خانه » ویدئو پرژکتور و سیستمهای کنفرانس » همه چیز در رابطه با ویدئوپروژکتور PT-VZ580

همه چیز در رابطه با ویدئوپروژکتور PT-VZ580

اطلاعات فنی ویدئوپروژکتور PT-VZ580

ویدئو پروژکتور PT-VZ580 یکی از محبوب ترین ویدئوپروژکتورهای برند پاناسونیک به شمار می رود که دارای قابلیت های بسیاری می باشد که در ادامه قصد ارائه توضیحاتی در این خصوص را داریم.

همه چیز در رابطه با ویدئوپروژکتور PT-VZ580

اصولا ویدئوپروژکتورها دارای چند خصیصه مشترک هستند که با این خصیصه ها دستگاه ها را با همدیگر مقایسه می کنند. این معیارها عبارتند از:

۱» سطح روشنایی

۲» کنتراست

۳» اصلاح زاویه ذوزنقه ای

۴» تصحیح زاویه نوری

۵» سایز صفحه نمایش

۶» پورت های ورودی و خروجی

۷» رزولوشن و نوع لنز

۸» نوع لامپ و طول عمر آن ( در پروژکتورهای لیزری به علت عدم وجود لامپ، نوع دیودهای لیزر و طول عمر آن ها مدنظر است ).

سطح روشنایی:

روشنایی یک دستگاه پروژکتور تعیین کننده بسیاری از عوامل دیگر نظیر نوع کاربری، فاصله پروژکتور از صفحه نمایش و کیفیت تصویر ازائه شده می باشد. روشنایی پروژکتورها را به ۳ دسته بازه کمتر از ۴۰۰۰ انسی لومن، ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ انسی لومن و بیشتر از ۶۰۰۰ انسی لومن تقسیم بندی می کنند که کوچکترین اندازه روشنایی مربوط به پروژکتورهای آموزشی می باشد که نیازی به پخش ویدئو و بازی های گرافیکی ندارد. بازه ۴۰۰۰ تا ۶۰۰۰ مختص به پروژکتورهایی می باشد که نوع کاربری آن ها سالن های متوسط می باشد و بزرگترین بازه سطح روشنایی که بیشتر از ۶۰۰۰ انسی لومن می باشد برای سالن های بسیار بزرگ می باشد. به طور کلی هر چه محیط روشن تر می باشد، سطح روشنایی ویدئوپروژکتور می بایست بالاتر باشد تا کیفیت تصویر خوبی را برای شما ارائه دهد.سطح روشنایی ویدئوپروژکتور PT-VZ580 برابر با ۵۰۰۰ انسی لومن می باشد که برای سالن های متوسط مناسب می باشد.

پورت های ورودی و خروجی:

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، این دستگاه دارای پروت های ورودی و خروجی نظیر:

همه چیز در رابطه با ویدئوپروژکتور PT-VZ580

 • COMPUTER
 • HDMI
 • LAN
 • DC
 • AUDIO
 • SERIAL
 • VIDEO

می باشد که شما می توانید با بهره گیری از آن  ها دیتاهای خود را پخش کنید.

تصحیح زاویه نوری و ذوزنقه ای:

همه چیز در رابطه با ویدئوپروژکتور PT-VZ580

در برخی از محیط ها نمی توان ویدئو پروژکتورها را درست مقابل کانون تصویر و در مکانی صاف قرار داد. در این جور مواقع می بایست دستگاه را یا بر روی سقف و یا بر روی زمین قرار داد و زاویه لنز آن را در محدوده مجاز تغییر داد که به آن اصلاح زاویه نوری می گویند.

گاهی اوقات ممکن است مکانی که ویدئو پروژکتور را قرار می دهید سطحی ناصاف می باشد که باعث خلل در ارائه کیفیت تصویر می شود، در این جور مواقع شما می توانید با استفاده از المان تصحیح زاویه ذوزنقه ای که در دو مقدار عمودی و افقی ارائه می شود، این مشکل را برطرف کنید.

میزان جا به جایی عمودی محور نوری در ویدئوپروژکتور PT-VZ580 در باطه ۰ تا+۴۴%  می باشد و در حالت افقی جا به جایی خاصی را ندارد. میزان تصحیح ذوزنقه ای عمودی در بازه +-۲۵درجه و در حالت افقی در بازه +-۳۰ درجه می باشد.

 

 

همه چیز در رابطه با ویدئوپروژکتور PT-VZ580

شما می توانبد با استفاده از جدول زیر رابطه میان فاصله دستگاه پروژکتور از پرده نمایش و اندازه تصویر ارائه شده را دریابید.


5 (100%) 5 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

تعمیرات ویدئو پروژکتور
تعداد بازدید: 11
تعمیر ویدئوپروژکتور ویدئوپروژکتور دستگاهی است که برای نمایش تصاویر انفورماتیک روی یک پرده و یا دیوار سفید استفاده می‌شود.امروزه با پیشرفت ت...
از ویدیو پروژکتور ها چه می دانید؟...
تعداد بازدید: 15
در جهان امروز در میان دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، آموزشگاه های زبان، مراکز نظامی، شرکت های خصوصی و دولتی، نمایشگاه های هنری و حتی منازل ا...
تماشای فیلم و سریال با دستگاه ویدئو پروژکتور...
تعداد بازدید: 22
لذت دیدن فیلم با ویدئو پروژکتور امروزه دیدن فیلم ها و سریال های جذاب روز دنیا به یکی از مهمترین و بهترین سرگرمی های مردم تبدیل شده. در کنار...


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی