درباره تاریخچه شرکت NEC چه میدانید؟

درباره تاریخچه شرکت NEC چه میدانید؟

درباره تاریخچه شرکت NEC چه میدانید؟ : سال 1898 صنعت ژاپن شاهد تولد شرکتی ديگر در زمينه صنايع الکترونيکی، رايانه‎ای و ارتباطی بود که سال‎هاست با عرضه محصولات برتر دراين شاخه‎های صنعتی، شهره جهانی يافته و امروزه به عنوان يکی از بزرگ‎ترين توليدکنندگان پيشرو در ارايه تکنولوژی‎های پيشرفته مطرح است.ايواداره مهندسی ژاپنی بود که در سال 1886 برای کسب تجربيات عملی به نيويورک سفر کرد و در کنار يکی از شاگردان اديسون به نام چارلز بچلر در کارخانجات اديسون به فعاليت مشغول شد.

پس از بازگشت به ژاپن و کار به عنوان نماينده فروش تجهيزات تلفن در شرکت الکتريکي آمريکا که در ژاپن فعاليت داشت، ايواداره به همراه ژاپني ديگری به نام مائدا به عنوان بنيانگذاران اوليه، شرکتی تأسيس و آن را Nippon Electric Company نام نهادند. شرکت وسترن الکتريک آمريکا با شناسايي اين شرکت مستعد به سرمايه‎گذاری در آن پرداخت و يک سال بعد از تأسيس اوليه در 1898، فعاليت رسمی شرکت با ساختار جديد به عنوان اولين کمپانی ايجاد شده توسط سرمايه‎گذاری مشترک داخلی و خارجی از 17 جولای سال 1899 آغاز شد که فعاليت اوليه آن به توليد تجهيزات تلفن و سوييچ‎های کنترلي اختصاص داشت.

تاریخچه شرکت NEC

NEC نام جديدی بود که در سال 1983 برای تلفظ آسان‎تر عنوان شرکت به بازار جهانی معرفی شد؛ اما هنوز هم در ژاپن نام کامل شرکت شناخته شده‎تر است. شرکت در حال حاضر در جمع اعضای گروه تجاری Sumitomo که سابقه تأسيس آن به قرن هفدهم باز مي‎گردد، جاي گرفته است. آرمان NEC نيل به همه پتانسيل‎های انسانی و درک متقابل در جامعه‎ای پيشرفته از طريق پيوند بين دانش رايانه و تکنولوژی‎های ارتباطی است.
شرکت NEC ژاپن در سال ۱۸۹۹ تاسیس شده و در حال حاضر این شرکت تبدیل به یک گروه معظم با بیش از صد هزار کارمند و درآمد سالانه بیش از ۳.۷ تریلیون ین شده است که گستره محصولات و خدمات آن صنایع مختلفی را در بر می گیرد.
بخشی از پورتفوی محصولات و خدمات NEC، بر ارائه تجهیزات و خدمات در حوزه مخابرات و ارتباطات متمرکز است، تا با بهره مندی ازاین فناوری، ایمنی و امنیت، بهره وری و برابری که برای زندگی مرفه تر برای مردم لازم است حاصل شود.

در همین راستا، این شرکت گستره وسیعی از تجهیزات لازم برای اجرای شبکه های مخابراتی و ارتباطی را با بالاترین کیفیت تولید می نماید، که شامل تجهیزات شبکه های نوری و رادیویی در فرکانس های مختلف می باشد.

این تجهیزات بیش از ۴۰ سال است که در صنایع مختلف کشورمان نصب و مورد بهره برداری قرار گرفته است، بالاخص در صنایع نفت و گاز که بخش قابل توجهی از رادیوهای پر ظرفیت نصب شده در آن از محصولات شرکت NEC است.
همچنین محصولات نوری این شرکت مانند node-V و node-U نیز در شبکه مختلف صنعتی کشور، از قبیل نفت و گاز، راه آهن، برق و مجتمع های معدنی بصورت گسترده مورد بهره برداری قرار گرفته است. این شرکت همچنین دارای گستره وسیعی از سایر محصولات مخابراتی و ارتباطاتی مانند مگا دیتا سرورها، SDNها، کلودها و راه حل های مبتنی بر IOT می باشد.

1 | (1)
سانترال پاناسونیک
سانترال پاناسونیک
ویدئو پرژکتور پاناسونیک
تلفن رومیزی پاناسونیک
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x