خانه » فناوری » Safe Mode چیست؟

Safe Mode چیست؟

سیف مود چیست؟

حالت امن یا Safe Mode یک حالت تشخیصی از یک سیستم عامل (OS) است. همچنین این اصطلاح می تواند به نحوه عملکرد یک نرم افزار کاربردی اشاره کند. در ویندوز، حالت ایمن تنها اجازه می دهد تا برنامه های و سیستم های ضروری سیستم را در هنگام بوت باز کنید. حالت امن برای بر طرف کردن مشکلات نرم افزاری در سیستم عامل های مختلف تعبیه شده است. سیف مود به طور گسترده برای حذف نرم افزار های معیوب استفاده می شود. اما برای عیب‌ های نرم افزاری، حذف ویروس‌ ها و برنامه‌ های مخرب، بازگرداندن تنظیمات سیستم عامل و … نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

سیستم عامل های ویندوز، macOS، اندروید و لینوکس نمونه هایی از سیستم عامل های حال حاضر هستند که یک حالت ایمن را اجرا می کنند. در حالت امن، عملکرد سیستم عامل کاهش می یابد، اما وظیفه جداسازی مشکلات آسان تر است، زیرا بسیاری از اجزای غير هسته، مانند صدا غیر فعال هستند.

Safe Mode چیست؟

اگر سیستم عامل شما به طور خودکار در حالت Safe Mode بوت شود نشان دهنده یک مشکل عمده مانند مشکل در دیسک یا نصب نرم افزار ناقص است که مانع از راه اندازی سیستم عامل در حالت عملیات عادی شده است.

اگر در سیستم ما برنامه ویروسی نصب باشد این برنامه با هر بار بالا آمدن ویندوز، اجرا شده و طراحی آن به گونه ای است که آنتی ویروس را غیرفعال یا حذف کرده و جلوی بازشدن آن را بگیرد. با این وجود چطور می توانیم آن را تشخیص دهیم و حذف کنیم؟ در این شرایط باید ویندوز را در حالت Safe mode بوت کنیم. به این ترتیب فقط فایل ‌های اصلی که برای بالا آمدن ویندوز نیاز است اجرا خواهد شد؛ یعنی فایل ‌ها و برنامه ‌های غیر اصلی مانند همین ویروس دیگر در این حالت اجرا نخواهد شد. پس بدین ترتیب می توانیم با اجرای برنامه آنتی ویروس اقدام به حذف آن کنیم.

برای وارد شدن در حالت سیف مود  راحت ترین راه این است که سیستم را استارت کرده و قبل از نمایش لوگوی ویندوز کلید F8 روی صفحه کلید را فشار دهید و از لیست نمایش داده شده گزینه safe mode را انتخاب کنید.


5 (100%) 8 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 92
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 39
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 228
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
تلفن سانترال پاناسونیک
ویدیو پرژکتور پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی