خانه » فناوری » چگونه از اطلاعات مهم محافظت کنیم

چگونه از اطلاعات مهم محافظت کنیم

حافظت از اطلاعات

با گسترده شدن هر چه روز افزون استفاده از سیستم های کامپیوتری و اینترنت لزوم حفاظت از اطلاعات بیشتر به چشم می آید. امروزه بسیاری از کار ها به صورت دیجیتالی انجام می شود و مدارک نیز به صورت فایل در آمده است. غیر از این مدارک مهم عکس ها و فیلم های شخصی نیز جزو اطلاعات شخصی محسوب می شود که برای هر کسی ارزشمند است. آیا تا به حال با مشکل حذف اطلاعات توسط ویروس یا پریدن ویندوز و یا حتی پاک کردن اشتباه اطلاعات مواجه شده اید؟

اگر به مراکز مختلف مراجعه کنید تا اطلاعات شما را بازیابی کنند هم از نظر حفاظت اطلاعات برایتان مشکل پیش می آید و هم هزینه ی زیادی را باید پرداخت کنید که قطعا اطلاعات به طور کامل هم بازیابی نخواهد شد. اما راه حل چیست؟ حتما این جمله را شما هم شنیده اید که پیشگیری بهتر از درمان است. پیشنهاد ما به شما بک آپ گیری از اطلاعات مهم است.

چگونه از اطلاعات مهم محافظت کنیم

بک آپ کامل یا فول بک آپ می تواند تمامی اطلاعات موجود در کامپیوتر را حفظ کند. اما توجه کنید که احتیاجی نیست از تمامی اطلاعات خود بک آپ بگیرید. قطعا بسیاری از فایل های موجود در سیستم کامپیوتر شما در اینترنت موجود است و با مقداری گشتن می توانید آن ها را دوباره پیدا کنید. از معایب این بک آپ می توان به اشغال حجم زیاد فضا و همچنین صرف زمان زیاد برای بک آپگیری اشاره کرد.

بک آپ پله ای یا افزایشی تنها اطلاعاتی که در طی فاصله ی زمانی تا بکاپ قبلی تغییر کرده باشند بکاپ گیری می کند. در این نوع بک آپ برای تشخیص فایل های ویرایش شده از پارامتر زمان ویرایش در File Stamp استفاده می شود. زمان Stamp فایل ها، در بکاپ قبلی با Stamp فایل های ویرایش شده مقایسه می شود. مزیت Incremental Backup افزایش سرعت در بکاپ گیری و کاهش استفاده از فضای دیسک ذخیره ساز بک آپ است.

بکاپ دیفرانسیل شبیه به اولین بکاپ پله ای است. در بکاپ پله ای اگر پنج بار بکاپ گیری کنیم، بکاپ بعدی از تغیرات بکاپ پنجم انجام می شود. ولی در بکاپ دیفرانسیل اگر هر تعداد هم بکاپ گیری انجام شود بکاپ بعدی از تغییرات بکاپ اولیه که بکاپ کامل می باشد انجام می شود. این نوع بک آپ کمی از بکاپ کامل سریع تر و از بکاپ پله ای کند تر است.


5 (100%) 7 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 91
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 39
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 228
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
دوربین مدار بسته پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی