تفاوت تلفن آنالوگ و دیجیتال

انواع تلفن

امروزه در ادارات و سازمان های مختلف از مراکز تلفن سانترال پاناسونیک در ظرفیت های مختلف استفاده می شود. جهت سهولت در  ارتباط داخلی کارمندان یک مجموعه با یکدیگر و همچنین ارتباط خارج از سازمان ایشان، دستگاه تلفن رومیزی بر روی میز هر کاربر در نظر گرفته می شود. تلفن هایی که روی مراکز تلفن سانترال پاناسونیک می توان نصب نمود، به دو گروه آنالوگ و دیجیتال تقسیم می شود که با توجه به سیاست های یک مجموعه برای کاربران مختلف، تلفن دیجیتال یا آنالوگ در نظر گرفته می شود.

تلفن آنالوگ

تلفن های آنالوگ به تلفن هایی اطلاق می شود که به صورت مستقیم بر روی خطوط قابل نصب بوده و بالاترین کاربرد آن در منازل می باشد که شامل تلفن های رومیزی و بی سیم است. این تلفن ها زمانی که بر روی مراکز تلفن سانترال به عنوان یک داخلی آنالوگ در نظر گرفته می شود، کاربر مورد نظر با گرفتن کد” 0 یا 9 ” خطوط شهری را آزاد و از آن استفاده نماید. همچنین از محدودیت های این سری از تلفن ها نمی توان خطوطی را که در حال استفاده می باشند را مشاهده کرد.

تفاوت تلفن آنالوگ و دیجیتال

تلفن دیجیتال

تلفن های دیجیتال به تلفن هایی اطلاق می شود که صرفا و صرفا بر روی مراکز تلفن سانترال قابل نصب بوده و بر روی خطوط مستقیم کار نمی کند. لازم به ذکر است کاربری که از این نوع تلفن استفاده می کند از سهولت بیشتری در ارتباط بروخوردار است بدین ترتیب که کاربر با استفاده از کلید های جانبی تلفن می تواند به تمام خطوط شهری دسترسی داشته باشد و همچنین چنانچه خط داخلی یا خط شهری مشغول باشند با توجه به چراغ های چشمک زن موجود بر روی این تلفن شما پی به این امر خواهید برد.

لازم به ذکر است که گوشی تلفن دیجیتال از پروتکل PBX که یک پروتکل مخصوص به خود می باشد استفاده می کند و قابل استفاده بر روی هیچ پروتکل دیگری نیست.

تفاوت تلفن آنالوگ و دیجیتال

4.4 | (5)
Not Found!
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x