کد پیج سانترال پاناسونیک

پیج کردن به معنی مخاطب قرار دادن یک یا چند نفر می‌باشد که به منظور برقراری ارتباط سریع از آن استفاده می‌شود. این قابلیت بر روی سانترال‌های پاناسونیک نیز لحاظ شده است و کارکنان یک مجموعه به وسیله تلفن و خط داخلی که در اختیار قرار دارند، پیج می‌شوند. فرض کنید مدیر یا یکی از کارکنان شرکت، می‌خواهد پیغام مهمی را در کمترین زمان ممکن به یکی از داخلی‌ها، گروهی از آن‌ها و یا تمامی نیروهای شرکت انتقال دهد. در این شرایط افرادی که قرار است مورد خطاب قرار بگیرند، باید پیج شوند. برای این کار احتیاج به کد پیج سانترال خواهید داشت. بلاگ ایده آل گستر شما را با قابلیت پیچ کردن در دستگاه سانترال پاناسونیک بیشتر آشنا خواهد کرد، با ما همراه باشید.

پیج کردن در سانترال پاناسونیک

همانطور که می‌دانید هر مجموعه تجاری برای تسهیل ارتباطات تلفنی، اقدام به راه اندازی یک مرکز تلفن سانترال می‌کند. این مرکز تلفن از یک دستگاه سانترال و تعدادی تلفن سانترال تشکیل شده است. هر کارمند یک خط داخلی دارد و با استفاده از یک تلفن سانترال از آن خط داخلی استفاده می‌کند. این تلفن به دستگاه سانترال متصل شده است. پیج کردن داخلی‌ها از طریق تلفن سانترال صورت می‌گیرد ( آن‌ها پیغام را بر روی تلفن می‌شنوند. )

زمانی که شما یک دستگاه سانترال را برای اولین بار راه اندازی می‌کنید، تمامی داخلی‌ها به صورت پیش فرض در یک گروه قرار دارند و همگی از اختیارات یکسانی بهره مند هستند. اما قطعا شما به دنبال این نیستید که برای مثال اختیارات مدیر عامل با کارمند بخش فروش یکی باشد. بنابراین شما به فراخور نیازها و سلسله مراتب شرکت، ممکن است به هر کارمند و داخلی، اختیارات مشخصی دهید. این کار از طریق برنامه ریزی سانترال صورت می‌گیرد که بارها و به تفصیل در ایده آل گستر به بررسی آن پرداخته‌ایم.

پیج کردن در سانترال پاناسونیک

تا زمانی که شما اختیارات یک داخلی را محدود نکرده باشید، تمامی کارمندان شرکت می‌توانند با استفاده از تلفن سانترالی که در اختیار دارند، دیگران را پیج کنند. البته این کار تنها توسط تلفن‌های دیجیتال و هایبرید امکان پذیر است. ( کارمندانی که از تلفن‌های آنالوگ استفاده می‌کنند، نمی‌توانند سایر داخلی‌ها را پیج کنند). در ادامه به بررسی انواع روش‌های پیج در سانترال‌های پاناسونیک خواهیم پرداخت.

کد پیج سانترال پاناسونیک

بسته به پیغام و یا موضوعی که شما می‌خواهید در پیج کردن مطرح می‌کنید، ممکن است تنها یک نفر، گروهی از کارمندان و یا تمامی نیزو‌های مجموعه را پیج کنید. برای هر کدام از این حالت‌ها روش‌های متفاوتی وحود دارند:

پیج کردن یک داخلی خاص

اگر قصد دارید یکی از کارمندان مجموعه را پیج کنید، تنها کافیست بعد از برداشتن گوشی تلفن، داخلی او را فشار داده و در انتها کلید * را فشار دهید. با این کار، بلندگوی دیجیتال موجود بر روی تلفن داخلی مورد نظر، روشن شده و پیام شما برای وی پخش می‌شود. ( این کار در سانترال‌های کم ظرفیت و پرظرفیت یکسان است). به عبارتی دیگر در سانترال پاناسونیک، برای پیج کردن یک داخلی مخصوص، احتیاج به وارد کردن هیچ کدی نیست و تنها کافیست شماره داخلی او را بدانیم

پیج کردن تمامی داخلی‌ ها

در صورتی که قصد دارید تمامی کارکنان مجموعه به طور همزمان، یک پیغام مشترک را گوش دهند باید تمامی داخلی‌ها را پیج کنید. برای اینکار احتیاج به کد پیج سانترال پاناسونیک دارد. این کد در دستگاه‌های پرظرفیت و کم ظرفیت پاناسونیک  متفاوت است:

در سانترال‌های کم ظرفیت باید بعد از برداشتن گوشی و یا فشار دادن کلید SP-Phone کد 330 و سپس * را فشار دهید. اکنون بلندگوی دیجیتال تمام داخلی‌ها روشن شده و شما می‌توانید پیغام خود را برای آنان پخش کنید.

پیج کردن تمام داخلی ها در سانترال کم ظرفیت
پیج کردن تمام داخلی ها در سانترال کم ظرفیت

در دستگاه‌های پرظرفیت پاناسونیک نیز باید بعد از برداشتن گوشی و یا فشار دادن SP-Phone کد 33 و بعد از آن * را فشار دهید. در این حالت نیز تمامی داخلی‌ها آماده شنیدن پیغام شما خواهند بود.

پیج کردن داخلی ها در سانترال پرظرفیت
پیج کردن تمام داخلی ها در سانترال پرظرفیت

پیج کردن گروهی از داخلی ها

یکی از قابلیت‌های دستگاه‌های سانترال پاناسونیک، گروه بندی داخلی‌ها است. شما می‌توانید تعدادی از داخلی‌های موجود در مجموعه کاری خود را در یک گروه قرار دهید و برای تمامی آن‌ها قابلیت‌های یکسانی تعریف کنید. این کار معمولا در زمان راه اندازی و برنامه ریزی دستگاه سانترال انجام می‌شود. هر کدام از گروه‌ها با یک شماره مشخص می‌شوند. اگر بخواهید گروهی از داخلی‌ها را پیج کنید باید از قبل آن‌ها را گروه بندی کرده باشید.

برای پیج کردن گروهی از داخلی‌ها در سانترال کم ظرفیت، کافیست بعد از وارد کردن کد 330 و بلافاصله شماره گروه مورد نظر را وارد کنید. همچنین در دستگاه‌های پرظرفیت نیز باید بعد از وارد کردن کد 33 بلافاصله شماره گروه را وارد کنید. در این شرایط، پیغام شما برای تمامی داخلی‌هایی که در گروه مورد نظر قرار دارند، پخش می‌شود. برای مثال فرض کنید تعدادی از داخلی‌ها را در گروه 1 قرار داده‌اید، برای پیج کردن آن‌ها در سانترال پرظرفیت، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • ابتدا گوشی تلفن را برداشته و یا کلید SP-PHONE را فشار دهید
  • کد 3301 را وارد کنید و پس از آن * را فشار دهید
  • اکنون پیغام شما برای تمامی داخلی‌های گروه 1 پخش می‌شود.

نکات مهمی که در این برنامه سانترال باید در نظر داشت

  • استفاده کنندگان از داخلی می توانند پس از پیج شدن مکالمه را انتقال داده و یا از پیج شدن خود جلوگیری نماید.
  • قبل از صدای پیج ، یک بوق مخصوص برای داخلی ها پخش خواهد کرد و می توان آن را غیر فعال کرد.
  • اگر یک داخلی ، برنامه مزاحم نشوید (DND) یا برنامه عدم پیج (Pagin Deny) را فعال کرده باشد و یا در حال استفاده باشد ، پیج نخواهد شد.

ایده آل گستر ؛ نمایندگی تعمیرات سانترال پاناسونیک

دستگاه‌های سانترال از مهم‌ترین ارکان هر مجموعه به شمار می‌روند، به طوری که کوچکترین اختلالی در عملکرد آن‌ها می‌تواند تمامی فعالیت‌های آن مجموعه را مختل نماید. سانترال‌های پاناسونیک به واسطه کیفیت و دوام بالایی که دارند، معمولا دچار خرابی‌های بی دلیل نمی‌گردند، اما ممکن است مواردی همچون استفاده طولانی مدت، باعث بروز اشکالاتی در عملکرد آن‌ها شود. در این مواقع، می‌توانید با شرکت ایده آل گستر تماس بگیرید. این شرکت به عنوان نمایندگی تعمیرات پاناسونیک در کنار شما خواهد بود.

آیا به تعمیرات سانترال پاناسونیک نیاز دارید ؟

واحد تعمیرات ایده آل گستر با برخورداری از تکنسین‌های فنی و متخصص، کلیه امور مرتبط با تعمیرات سانترال پاناسونیک شما را در کمترین زمان ممکن انجام می‌دهد. همچنین با توجه به اینکه این شرکت تحت نظر اتحادیه مخابراتی ایران مشغول به فعالیت می‌باشد، خیالتان از بابت اصل بودن قطعات به کار رفته در طول تعمیرات کاملا راحت خواهد بود.

3 | (1)
فکس لیزری پاناسونیک
دوربین مدار بسته پاناسونیک
ویدئو پرژکتور پاناسونیک
سانترال پاناسونیک
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x