خانه » مراکز تلفن سانترال » گوشیهای تلفن سانترال » ۱۵ نکته هنگام انتخاب تلفن سانترال که باید بدانید

۱۵ نکته هنگام انتخاب تلفن سانترال که باید بدانید

15 نکته هنگام انتخاب تلفن سانترال که باید بدانید

 ۱۵ نکته هنگام خرید تلفن سانترال


سیستم تلفن سانترال که جایگزین تلفنهای سنتی تک خط می شود ، می تواند بهره وری را افزایش دهد. در هنگام انتخاب سیستم تلفن برای شرکت و بیزینس ، گزینه های مختلفی وجود دارد که باید آنها را در نظر بگیرید. تلفنهای چندخطی برای تنظیمات دفتر یا شرکت کوچک طراحی شده اند که در آنجا یک دستگاه گیرنده یا تلفن پاسخ دهنده وجود دارد. یک سیستم تلفن سانترال تا ده خط تلفن دیگر در سراسر دفتر ایجاد می کند و آنها را با پسوندهایی مانند “خط ۳” یا “خط ۴” جدا می کند. سیستم های PBX برای مشاغل بزرگ که همچنان به اضافه کردن خطوط اضافی احتیاج دارند ، مناسب تر هستند و باید چندین تماس دیجیتالی را به بخش های مختلف منتقل کنند. در این مقاله چند نکته که هنگام انتخاب تلفن سانترال باید در نظر بگیرید را ذکر کرده ایم.

 • ظرفیت

ظرفیت سیستم های سانترال (PBX) به دو خط داخلی و خارجی تقسیم می شود. ظرفیت خط داخلی شماره مشترکی را که در شرکت ارتباط برقرار می کند ، شناسایی می کند و ظرفیت خط خارجی شماره تلفن را برای برقراری ارتباط در خارج از شرکت مشخص می کند. قبل از ساخت سانترال، باید شماره های خط داخلی و خارجی را تعیین کنید. اگر شرکتی در حال توسعه و رو به رشدی دارید ، داشتن قابلیت ارتقا مهم است. علاوه بر مراکز تلفن که دارای توسعه ماژولار هستند ، سیستم های IP مرکزی (IP PBX) برای افزایش ظرفیت انعطاف پذیرتر هستند. برای یک تجارت در حال رشد ، سیستم های مرکزی IP توصیه می شود.

 • موقعیت

اگر بیش از یک مکان بطور مثال شعبه ، مغازه و دفتر در مناطق مختلف دارید ، می توانید رایگان با این مکان ها صحبت کنید. سیستم های اپراتور IP که امکان مکالمه رایگان از طریق پل IP (VoIP) را ایجاد می کنند باید انتخاب شوند.

 • کاربر موبایل

فروشندگان و تیم پشتیبانی فنی می توانند توسط موبایل هزینه های ارتباطی بالایی را ایجاد کنند. با کاربرد اپراتورهای IP ، کاربران تلفن همراه می توانند بطور رایگان با مراکز خود صحبت کنند.

 • اپراتورهای روبات

اپراتورهای روباتی که شامل پیام های گویای از پیش ضبط شده و منوهایی که می توانند با دکمه انتخاب شوند ، یک روش مؤثر برای تأکید بر هویت سازمانی شرکت شما است. علاوه بر این تلفن هایی که نتوانستید پاسخ دهید ، به عنوان نامه های صوتی ضبط می شوند که می توانند به صورت ایمیل ارسال شوند. بنابراین می توانید در هر زمان به پیام های خود گوش دهید.

 • ترمینال های GSM و خاصیت Lcr

علاوه بر خطوط  ثابت ، می توانید اپراتور خود را با خطوط GSM به بیرون متصل کنید. می توانید از فرصت ها و پیشنهادات اپراتورهای GSM استفاده کنید. علاوه بر این ، ویژگی LCR امکان برقراری تماس را از ارزانترین خط (خط GSM ، خط Turk Telekom ، اپراتورهای جایگزین) فراهم می کند. این باعث کاهش هزینه های تجاری شرکت می شود.

 • کنفرانس ویدیویی

تلفن ویدیویی ، ( تلفن های مبتنی بر نرم افزار) ، هنگام برقراری تماس با کاربران تلفن همراه یا خطوط خارجی ، مشکل فاصله را از بین برده و ارتباط چهره به چهره ، دوستانه و شفاف ایجاد می کنند

کنفرانس ویدیویی

 • کنفرانس

ویژگی کنفرانس سیستم اپراتور شما را قادر می سازد تا به طور همزمان با چندین فرد صحبت کنید و طول مکالمه را کوتاه کنید. بنابراین می توانید تعداد جلسات ، زمان و هزینه را کاهش دهید.

 • ضبط Meeting / Audio

 

جلسات به صورت خودکار توسط سیستم اپراتور ضبط می شود. بنابراین رضایت مشتری و امنیت ارتباطی بدست می آید. به خصوص در بخش هایی که نیاز به تصمیم گیری سریع دارند ، مستندسازی مکالمات بین مشتری و شرکای تجاری مهم است.

 • یکپارچگی

ادغام ایمیل ، سیستم های CRM ، راه حل های مرکز تماس ، سیستم های امنیتی دوربین و دزدگیر امکان پذیر است. به عنوان مثال می توانید شرکت را از طریق تلفن همراه نظارت کنید یا اطلاعات جلسه خود را از طریق CRM مشاهده کنید. اگر این سیستم عامل های یکپارچه را انتخاب کنید ، ابزارهای اضافی موجود در دفتر را از بین می برید.

 • زیرساخت سیستم، Cabling

زیرساخت سیستم نقش مهمی در بهره وری ، اثربخشی و مدیریت دارد. شما می توانید از زیرساخت های شبکه فعلی در اپراتورهای IP بدون کابل کشی اضافی استفاده کنید

 • واحد های Pripheral/ واحد پایان

اپراتورهای تلفن می توانند دارای واحدهای جانبی مانند تلفن ، دستگاه فکس ، مودم ، تلفن همراه و رایانه موبایل باشند. نکته مهمی که باید در نظر بگیرید واحدهای جانبی باید از خصوصیات و پروتکلهای استاندارد پشتیبانی کنند. SIP یکی از آنهاست. با استفاده از اپراتوری که از SIP پشتیبانی می کند ، می توانید بعد از نصب نرم افزاری در تلفن آیفون یا تلفن Android خود ، از شماره دفتر خود در تلفن همراه خود استفاده کنید. اگر واحدهای جانبی با این برنامه ها سازگار باشند ، توسعه و تغییر فن آوری مفید خواهد بود.

 

 • مدیریت و گزارش دهی

در سیستم اپراتور می توان گزارش های تماس از هر مشترک را ثبت کرد و گزارش ها را می توان در صورت تقاضا بازیابی کرد. این بدان معنی است که می توانید فرآیند کسب و کار را هنگام حضور نرم افزار ضبط تماس در سیستم اپراتور خود برای گرفتن گزارش تحلیل کنید. می توانید کنترل کنید که کدام کارمند تا چه مدت زمان با کدام شماره صحبت کرده است. علاوه بر این می توانید از طریق مرورگر وب خود با VPN به این فرآیند دسترسی پیدا کنید.

 • امنیت

ارزش اطلاعات زیاد است. به خصوص برای اپراتورهای IP احتمال هک شدن از طریق شبکه وجود دارد. علاوه بر این ، ویژگی رمزگذاری اپراتورهای IP نکته مهم دیگری برای ایجاد امنیت است.

 • وضعیت اطلاع رسانی ، پیام فوری

ارسال پیام فوری بین مشترکین ، زمان انتظار نامه الکترونیکی را از بین می برد. همه پیام ها ضبط شده و با اپراتور یکپارچه می شوند. شما می توانید با دسترسی به اطلاعات، وضعیت دسترسی را کنترل کنید

 • هزینه

هنگام انتخاب یک اپراتور تلفن ، می توانید یک سیستم آنالوگ را انتخاب کنید. در این مرحله هزینه سرمایه گذاری شما کم خواهد بود. سیستم اپراتور مبتنی بر IP پیشرفته، دارای هزینه است اما از آنجا که دارای خواص مختلفی است باعث کاهش کل هزینه های تجاری می شود. ویژگی پیشرفته IP  باعث افزایش راندمان کارکنان و همچنین رضایت مشتری می شود. از آنجا که اپراتورهای IP هزینه کابل کشی اضافی ندارند ، می توان آن را به عنوان یک مزیت معرفی کرد. اپراتورها، تجهیزات اداری هستند که می توانند برای مدت طولانی مورد استفاده قرار گیرند.

بهترین تلفن بی سیم پاناسونیک ۲۰۱۹
‌‌سیستمهای سانترال

سیستمهای سانترال

دستگاه فکس‌‌

فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

‌‌تلفن های خانگی

تلفن های خانگی

دوربین‌‌های مداربسته

دوربین های تحت شبکه (IP)

ویدیو پرژکتور ‌‌

ویدئو پروژکتور پاناسونیک

تلفن های زیمنس

تلفن گیگاست زیمنس

دوره های آموزشی

ثبت نام دوره های آموزشی