بررسی مشکلات ویدئو پروژکتور ها

 مشکلات ویدئو پروژکتور ها

ویدئوپروژکتور دستگاهی است که در درون آن قطعه های الکتریکی بسیاری وجود دارد که می بایست در پالس ها و دوره های زمانی منظمی سرویس شوند. معمولا ویدئو پروژکتورها را بسته به نوع و کارایی آن ها در دوره های 6 ماهه و یک ساله توسط متخصص می بایست تمیز کاری و سرویس شوند. در صورت عدم سرویس و مرتب سازی این دستگاه ها امکان خراب شدن و یا بروز ایرادات فنی که با تاثیر سوء بر روی صفحه نمایش خود را نمایان می کنند، وجود دارد چرا که با گرفتن گرد و غبار در بخش نوری و اپتیکالی پروژکتور، بر روی تصویر شما لکه هایی ایجاد می شود.

یکی از ایراداتی که ممکن است در ویدئو پروژکتورها به وجود بیاید تغییر رنگ تصویر می باشد. برای بررسی این مشکل پروژکتورها را به دو دسته کلی DLP  ها و LCD ها تقسیم بندی می کنیم. همانطور که اطلاع دارید این دو گونه ذکر شده نام تکنولوژی به کار رفته در صفحه نمایش می باشند. تغییر رنگ به دلیل وجود دو مشکل چرخه رنگ در DLPها و صفحات پلاریزه در LCD ها می باشد.

بررسی مشکلات ویدئو پروژکتور ها

اگر پروژکتور(LCD)شما به تازگی با این مشکل برخورد کرده باشد، شما می توانید برای رفع این ایراد به تمیز کردن، کاربکردن و کالیبره مجدد ماژول رنگ می توان اکتفا کرد اما در صورت طولانی بودن دوره خرابی دستگاه شما می بایست صفحات پلاریزه یا منشور Prism assembly خود را تعویض کنید که این کار علاوه بر اینکه تخصصی می باشد، هزینه بر نیز است.

شما همچنین می توانید از طریق صفحه ویدئوپروژکتور پاناسونیک انواع محصولات این برند را مشاهده و اقدام به خرید نمایید.

اگر لکه ها و نقطه های به وجود آمده بر روی تصویر شما به صورت سایه رنگ و یا رنگ رنگی باشد، می توان پی برد که گرد و غبار بر روی ماژول پروژکتور شما که همان صفحات پلاریزه LCD می باشد، است که می توان با تمیز کردن آن رفع عیب کرد.

یکی دیگر از مشکلاتی که در ویدئو پروژکتورها به آن شاید برخورد خواهید کرد خاموش شدن ناگهانی و غیر منتظره دستگاه می باشد که نشان از خرابی دو قطعه در دستگاه شما می باشد.

1» منبع تغذیه، بالاست  (BALLAST)و نرم افزار سیستم خنک کننده

2» برد مدار داخلی

برای رفع ایراد فوق، اگر به علت خرابی برد مدار داخلی باشد، شما می بایست در مرحله اول علت یابی کنید و پس از آن که هارد خود را تمییز کردید به کانال های خنک کننده خواهید رسید. ادامه این مراحل کاری تخصی می باشد و شما می بایست از یک متخصص بخواهید که این کار را برای شما انجام دهد

5 | (6)
Not Found!
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x