خانه » فناوری » چگونه شماره مجازی بسازیم؟

چگونه شماره مجازی بسازیم؟

امنیت و حفظ حریم شخصی در دنیای مجازی بسیار مهم است. تعداد زیادی از افراد هستند که حساسیت زیادی در فاش شدن اطلاعات خود از جمله شماره تلفن همراه خود دارند. همانگونه که می دانید این روز ها برای عضو شدن در هر شبکه اجتماعی باید از طریق شماره تلفن اقدام کنید. اما آیا راهی برای وارد نکردن شماره تلفن شخصی وجود دارد؟

شاید شما عبارت شماره مجازی را شنیده باشید. معمولا شماره های مجازی برای عضویت در شبکه های اجتماعی به کار می روند. شماره مجازی این گونه مشکلات را در حوزه امنیت اطلاعات حل می کند چرا که شماره مورد نظر به صورت مجازی در یک کشور دیگر تولید شده و پس از چند روز از بین خواهد رفت. اگر شما هم به دنبال ساخت یک شماره مجازی هستید در ادامه با ما همراه باشید.

چگونه شماره مجازی بسازیم؟

شماره مجازی چیست؟

با استفاده از شماره تلفن مجازی، محدودیت فیزیکی حذف می شود و اجازه می دهد تا از یک شماره تلفن به صورت انعطاف پذیر استفاده شود و هیچ گونه وابستگی به حضور فیزیکی خطوط تلفن یا سیستم های تلفن نباشد.معمولا این شماره ها برنامه ریزی می شوند تا تماس های ورودی را به یکی از شماره های پیش تعیین شده تلفنی منتقل کنند که توسط مشتری انتخاب شده است: ثابت، تلفن همراه یا VoIP. شماره مجازی می تواند مانند یک دروازه بین تماس های سنتی (PSTN)  یا VOIP کار کند. این شماره ها کد یک کشور دیگر به جز کشور ایران را دارند.

شماره های مجازی از طریق اپلیکیشن های تلفن همراه ساخته می شوند. به خاطر داشته باشید که این شماره ها بسته به اپلیکیشنی که آن را می سازد بین ۴۸تا ۷۲ ساعت ماندگاری دارند. پس اگر با آن اکانتی بسازید ممکن است اطلاعات روی حساب کاربری از بین برود. به همین دلیل بهتر است اطلاعات مهم خود را در یک اکانت شماره حقیقی نگه دارید.

نرم افزار Smart call یکی از اپلیکیشن ها برای ساخت شماره مجازی است. این برنامه مخصوص اندروید است. ابتدا برنامه را دانلود و نصب کنید پس از آن با وارد کردن شماره خود یک رمز برایتان ارسال می شود که با وارد کردن آن می توانید حساب کاربری بسازید و وارد محیط اصلی نرم افزار شوید.

در صفحه اصلی اپلیکیشن روی علامت سه خط کلیک کنید تا شماره مجازی مربوط به خود را ببینید. از این شماره می توانید برای ساخت اکانت در شبکه های اجتماعی استفاده کنید. علاوه بر این امکاناتی مانند: ارسال مسیج، برقراری تماس اینترنتی و… در این نرم افزار موجود است.


5 (100%) 6 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 64
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 30
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 132
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
دوربین مدار بسته پاناسونیک
تلفن سانترال پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی