خانه » فناوری » عکس سلفی و سو استفاده از اثر انگشت افراد

عکس سلفی و سو استفاده از اثر انگشت افراد

عکس سلفی و سو استفاده از اثر انگشت افراد

عکس سلفی و سو استفاده از اثر انگشت افراد : باتوجه به تکنولوژی تلفن های همراه ،بدیهی است که بیشتر گوشی های لمسی از امکان عکس سلفی برخوردار است.

مسئله دیگر که به تازگی در شبکه های اجتماعی مطرح گردیده، امکان سو استفاده از عکس های سلفی است که فرد دو انگشت دست خود را به صورت V در مقابل دوربین گرفته و با عنوان همین الان در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است.

به گزارش خبرنگاران، محققان فعال در زمینه فناوری اطلاعات بیان کردند، کیفیت تصاویر دوربین‌ها در گوشی‌های هوشمند پیشرفته به حدی زیاد است که افراد سودجو می‌توانند اثر انگشت فرد را از روی عکس‌های به اشتراک گذاشته شده، ثبت کنند.
به دلیل منحصر به فرد بودن اثر انگشت هر شخص، از آن به عنوان تائید کننده هویت بیومتریک استفاده می شود و هر روز نیز به‌طور گسترده‌تری در گوشی‌ها، تبلت‌ها، لپ تاپ‌ها و دیگر سامانه‌های هوشمند به منظور اهراز هویت مورد استفاده قرار می گیرد.
عکس سلفی و سو استفاده از اثر انگشت افراد : گرفتن عکس‌های سلفی با انگشتانی به حالت v می‌تواند موجب مشکلاتی برای صاحب عکس شود، زیرا فناوری‌های نوین به حدی پیشرفت داشته که می تواند اثر انگشت را از روی تصاویر سلفی که با دقت بالا گرفته شده، ثبت کند و هر کسی بتواند با سو استفاده از آن، هویت یک فرد دیگر را جعل کند.
محققان روسی برای مبارزه با این مسئله در تلاشند تا ماده‌ای پیشگیری تولید کنند که مانع از کپی کردن اثر انگشت شود. اعلام شده این ماده تا دو سال آینده روانه بازار می گردد.


این مطلب را ارزیابی کنید

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 65
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 30
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 136
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
ویدیو پرژکتور پاناسونیک
دوربین مدار بسته پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی