نصب کارت دیزا

نصب کارت دیزا

نصب کارت اپراتور گویا (دیزا) سانترال مدل  Panasonic KX-TE8

 منشی خودکار(دیزا) وظیفه پخش اطلاعاتی از قبیل اطلاعات شرکت واعلام شماره داخلی ها را برای هرچه سریع و دقیق تر برقرارشدن ارتباط  بین تماس های خطوط شهری و داخلی ها را بر عهده دارد.

مزایای راه اندازی سیستم دیزا

۱ امکان برقرار شدن سریع تر تماس تلفنی با داخلی ها: شخص تماس گیرنده بعد از شنیدن پیغام می تواند با وارد کردن شماره داخلی مورد نظر خود و یا عدد مربوط به واحد مورد نظر بدون دخالت اپراتور به آن واحد وصل شده و به مکالمه بپردازد.

۲ عدم استفاده از نیروی انسانی برای پاسخگویی به تلفن ها، که این عمل بالطبع هزینه های جاری را تا حد زیادی کاهش خواهد داد.

تفاوت سیستم منشی خودکار بین سیستم های کم ظرفیت و پر ظرفیت پاناسونیک

بر روی دستگاه های کم ظرفیت نظیر دستگاه فوق یک کانال دیزا به صورت پیش فرض قرار داده شده است، پس در ابتدا نیاز به خرید کارت توسعه برای دستگاه نمی باشد. در حقیقت سیستم دیزا برای این دستگاه ها به صورت انبرد موجود می باشد ولی برای توسعه کانال های دیزا باید برای آن کارت توسعه تهیه گردد،  اما در دستگاه های پر ظرفیت از همان ابتدا باید کارت های مورد نیاز سیستم دیزا تهیه و نصب گردد.

نصب کارت دیزا

ظرفیت سیستم دیزا در دستگاه های کم ظرفیت :

در ابتدا بعد از انجام تنظیمات مربوط به دیزا، سیستم قادر به پاسخگویی یک تماس می باشد.

به عبارتی سیستم قادر به پاسخگویی تماس دوم نیست، تماس دیگر که هم زمان با تماس اول برقرار شده است در انتظار شنیدن پیغام دیزا میماند و برای برطرف کردن این مشکل باید اقدام به نصب کارت توسعه دیزا نمود؛ که در نهایت ظرفیت پاسخگویی همزمان  سیستم دیزا به دو کانال یا دو تماس همزمان افزایش میابد. (در دستگاه های پر ظرفیت ظرفیت دیزا قابل توسعه تا ۱۲ کانال یعنی ۱۲ تماس هم زمان می باشد)

کارت توسه دیزا مدل KX-82491 جهت توسعه ظرفیت دیزا به دو کانال (دو تماس هم زمان) مورد استفاده قرار می گیرد.

طریقه نصب کارت :

ابتدا درب دستگاه را باز کرده کارت را در جای مخصوص خود بر روی کارت اصلی دستگاه قرار می دهیم، توجه داشته باشید که برای نصب همه کارت های دستگاه، دستگاه حتما باید در حالت خاموش باشد بهتر این است که کابل پاور دستگاه را نیز از آن جدا نماییم. بعد از قرار دادن کارت در دستگاه، آن را روشن نموده و به تنظیمات نرم افزاری دیزا می پردازیم.

لازم به ذکر است که برای راه اندازی سیستم دیزا از برنامه هایی نظیر کد های ۵۰۰-۵۰۱ و… بهره می بریم.

 

نوشته شده توسط مهندس علیرضا باقری


5 (100%) 1 رای

شاید این مطالب را نیز بپسندید

کارت های داخلی آنالوگ سانترال پر ظرفیت...
تعداد بازدید: 16
کارت های داخلی آنالوگ قابل استفاده در دستگاه های KX-TDA600 و KX-TDE600 در 2   ظرفیت مختلف 16 پورت و 24 پورت  توسط کمپانی پاناسونیک به بازار ...
معرفی قابلیت سانترال پر ظرفیت پاناسونیک...
تعداد بازدید: 33
سانترال پر ظرفیت سیستم سانترال پاناسونیک سری TDA وسریTDE و NS به صورت چند کاره با داشتن انعطاف بالا برای بیشتر شدن خطوط شهری و داخلی با امک...
معرفی قابلیت های سانترال کم ظرفیت پاناسونیک...
تعداد بازدید: 28
معرفی سانترال های کم ظرفیت این نوع سانترال برای استفاده در شرکت های کوچک با حجم کم برای تماس طراحی شده است به طوری که میتواند نیاز های تلفن...


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی