خانه » فناوری » باتری چگونه کار می کند؟

باتری چگونه کار می کند؟

باتری چگونه کار می کند؟

نحوه کار یک باتری چگونه است؟

باتری چیست؟ ساعت شما، لپ تاپ و اشاره گر لیزری همه با یک چیز کار می کنند: شیمی …

انواع مختلفی از باتری ها وجود دارد، اما همه آنها بر مبنای یک مفهوم پایه ای عمل می کنند. آنتوان آلانور، یک متخصص مدیترانه در دانشکده مواد و مهندسی MIT می گوید: “یک باتری دستگاهی است که قادر به ذخیره انرژی الکتریکی به شکل انرژی شیمیایی است و انرژی را به برق تبدیل می کند.” “شما نمی توانید برق را بگیرید و ذخیره کنید، اما می توانید انرژی الکتریکی را در مواد شیمیایی داخل باتری ذخیره کنید.”

آیا می دانید همان باتری که امروزه از آن استفاده می کنیم، در سال ۱۸۸۷ اختراع شد؟ با تنها ارتقاء جزئی، باتری “خشک سلولی” یک پیروزی علمی بود زیرا مایعات آزاد بود و می توانست در دستگاه های قابل حمل استفاده شود. قبلا، باتری ها ظروف شیشه ای شفاف شیشه ای با میله های فلزی داشتند، که آنها را از اقلام خانگی دوست نداشت. با این حال، باتری های قدیمی سلول های مرطوب هنوز هم در صنایع مدرن امروز مانند خودرو یا مخابرات استفاده می شود – شما حتی می توانید باتری خود را با استفاده از وسایل مختلف در خانه بسازید!

هر باتری از ۳ بخش اصلی تشکیل شده است: دو پایانه ساخته شده از مواد شیمیایی مختلف (معمولا فلزات)، آند و کاتد؛ و الکترولیت، که این پایانه ها را جدا می کند. الکترولیت یک ماده شیمیایی است که اجازه می دهد تا جریان الکتریکی بین کاتد و آند برقرار شود. هنگامی که یک وسیله به یک باتری وصل می شود – یک لامپ یا یک مدار الکتریکی – واکنش های شیمیایی روی الکترودها رخ می دهد که موجب جریان انرژی الکتریکی به دستگاه می شود.

ساختمان باتری قلمی به این صورت کار می کند: در جریان تخلیه الکتریسیته، ماده شیمیایی آنزیم الکترونها را به ترمینال منفی و یونهای الکترولیتی از طریق واکنش اکسیداسیون نامگذاری می کند. در عین حال، در ترمینال مثبت، کاتد الکترونها را می پذیرد و مدار را برای جریان الکترون ها تکمیل می کند. الکترولیت موجود است تا مواد شیمیایی مختلف آنند و کاتد را به یکدیگر متصل کنند، به گونه ای که پتانسیل شیمیایی می تواند از یک ترمینال به دیگری تعادل یابد، تبدیل انرژی شیمیایی ذخیره شده به انرژی الکتریکی مفید است. آلانور می گوید: “این دو واکنش همزمان اتفاق می افتد.” “یون ها جریان را از طریق الکترولیت عبور می دهند در حالی که الکترون ها در مدار خارجی جریان می یابند و این چیزی است که جریان الکتریکی تولید می کند.”

باتری چگونه کار می کند؟

اگر باتری یکبار مصرف باشد، آن را تا زمانی که از رآکتورها خالی می شود (همان پتانسیل شیمیایی هر دو الکترود) تولید می کند. این باتری ها تنها در یک جهت کار می کنند، تبدیل انرژی شیمیایی به انرژی الکتریکی. اما در سایر انواع باتری ها، واکنش را می توان معکوس کرد. باتری های قابل شارژ (مانند نوع تلفن همراه خود یا در ماشین شما) طراحی شده اند تا انرژی الکتریکی از منبع خارجی (شارژر که به دیوار یا دینامو وصل می شود در ماشین شما) می تواند به سیستم شیمیایی اعمال شود و معکوس شود عملیات آن، بازگرداندن شارژ باتری است.

آزمایشگاه گروه Sadoway در MIT در حال کار بر روی ایجاد باتری های کارآمد برای استفاده چندگانه است. برای ذخیره سازی انرژی در مقیاس بزرگ، تیم بر روی یک باتری مایع فلزی کار می کند که در آن الکترولیت، آند و کاتد مایع هستند. برای کاربردهای قابل حمل، آنها یک باتری پلیمری با ورقه نازک با یک الکترولیت قابل انعطاف از جنس غیر قابل اشتعال تولید می کنند. یکی دیگر از هدف آزمایشگاه این است که باتری ها را با استفاده از مواد مورد قبول غیر محسوس بسازد، با تمرکز بر مواد فراوان، ارزان و ایمن که دارای توانایی تجاری مشابه با باتری های لیتیوم هستند.


4 (80%) 2 رای[s]

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 110
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 41
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 315
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
تلفن سانترال پاناسونیک
ویدیو پرژکتور پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی