چند نکته برای خرید مناسب دستگاه فکس

دستگاه های فکس، در شرکت ها حتی با پیشرفت نوآوری و حضور اینترنت قابل توجه هستند. آنها به دلایلی در بین مطلوب ترین انواع مکاتبات به صورت جامع و مستقل باقی مانده اند. در وهله اول ، آنها روشی ایمن تر برای ارسال اطلاعات هستند.

 دستگاه فکس می تواند به شما کمک کند تا کار خود را به سرعت انجام دهید.
اگر می خواهید بدون تلفن ثابت فکس کنید ، می توانید از دستگاه همه کاره برای اسکن یک سند استفاده کنید و سپس آن را با یک سرویس فکس اینترنتی فکس کنید. همچنین می توانید از یک دستگاه فکس مخصوص تلفن همراه برای ارسال نمابر از طریق شبکه تلفن همراه استفاده کنید ، اما اکثر دستگاه های فکس معمولی نمی توانند این کار را انجام دهند.

دستگاه های فکس امروزی سریعتر از همیشه هستند و اسناد بسیار واضح تری تولید می کنند.

سبک های متنوعی نیز موجود است ولی نکاتی را برای خرید دستگاه فکس باید در نظر داشته باشید.

انتخاب بهترین دستگاه فکس به دو عامل بستگی دارد:

در چه مکانی از دستگاه استفاده خواهید کرد؟

چند بار فکس ارسال و دریافت می کنید؟

چند نکته برای خرید مناسب دستگاه فکس1

نکاتی برای خرید دستگاه فکس 


  • عملکرد قابل اعتماد مهمترین کار برای هر دستگاه فکس، ارسال و دریافت نمابر بدون خطا یا قطع شدن است.
  • کاغذ صاف

امکاناتی مانند سینی های کاغذی با ظرفیت بزرگ و فیدر خودکار می تواند برای کسانی که مکررا فکس های طولانی می فرستند مفید باشد ، اما برای کاربران معمولی مهمترین چیز یک سیستم است که از جمع شدن کاغذ جلوگیری می کند.

  • کیفیت چاپ مناسب همه افراد به تصاویر با کیفیت عکس احتیاج ندارند ، اما یک دستگاه ارسال فکس حداقل باید اسناد قابل خواندن را تولید کند.
  •  راحتی در استفاده دستگاه فکس باید دارای دستورالعمل های واضح ، کنترل ها و دسترسی آسان به کارتریج های کاغذی و تونر باشد. شما همچنین حق دارید انتظار داشته باشید که در صورت گیر کردن کاغذ ، دستگاه دارای پشتیبان فنی باشد.
  • سرعت مودم هرچه مودم فکس سریعتر باشد ، در هنگام ارسال و دریافت فکس ، خط تلفن را سریع تر پاک می کنید.

بعضی دستگاه های ارزان قیمت فکس حدود ۱۵ ثانیه زمان نیاز دارند تا یک فکس یک صفحه ای ارسال شود. در مقابل ، ماشینهای قیمتی با مودم های Super G3 سریع می توانند صفحه را در مدت زمان سه ثانیه یا کمتر ارسال کنند.

  • پخش دستگاه های فکس با قابلیت پخش به سرعت فکس ها را به چندین گیرنده منتقل می کنند. به سادگی یک بار اسناد را اسکن کنید ، لیست شماره های مقصد را وارد کنید ، و دستگاه از بقیه مراقبت می کند.
  • Speed Dial دستگاههای نمابر با ویژگی شماره گیری خودکار ، شماره های گرفته شده را در حافظه دستگاه فکس ذخیره می کنند و نیاز به لیست خارجی نیست
  • حافظه

هرچه حافظه دستگاه فکس بزرگتر باشد ، اطلاعات بیشتری را می توانید در یک بار ذخیره و پردازش کنید. این امر باعث می شود صف بزرگتری برای ارسال و دریافت اسناد وجود داشته باشد ، و به طور کلی نمابرهای با کیفیت بهتر ، به ویژه موارد با جزئیات دقیق فراهم می کند

دستگاه های فکس صفحات ورودی و خروجی را در حافظه پردازنده خود ذخیره می کنند. بعضی از دستگاه های فکس از این ظرفیت برای انجام چندین کار به طور همزمان استفاده می کنند ، مانند دریافت یک فکس در هنگام آماده سازی دیگری برای ارسال. آنها همچنین می توانند در صورت عدم استفاده از کاغذ ، یک فکس دریافتی را ذخیره کنند و پس از بارگیری مجدد سینی کاغذ ، آن را چاپ کنند. ابتدایی ترین مدل ها می توانند حدود ۲۵ صفحه را در حافظه ذخیره کنند ، در حالی که دستگاههای فکس با سطح بالا می توانند ۵۰۰ صفحه را در خود جای دهند.

  • ظرفیت کاغذ

یکی از نگرانی های اساسی دستگاه فکس این است که چه مقدار کاغذ می تواند نگه دارد. برای خانه ها و دفاتر کوچک ، ظرفیت کمتری ممکن است کافی باشد ، در حالی که ادارات بزرگ ممکن است نیاز به ظرفیت بیشتر کاغذ هستند.

  • حفاظت از رمز عبور

برخی از دستگاه های فکس گزینه امنیتی ارائه می دهند ، این امکان را می دهند تا قبل از استفاده از دستگاه ، یک رمز عبور تعیین کنید ، برای جلوگیری از استفاده غیرمجاز ، یا نظارت بر اینکه چه کسی از دستگاه استفاده می کند. به عنوان یک اقدام امنیتی اضافی ، ممکن است به دنبال یک دستگاه فکس باشید که اطلاعات فکس را در حافظه دستگاه ذخیره کند ، تا در صورت قطع برق از تلف شدن اطلاعات جلوگیری کند.

شما به یک دستگاه فکس شبکه احتیاج دارید که بتوانید به روتر خود متصل شوید. پس از اتصال دستگاه فکس به روتر ، می توانید از هر رایانه ای در آن شبکه، فکس ارسال کنید. دو نوع اتصالات شبکه وجود دارد: بی سیم و اینترنت.

 دستگاه های فکس بی سیم به صورت بی سیم به روتر شما متصل می شوند ، بنابراین می توانید دستگاه خود را در هر جایی از دفتر قرار دهید. با این حال ، اتصالات بی سیم ذاتاً ناپایدار است ، بنابراین این دستگاه ها برای مصارف خانگی بهترین هستند.

معرفی دوربین امنیتی پرتابل یا بدون سیم wireless

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.