تفاوت بیت و بایت

بیت و بایت چیست؟

سرعت اتصال و اندازه داده ها به صورت متفاوتی اندازه گیری می شوند، اما افراد تمایل دارند هر دو را با واحد مگ megs اندازه گیری کنند. مشکل این است که کلمه “meg” در واقع به دو مقدار بسیار متفاوت اشاره دارد: مگابیت و مگابایت. آیا این دو یکسان هستند؟

در واقع نه، تفاوت بسیار بزرگی بین یک بیت و یک بایت وجود دارد. یک بایت بسیار بزرگتر است، هشت برابر بزرگتر، دقیقا برابر با هشت بیت در هر بایت است. همچنین یک گیگابایت هشت برابر بزرگتر از یک گیگابیت است.

بیت، بایت و سرعت پهنای باند

اندازه داده ها معمولا در واحد بایت اندازه گیری می شوند و سرعت پهنای باند در واحد بیت اندازه گیری می شود. بر اساس اندازه فایل و سرعت اتصال، شما می توانید تخمین بزنید که چقدر طول می کشد تا فایلی را دانلود کنید.

اگر شما یک فایلی را که به اندازه 17 مگابایت (MB) است، می خواهید با استفاده از اتصال پهنای باند 17 مگابیت در ثانیه (Mbps) خود دانلود کنید، این کار یک ثانیه طول نخواهد کشید بلکه هشت ثانیه به طول می انجامد زیرا یک مگابایت هشت برابر بزرگتر از یک مگابیت است. بنابراین در تئوری – و با سرعت کامل – باید هشت ثانیه برای دانلود بارگیری شود.

چگونه می توان تفاوت بین یک بیت و بایت را بیان کرد؟

در چگونگی نوشته شدن، یک بایت بزرگ “B” است و یک بیت کوچک “b” است. اگر MB را در جایی ببینید این قطعا اشاره به مگابایت دارد. اما اگر Mb را دیدید این کلمه به مگابیت اشاره می کند. البته، یک استثنا وجود دارد و این نماد برای kilobit است، که ‘kb’ است که تمام حروف کوچک است. حتی از روی کوچک و بزرگ بودن آن ها نیز می توان تشخیص داد که بزرگ “B” از لحاظ جسمی بزرگتر از حروف کوچک “b” است در نتیجه یک بایت بزرگتر از یک بیت است.

در اینجا برخی از واحد های اندازه گیری را با ذکر حجم بیان می کنیم:

KB، MB، GB – یک کیلوبایت (KB) 1،024 بایت است. یک مگابایت (MB) 1024 کیلوبایت است. یک گیگابایت (گیگابایت) 1024 مگابایت است. ترابایت (TB) 1024 گیگابایت است.

kb، Mb، Gb – کیلوبیت (کیلوبیت) 1024 بیت است. یک مگابیت (Mb) 1024 کیلوبایت است. گیگابیت (Gb) 1024 مگابیت است. Terabit (Tb) 1024 گیگابیت است.

5 | (5)
فکس لیزری پاناسونیک
کارت سانترال پاناسونیک
سانترال پاناسونیک
ویدئو پرژکتور پاناسونیک
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x