خانه » ویدئو پرژکتور و سیستمهای کنفرانس » ویدئو پروژکتور ارزان قیمت

ویدئو پروژکتور ارزان قیمت

ویدئو پروژکتور ارزان قیمت

قیمت ویدئو پروژکتور ها

ویدئو پروژکتور یا فراتاب دستگاهی است که تصاویر انفورماتیک را با استفاده از سیگنال هایی بر روی یک پرده نمایش یا دیوار و یا تخته سیاه به نمایش می گذارد.

ویدئو پروژکتور انواع مختلفی در حوزه های مختلفی دارد.

 1. به عنوان مثال در حوزه تکنولوژی ساخت به دو دسته لیزری و لامپی تقسیم بندی می شود .
 2. در حوزه نوع کاربری به دسته بندی هایی نظیر سالنی، اداری، خانگی و.. تقسیم بندی می شوند.
 3. در حوزه به نمایش گذاشتن نوع محتوا به دو دسته بندی ویدئو پروژکتورهایی که فقط توانایی نمایش متن و ویدئو پروژکتورهایی که می توانند در کنار نمایش متن ،فیلم و بازی های ویدئویی را نیز به نمایش بگذارد. البته لازم به ذکر است که تمامی ویدئو پروژکتورها قابلیت نمایش فیلم را دارند اما بحث بر سر موضوع کیفیت ارائه داده شده توسط ویدئوپروژکتور می باشد.
 4. یکی دیگر از دسته بندی های ویدئو پروژکتورها میزان روشنایی محل نصبی این دستگاه می باشد. برخی از این دستگاه ها برای مکان های روشن و برخی دیگر در مکان های به نسبت کم نور تر می توانند کیفیت خوبی را از خودشان ارائه دهند.

ویدئو پروژکتور ارزان قیمت

قیمت ویدئو پروژکتورها بستگی به سال ساخت و قابلیت های ارائه شده توسط آن دارد. به یقین دستگاهی که قابلیت به نمایش گذاشتن فیلم با کیفیت در محیط روشن را دارد به نسبت دستگاهی که این قابلیت را ندارد متفاوت می باشد.

نکاتی که در هنگام خرید این دستگاه می بایست به آن ها توجه کرد، عبارتند از:

 • روشنایی
 • کنتراست
 • متد صفحه نمایش
 • نوع لامپ و طول عمر آن
 • بلندگو و قدرت آن
 • وزن
 • ابعاد
 • سایز صفحه نمایش
 • رزولوشن
 • پورت های ورودی و خروجی نظیر : LAN / HDMI / COMPUTER / SERIAL / RGB / AUDIO / VIDEOو…

نکته ۱» اگر مکانی که می خواهید برای آن ویدئو پروژکتور خریداری کنید، مکانی روشن باشد، می بایست سطح روشنایی ویدئو پروژکتور شما بیشتر از ۵۰۰۰ انتسی لومن باشد.در غیر اینصورت ویدئو پروژکتور هایی که سطح روشنایی کمتر از این مقدار را نیز دارند برای شما مناسب می باشد.

نکته ۲» معمولا مقدار کنتراست را به صورت تناسب ۱ در عدد دیگری عنوان می کنند. به عنوان مثال یک ویدئو پروژکتور می توانند کنتراست ۱۶۰۰۰:۱ داشته باشد که به صورت “یک به شانزده هزار ” خوانده می شود. اگر رنگ سفید برابر عدد ۱ باشد رنگ سیاه ۱۶۰۰۰ برابر رنگ سفید تیره تر است. هر چه تفاوت این دو عدد بیشتر باشد تصویر شما از کیفیت رنگ بیشتری بهره می برد و به جزئیات رنگ در این ویدئو پروژکتور دقت بیشتری می شود. کنتراست عامل بسیار مهمی می باشد پس به آن دقت ویژه ای کنید.


5 (100%) 7 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

از ویدیو پروژکتور ها چه می دانید؟...
تعداد بازدید: 8
در جهان امروز در میان دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، آموزشگاه های زبان، مراکز نظامی، شرکت های خصوصی و دولتی، نمایشگاه های هنری و حتی منازل ا...
تماشای فیلم و سریال با دستگاه ویدئو پروژکتور...
تعداد بازدید: 4
لذت دیدن فیلم با ویدئو پروژکتور امروزه دیدن فیلم ها و سریال های جذاب روز دنیا به یکی از مهمترین و بهترین سرگرمی های مردم تبدیل شده. در کنار...
اورهد پروژکتور چیست؟
تعداد بازدید: 70
ویژگی های اورهد پروژکتور تقریبا تمامی افراد نام ویدئو پروژکتور را شنیده اند و از کارایی آن با خبرند. پروژکتور یا فراتاب دستگاهی است که اطلا...


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی