هر کیلو چند پوند است؟

اندازه گیری یک معیار است که از طریق آن ما می توانیم حجم، جرم، سنگینی، عمق و خیلی چیزهای دیگر را متوجه شویم همچنین می توانیم این مفهوم را به سایر افراد نیز منتقل کنیم. عمل اندازه گیری در واقع با یک وسیله اندازه گیری سنج انجام میشود، مثلا جرم یک جسم با ترازو و ارتفاع با متر و یا دما با دماسنج انجام می شود. اندازه گیری در واقع یک علم است که قدمت بالایی دارد و به مرور زمان ابزارهای اندازه گیری آن پیشرفته تر می شود. اگر می خواهید بدانید هر کیلو چند پوند است؟ در ادامه با بلاگ ایده آل همراه باشید:

 

تبدیل واحدهای اندازه گیری

در طول تاریخ واحد های زیادی برای بیان و سنجش وجود داشته است. اما برای انتقال این مفهوم و رساندن مفهوم آن بین مردم سراسر دنیا، وجود واحدهای رسمی ضروری است. با وجود تعیین واحدهای رسمی اما هنوز هم از برخی از واحدهای غیر رسمی مورد استفاده مردم بسیاری از نقاط جهان قرار می گیرد. به همین دلیل، در برخی موارد نیاز است این واحدهای متنوع به یکدیگر تبدیل و معادل سازی شوند. تبدیل واحد ها به هم کاری آسان است و با وجود ابزارهای مختلفی که برای این تبدیل واحد ها وجود دارد شما به آسانی می توانید این کار را انجام دهید.

واحدهای وزن کدامند؟

واحد اندازه‌گیری وزن، نیرو است که در سیستم بین‌المللی (SI) نیوتن است. به عنوان مثال ، یک جسم با جرم یک کیلوگرم دارای وزن حدود ۹٫۸ نیوتن در سطح زمین است.

تفاوت پوند و کیلوگرم

۲ نمونه از واحدهای اندازه گیری مهم در دنیا که کاربرد گسترده ای دارند، پوند کیلو است. واحد اصلی اندازه گیری جرم یا وزن، کیلوگرم است. سیستم SI یا اندازه گیری استاندارد جهانی یکای جرم را کیلوگرم تعیین کرده است که این مقدار برابر با هزار گرم و ۲/۲۰۵ پوند است. اما در برخی از کشورهای اروپایی و آمریکا از یکای پوند نیز برای بیان مفهوم جرم یا وزن استفاده می شود.

وسیله اندازه گیری جرم یا وزن

برخی از ابزارهای اندازه گیری یا سنج اندازه، شامل خط کش، ترازو، دما سنج، فشار سنج و یا ولت سنج و ابزارهای دیگر است. برای سنجش جرم یا وزن از ترازو استفاده می شود. ترازوهای قدیمی از یک وزنه برای سنجش استفاده می کردند. به طور مثال یک وزنه فلزی در یک طرف ترازو گذاشته می شد و جسمی که قرار بود وزن آن اندازه گیری شود در طرف دیگر ترازو قرار می گرفت و اینقدر وزنه ها را جا به جا میکردند تا دو طرف ترازو با هم یکسان شوند. ترازوهای امروزی از نوع دیجیتالی هستند و احتیاجی به وزنه ندارند.

دقت در اندازه گیری

در فرایند اندازه گیری یک فاکتور بسیار مهم، دقت در اندازه گیری است، چرا که بسیاری از دانشمندان و عالمان از روی اندازه گیری و اعداد آن علم می توانند کشفیات دیگر دانشمندان را خوب بفهمند.

صفرهای موجود در عدد گزارش شده ممکن است با معنی باشند یا محل ممیز را نشان دهند. مثلا طول ۸۰۲mm که یک عدد دو رقمی است، بر حسب متر برابر ۰٫۰۰۸۲ است، چون نتیجه تغییر نکرده پس این طول بر حسب متر هم یک عدد دو رقمی است. بنابراین قاعده کلی این است که: صفرهای سمت چپ هرگز معنی دار نخواهند بود. صفرهای پایانی نیز ممکن است معنی دار باشند یا نباشند. اگر طول زمینی را ۲۳۰m اندازه بگیرید، در این اندازه گیری عدد گزارش شده دارای ۴ رقم با معنی می باشد، البته بدون ممیز تشخیص معنی دارابودن یا نبودن رقم آخر با قطعیت مشخص نمی‌شود ، مگر اینکه از نحوه اندازه گیری اطلاعی داشته باشیم.

هر کیلو چند پوند است؟

در ادامه این مطلب قصد داریم تبدیل واحدهای جرمی را توضیح دهیم تا بتوانید متوجه شوید هر کیلو چند پوند است؟ و بالعکس. باید توجه داشت غیر از کیلوگرم که واحد رسمی بیان وزن است و پوند که یک واحد غیر رسمی ولی رایج است، واحدهای دیگری نیز وجود دارد. اونس، قیراط، گرم، تن، مثقال، سیر، سوت، خروار و … از جمله واحدهای غیر رسمی در دنیا و ایران هستند.

پوند چیست؟

پوند واحدی برای اندازه گیری جرم و نیرو است. یک کیلوگرم ۲٫۲ برابر وزن پوند است یعنی هر کیلو جرم برابر با ۲٫۲ پوند است. واحد پوند در سیستم های امپریالیست رایج است. بیشترین استفاده از پوند در آمریکا است. در این کشور برای بیان اندازه ها در مکالمات روزمره به طور کلی از واحد پوند استفاده می شود.  علامت اختصاری پوند “lb” یا “lbs” است. LBS از یک کلمه رومی Libra گرفته شده است. این یک اصطلاح بین‌المللی است که برای تعریف وزن یا جرم یک شی مورد استفاده قرار می گیرد. پوند یک کلمه لاتین است.

فرمول تبدیل پوند به کیلو

در تصویر زیر می توانید فرمول مربوط به تبدیل پوند و کیلو به هم را مشاهده کنید:

هر کیلو چند پوند است؟

هر پوند چند کیلوگرم است؟

همانطور که در بالا گفته شد، کیلوگرم (kg) یکای جرم در سیستم متریک است. اما برای تبدیل واحد کیلوگرم به پوند و برعکس چه فرمولی وجود دارد؟

 مقدار هر پوند چند کیلو است؟

در ابتدای مطلب گفتیم هر کیلوگرم معادل هزار گرم و ۲/۲۰۵ پوند است. بنابراین ۱ پوند (pound) معادل ۰٫۴۵۳۶ کیلوگرم (kilogram) است.

۱۲پوند چند کیلو است؟

مثال دیگری در این زمینه بیان می کنیم تا فهم آن راحت تر شود. ۱۲ پوند (pound) معادل ۵٫۴۴۳۱۰۸۴۴۴۵۶۴۵۴ کیلوگرم است.

 هر گرم چند کیلوگرم است؟

گرم واحدی بر مبنای کیلوگرم است و برای بیان راحت تر جرم های کوچکتر به وجود آمده است. هر گرم ۱ هزارم یک کیلو گرم است. بنابراین برای بیان ۰٫۱ کیلوگرم می توانید به راحتی بگویید ۱۰۰ گرم. برای تبدیل واحد گرم به کیلوگرم باید عدد مورد نظر را ضرب در ۱۰۰۰ کنیمو و برای کیلوگرم به گرم، عدد مورد نظر تقسیم بر ۱۰۰۰ می شود.

هر کیلو چند پوند است؟

ابزارهای تبدیل واحد

اگجر به دنبال راحت ترین راه حل برای تبدیل واحد ها به یکدیگر هستید،در گوگل عبارت “convert units” را سرچ کنید. در بالاترین نتیجه مبدل گوگل را مشاهده خواهید کرد که می تواند به شما در تبدیل واحدها به هم کمک کند. اطلاعات بیشتر این کانورتور را می توانید در این لینک مشاهده کنید. نرم افزار Unit Converter Professional مناسب برای نصب روی سیستم های ویندوزی است که کار تبدیل واحدها را انجام می دهد. اپلیکیشن Unit Converter برای اندروید نیز برای همین کاربرد توسعه داده شده است.

دانلود اپلیکیشن Unit Converter

اپلیکیشن Unit Converter

دانلود اپلیکیشن Converter

سانترال پاناسونیک
ویدئو پرژکتور پاناسونیک
تلفن سانترال
تلفن رومیزی پاناسونیک

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.