خانه » پرسش و پاسخ » هنگام افتادن گوشی در آب چه کنیم

هنگام افتادن گوشی در آب چه کنیم

۱٫در اولین قدم گوشی را خاموش میکنیم و باتری را از گوشی خارج می کنیم اگر هم باتری خشک خشک نبود اصلا آن را داخل گوشی نمی اندازیم چون ممکن است موجب اتصالی شود.
۲٫سیم کارت را هم باید سریع از گوشی بیرون بیاوریم چون سیم کارت بسیار حساس است و می سوزد.
۳٫از سشوار استفاده نکنید سشوار اولین راهی است که پیشنهاد میشود اما چون حرارت آن زیاد است خودش می تواند به IC های گوشی آسیب برساند.

در این مقاله به معرفی چند روش مفید برای خشک کردن گوشی همراه می پردازیم:

۱٫برنج خام:
یک روش کار آمد و قدیمی برای خشک کردن گوشی تلفن و موبایلی که در آب افتاده قرار دادن گوشی در یک کیسه برنج خام می باشد.قرار دادن گوشی به مدت چند روز در یک کیسه برنج باعث می شود رطوبت آن کامل گرفته شود.
۲٫جاروبرقی:
اگر جاروبرقی را روی گوشی بگیریم بعد از چند دقیقه گوشی کاملا خشک می شود،می توانیم آن را روشن و از آن استفاده کنیم.استفاده از این روش یکی از بهترین راه حل ها می باشد .
۳٫یخچال:
استفاده از یخچال یک راه عالی نجات گوشی خیس شده است برای استفاده از این راه گوشی را داخل فریزر نگذارید چون صفحه ی LCD آنها در فریزر یخ می زند،آن را در قسمت میانی یخچال قرار دهید و بعد از نیم ساعت در می آوریم.
۴٫سیلیکاژل:
سیلیکا ژل همان ماده ای است که در کفش های نو و برخی دستگاه های الکترونیکی می گذارند و موجب جذب رطوبت در طول زمان می شوند و نسبت به برنج بهتر می باشند چرا که با وجود صرف زمان بیشتر دیگر گرد های برنج را که خود کمی اسیب رسان هستند را ندارد.


این مطلب را ارزیابی کنید

شاید این مطالب را نیز بپسندید

آموزش سانترال . نحوه تغییر پیغام منشی گویا...
تعداد بازدید: 368
آموزش سانترال . نحوه تغییر پیغام منشی گویا نحوه تغییر پیغام منشی گویا DISA در دستگاه های پر ظرفیت: آموزش سانترال . نحوه تغییر پیغام منشی گ...
چگونگی بستن صفر در سانترال پاناسونیک TDA100/200/60...
تعداد بازدید: 101
چگونگی بستن صفر در سانترال پاناسونیک TDA100/200/600 ابتدا در قسمت. Denied Code از level های موجود برای بستن صفر و دو صفر استفاده می کنیم . ...
سوالاتی که ممکن است در حین برنامه ریزی سانترال با ...
تعداد بازدید: 18
این برنامه مختص به مراکز سری TEM824 و TES824 میباشد 1-اختصاص دادن خط شهری مورد نظر به داخلی های مورد نظر در حالت روز:برای ا...
ویدیو پرژکتور پاناسونیک
تلفن سانترال پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی