خانه » فناوری » نحوه فرمت فلش و رم ویروسی

نحوه فرمت فلش و رم ویروسی

روش فرمت كردن فلش ويروسي

فلش، رم، هارد اکسترنال از جمله حافظه های جانبی هستند که این روز ها کاربرد فراوانی دارند. قبل از فراگیر شدن استفاده از این حافظه ها، سی دی و دی وی دی ها بسیار پر استفاده بودند مشکل استفاده از این آن ها، نگهداری خاص آن ها بود. همانطور که می دانید با افتادن کوچکترین خش به سی دی ها اطاعات آن از دست می رفت. همچنین آن ها یک بار قابل استفاده بودند و قادر به پاک کردن و ریختن اطلاعات دیگر در آن ها نبودید. رم و فلش ابعاد کوچکی دارند و به راحتی می توانید اطلاعات خود را جا به جا کنید. هارد های اکسترنال می توانند حجم اطلاعات بسیار زیادی را در خود جای دهد.
با توجه به امکان پاک کردن اطلاعات و دوباره ریختن آن، این حافظه های جانبی، به بسیاری از سیستم های کامپیوتری متصل می شوند و امکان ویروسی شدن آن ها زیاد است. بهترین کاری که در هنگام ویروسی شدن این حافظه ها می توانید انجام دهید. فرمت کردن آن ها است. اما بعضی از مواقع ممکن است از طریق فرمت عادی نتوانید فایل های آن را پاک کنید و با اررور مواجه شوید. در ادامه قصد داریم روش فرمت کامل حافظه های جانبی فلش، رم و هارد اکسترنال را معرفی کنیم:

کلیدهای ترکیبی ویندوز + R را تایپ کنید یا دستور CMD را مستقیما تایپ کنید تا صفحه Command Prompet نمایش داده شود .دستور DISKPART را وارد کنید و اینتر را فشار دهید. با کمک این ابزار می توان متغیر‌های درایو USB را تغییر داد.

سپس LIST DISK را تایپ کنید و دکمه اینتر را فشار دهید تا لیستی از دیسک‌ ها را مشاهده کنید. در این قسمت حجم هارد دیسک و فلش مموری به صورت تفکیک نمایش داده می شود .


از روی همین حجم دیسک فلش را تشخیص دهید و عبارت select disk 1 یا ۲ را تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید . دستور clean را تایپ کرده و اینتر کنید . این قسمت اگر موفقیت آمیز باشد فلش مموری فرمت شده است .


دستور create partition primary را تایپ و اینتر کنید سپس active را تایپ و اینتر کنید.


سپس دستور format fs=ntfs label=”insert name of drive here” quick را تایپ کرده و اینتر کنید . اگر می خواهید از FAT32 یا exFAT استفاده کنید، به سادگی “ntfs” را با یکی از دو فرمت در فرمان جایگزین کنید و نام درایو را حتما تغییر دهید.


در مرحله آخر دستور assign را تایپ کرده و بر روی کلید اینتر کلیک کنید . حالا می توانید برنامه خط فرمان یا همان CMD را Exit کنید .


4.6 (92%) 10 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 91
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 38
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 228
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
دوربین مدار بسته پاناسونیک
تلفن سانترال پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی