهنمایی‌های لازم را در این زمینه دریافت نمایید.

سوالات متداول در ارتباط با خرید تلفن بیسیم

تلفن بیسیم به چند ساعت شارژ اولیه نیاز دارد؟

به نظر می‌رسد نسل جدید باتری‌ها احتیاجی به شارژ اولیه ندارند. اما از آنجایی که محصولاتی که تلفن‌های بیسیمی که در بازارهای ایران موجود می‌باشند ساخت چند سال قبل هستند؛ توصیه می‌کینم حداقل 7 ساعت گوشی بیسیم را در حالت شارژ اولیه قرار دهید.

بهترین تلفن بیسیم ساخت کدام کشور است؟

محصولات مخابراتی پاناسونیک در کشورهای مختلفی از جمله چین ، مالزی ، ویتنام و ژاپن تولید می‌شوند. بر اساس یک باور قدیمی، خریداران همچنان به دنبال تلفن‌های ساخت کشور ژاپن می‌باشند. اما باید گفت که محصولاتی که در دیگر کشورها نیز تولید می‌شوند از کیفیت اورجینال شرکت پاناسونیک بهره مند می‌شوند.

تلفن بیسیم پاناسونیک اصل را از کجا بخریم؟

برای خرید محصولات اصل و باکیفیت شرکت پاناسونیک باید به نمایندگی‌های معتبر این شرکت که تحت نظر اتحادیه مخابراتی مشغول به فعالیت هستند مراجعه کنید. شرکت ایده آل گستر یک انتخاب بسیار مناسب در زمینه خرید تلفن بیسیم اصل پاناسونیک است.

4.6 | (11)
Not Found!
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x