خانه » مراکز تلفن سانترال » تجهیزات جانبی مراکز سانترال » کارت دیزا یا اپراتور گویای پاناسونیک

کارت دیزا یا اپراتور گویای پاناسونیک

کارت دیزا یا اپراتور گویای پاناسونیک

کارت دیزا چیست؟


امروزه در بیشتر تماس های تلفنی که با ادارات و شرکت ها برقرار می کنیم صدای ضبط شده ای را میشنویم که علاوه بر خوشامدگویی به معرفی شرکت و بخش های مختلف، به همراه شماره تماس های داخلی می پردازد و تماس گیرنده را برای برقراری ارتباط با بخش موردنظر راهنمایی می کند. این فرآیند در اثر عملکرد دیزا یا همان اپراتور گویاست که بر روی مرکز سانترال نصب گردیده است . در این مطلب به بررسی آن می پردازیم.

DISA یک ویژگی نسبتاً جدید مراکز تلفن تجاری (سیستم های PBX) است. حتماً بارها و بارها هنگام تماس با مشاغل یا سازماندهی ، پیام گویا را شنیده اید که از شما خواسته می شود برای دسترسی به یک شخص خاص و یا یک بخش ، عددی را شماره گیری کنید.

 برای برقراری ارتباط با بخش فروش عدد۱،  خدمات به مشتری ۲، و برای پشتیبانی عدد ۳ شماره گیره نموده و یا در غیر اینصورت منتظر برقراری ارتباط با اپراتور بمانید ، این ویژگی در سیستم PBX دیزا نام دارد. بیشتر سیستم های دیجیتال و VoIP PBX دارای DISA داخلی هستندو در برخی مدلهای دیگر برای راه اندازی این قابلیت نیاز به نصب امکانات سخت افزاری بر روی مرکز وجود دارد.
معمولاً DISA همچنین به عنوان TEL / FAX Autoswitch عمل می کند تا به طور خودکار مکالمه تلفنی را تشخیص داده و تماسهای دریافتی را به پسوند دلخواه بفرستد.

کارت پیام پاناسونیک(دیزا) ابزاری قدرتمند است که به شما امکان می دهد به صورت حرفه ای و مکانیزه به تماس های ورودی مشتریان خود پاسخ دهید. کارت پیام از برنامه های قدرتمند “Out Going Message” (OGM) پشتیبانی می کند و بطور مستقل یا ترکیبی برای نیازهای تجاری استفاده می شود. این ابزار در عمل باعث کاهش حجم کاری اپراتور های دستگاه شده و درنهایت به کار امدی سازمان کمک شایانی مینماید.با استفاده از کارت پیام ، می توانید به راحتی میزان ترافیک تماس های گرفته شده توسطبه سمت اپراتور را به شدت کاهش دهید. کارت دیزا به اپراتور این امکان را می دهد تا زمان بیشتری را با مشتریان جدید و یا مهم اختصاص دهد.
 این کارت به عنوان مثال در مدل های TDA100 / 200 پاناسونیک بر روی مرکز امکانی راه اندازی میکند که میتوان با آن یک منوی  چند سطحی – با حداکثر ۶۴ پیام در  طراحی نموده و به بهره برداری برسانید.یعنی بد از شنیدن اولین پیغام میتوانید تا ۶۴ پیغام متوالی برای سیستم دیزا ضبط کرده و در هنگام برقراری تماس به سمع فرد تماس گیرنده برسانید و اگر فرد نتواند هر رقمی را شماره گیری کند ، تماس به طور خودکار به اپراتور هدایت می شود

همچنین با استفاده از ویژگی DISA – می توانید مقصد تمام تماسهای مثلا کارکنان فروش  را کنترل و هدایت کنید،

دیزا-کارت

کارت دیزا بر روی دستگاه های سانترال با ظرفیت های مختلف به منظور کاهش هدر رفت زمان و انرژی پرسنل دفتری و نیز صرف زمان کمتر از جانب تماس گیرنده برای رسیدن به داخلی و بخش مورد نظر، مورد استفاده قرار می گیرد. سیستم دیزا این امکان را به تماس گیرنده می دهد که پس از تماس با سازمان یا شرکتی که این تکنولوژی را داراست، بدون اینکه با منشی و یا هر فرد دیگری صحبت کند به هدف و بخش مربوطه هدایت شده و حتی پیغام مربوط به همان بخش را بشنود و بعد دوباره اقدام به وارد کردن عدد کند.
همچنین لازم به ذکر است چنانچه فرد تماس گیرنده شماره داخلی مورد نظر خود را بداند این امکان فراهم است که طی زمان کمتری و در هین شنیدن پیغام در هرمرحله ای با گرفتن همان شماره بطور مستقیم، به بخش مورد نظر متصل گردد.

برای استفاده از کارت دیزا موارد زیر باید پیکربندی شوند: مجوز شناسه تماس گیرنده ، حساب DISA و رمز عبور DISA.

به روش دیگر ، MSS این تنظیمات را در پایگاه داده MySQL ذخیره می کند. بنابراین پیکربندی MSS برای کار با پایگاه داده MySQL نیز ضروری است.

 پیکربندی اطلاعات سیستم

لطفا ابتدا پایگاه داده MySQL را نصب کنید. پس از آماده شدن MySQL ، می توانیم MSS را برای کار با MySQL پیکربندی کنیم.

در MSS ، لطفا روی فهرست “Data / System / Remote database” کلیک کنید. در پنجره باز شده ، لطفاً اطلاعات پایگاه داده MySQL خود را وارد کنید. سپس ، برای فعال کردن آن ، MSS را مجدداً راه اندازی کنید.

هنگامی که MSS با MySQL به خوبی کار کند ، MSS هنگام راه اندازی به طور خودکار جداولی در MySQL ایجاد می کند. سپس ، می توانیم تنظیمات خود را ادامه دهیم.

اطلاعات سیستم پیکربندی
حساب DISA

لطفاً برای افزودن / تغییر / حذف / حذف یک فهرست ، روی services –> Direct inward system access –> DISA account” to add/modify/delete a record. “کلیک کنید. یکی از اطلاعات حساب DISA شامل: شماره حساب ، رمز عبور و کاربر محلی است که به آن متصل می شود

حساب دیزا

مجوز شناسه تماس گیرنده DISA

همانطور که در بالا توضیح دادیم ، MSS DISA می تواند تماس گیرنده خارجی را مستقیماً مجاز کند. در این بخش می توان ارتباط بین حساب DISA و شناسه تماس گیرنده را پیکربندی کرد.

لطفاً برای انجام این کار ، بر روی فهرست “services –> Direct inward system access –> DISA caller-id authorization” کلیک کنید.

مجوز شناسه تماس گیرنده DISA

بطور کلی می توان گفت دیزا عهده دار مدیریت، کنترل و توزیع تماس های دریافتی می باشد. زمانی که شخصی با شرکت یا سازمانی تماس می گیرد، چنانچه بر روی دستگاه سانترال این مجموعه کارت دیزا وجود داشته و فعال شده باشد، به راحتی می تواند با قسمت های مختلف آن مجموعه ارتباط برقرار نموده و از پشت خط ماندن های اضافه در نتیجه اتلاف وقت تماس گیرنده جلوگیری به عمل می آید.

هارد دیسک بنفش wd دوربین های مداربسته
‌‌سیستمهای سانترال

سیستمهای سانترال

دستگاه فکس‌‌

فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

‌‌تلفن های خانگی

تلفن های خانگی

دوربین‌‌های مداربسته

دوربین های تحت شبکه (IP)

ویدیو پرژکتور ‌‌

ویدئو پروژکتور پاناسونیک

تلفن های زیمنس

تلفن گیگاست زیمنس

دوره های آموزشی

ثبت نام دوره های آموزشی