خانه » فناوری » نحوه جستجو در گوگل

نحوه جستجو در گوگل

نحوه جستجو در گوگل

بهترین راه جستجو در گوگل چیست؟

اکثر مردم چند موتور جستجوگر را نمی خواهند، مخصوصا افرادی که از اینترنت استفاده نمی کنند. آن ها یک موتور جستجوی تک را می خواهند که سه ویژگی کلیدی را ارائه می دهد:

 •      نتایج مربوطه (نتایجی که واقعا در آن مورد علاقه دارید)
 •      ساده و آسان برای خواندن رابط کاربری
 •      گزینه های دلخواه برای گسترش یا تکان دادن جستجو

برای اینکه شما بتوانید یک جستجوی دقیق داشته باشید می بایست به بعضی فاکتورها دقت کنید. در زیر بعضی از این فاکتورها را برای شما ارائه داده ایم:

نحوه جستجو در گوگل

۱٫ از نقل قول ها برای جستجوی عبارت دقیق استفاده کنید
بسیاری از اوقات پیش می آید که دنبال یک آهنگ می گردید که فقط قسمتی از متن آن را بلد هستید، در این جور مواقع شما می بایست متن خود را داخل(“”) قرار دهید.

۲٫ برای مشخص کردن کلمات ناشناخته یا متغیر، از ستاره ای در داخل نقل قول استفاده کنید
این راهکار از راه کارهایی است که کمتر از بقیه استفاده می شود: جستجوی عبارات در نقل قول ها با علامت زدن جایگزین یک کلمه، همه ی تغییرات این عبارت را جستجو می کند. این کار مفید است اگر شما در حال تلاش برای تعیین یک ترانه از اشعار خود هستید، اما نمیتوانید تمام عبارت را بیاموزید (به عنوان مثال “تمام زندگی را برای امروز تصور کنید”) یا اگر میخواهید تمام اشکال یک بیان (به عنوان مثال “* ضخیم تر از آب است”).

۳٫ از علامت منفی برای حذف نتایج حاوی کلمات خاصی استفاده کنید
فرض کنید که شما به دنبال نتایج جستجو کلمه “کفش مردانه هستید” و پس از سرچ این کلمه، نتایج جستجو برای شما کفش های زنانه هم نشان میدهد. در این جور مواقع شما می بایست پس از نوشتن کلمه کفش مردانه عبارت (-زنانه) را اضافه کنید. در این بار برای شما فقط کفش های مردانه را نمایش می دهد.

۴٫ جستجو در وب سایت ها برای کلمات کلیدی
از عملکرد سایت “به عنوان یک جستجوی گوگل که تنها یک وب سایت خاص را جستجو می کند فکر کنید. اگر می خواهید هر زمان که TIME.com ذکر شده گوگل را ببینید، از جستجو “سایت گوگل: TIME.com” استفاده کنید.

۵٫ جستجو آرشیوهای خبری را در اواسط دهه ۱۸۸۰ انجام دهید
اخبار گوگل دارای یک گزینه برای جستجوی بیش از ۱۰۰ سال ارزش اخبار آرشیو شده از روزنامه های سراسر جهان است.

۶٫ مقایسه غذا با استفاده از “or”

گاهی اوقات شما نیاز دارید تقاوت دو چیز را در گوگل جستجو کنید، در این باره کافیست بین ۲کلمه خود از کلمه or استفاده کنید.

۷٫ فیلتر نتایج جستجو برای دستور العمل
اگر غذای مورد علاقه خود را جستجو کنید و سپس «ابزارهای جستجو» را درست در زیر نوار جستجو جستجو کنید، می توانید دستورالعمل ها را بر اساس مواد تشکیل دهنده، زمان آشپزی و کالری فیلتر کنید. این ابزار مناسب اگر محدودیت های غذایی خاصی دارید.

۸: کمک گیری از برگه بالای سایت

اگر دقت کرده باشید گوگل یک سربرگ در بالای مرورگر قرار دارده که شما می توانید از طریق آن گروه مد نظره خودتان را انتخاب کنید. به عنوان مثال شما اگر دنبال عکس خاصی هستید گزینه image را انتخاب کنید و یا اگر به دنبال اخبار یا فیلم خاصی هستید به ترتیب از گزینه های news و video استفاده کنید.

نحوه جستجو در گوگل

۹٫ شیب صفحه خود را با جستجو “شیب”
این یکی از عناوین سرگرم کننده ساخته شده توسط مهندسان گوگل است. خودتان را امتحان کنید (جستجو بدون نقل قول).

۱۰: استفاده از علامت  * وقتی چیزی یادتان نمی آید.

گاهی اوقات پیش می آید که قسمتی از یک متن را یادتان نمی آید در این جور مواقع از این علامت می توانید استفاده کنید.گوگل این قابلیت را دارد که کلمه ای که شما فراموشش کرده اید را به یادتان بیاورد. فرض کنید شما در جمله “پشت دریا شهری است”، کلمه شهر را فراموش کرده این کافیست به جای کلمه شهر علامت* بگذارید تا گوگل برای شما تشخیص دهد.

 

۱۱٫ تصاویر را با استفاده از تصاویر جستجو کنید
همیشه در یک عکس که به نظر می رسد عجیب آشنا؟ یا اگر می خواهید بدانید از کجا آمده است؟ اگر تصویر را ذخیره کنید و سپس آن را در Google Images جستجو کنید (با دکمه دوربین)، می توانید تصاویر مشابه در وب را مشاهده کنید.

هنگامی که شما در کامپیوتر خود نشسته و جستجوی Google را انجام می دهید، تقریبا بلافاصله لیستی از نتایج را از سراسر وب ارائه می کنید. چگونه Google صفحات وب را مطابق با درخواست شما پیدا می کند و نظم نتایج جستجو را تعیین می کند؟

نحوه جستجو در گوگل

در ساده ترین حالت، شما می توانید از جستجو در وب به عنوان یک کتاب بسیار بزرگ با یک شاخص قابل توجه نگاه کنید. هنگامی که شما یک جستجوی Google انجام می دهید، برنامه های گوگل، شاخص گوگل را بررسی می کنند تا نتایج مربوط به جستجو را به شما نشان دهند (“خدمت”).

سه فرآیند کلیدی در ارائه نتایج جستجو به شما عبارتند از:

خزیدن: آیا Google در مورد سایت شما می داند؟ آیا می توانیم آن را پیدا کنیم؟
نمایه سازی: آیا Google می تواند سایت شما را فهرست نماید؟
خدمت: آیا سایت محتوای مفید و مفیدی دارد که مربوط به جستجوی کاربر است؟

خزیدن

خزیدن فرآیندی است که توسط Googlebot  انجام می پذیرد و صفحات جدید و به روز شده را به فهرست گوگل اضافه می کند.

گوگل از یک مجموعه عظیم رایانه ها برای جمع آوری میلیونر صفحات در وب استفاده می کند (یا “خزنده”). برنامه ای که فتوشاپ را انجام می دهد، Googlebot نامیده می شود (همچنین به عنوان یک ربات، ربات یا عنکبوت شناخته می شود). Googlebot از یک فرایند الگوریتمی استفاده می کند: برنامه های کامپیوتری تعیین می کند کدام سایت ها برای خزیدن، چه میزان و چه تعداد صفحاتی را از هر سایت دریافت کنند.

روند خزنده گوگل با لیستی از URL های صفحه وب تولید شده از فرایندهای خزیدن قبلی شروع می شود و داده های نقشه سایت توسط مدیران وب افزوده شده است. همانطور که Googlebot از هر یک از این وبسایت ها بازدید می کند، پیوندهای مربوط به هر صفحه را شناسایی می کند و آنها را به لیست صفحات خود برای خزیدن می افزاید. سایت های جدید، تغییرات در سایت های موجود و لینک های مرده ذکر شده و مورد استفاده برای به روز رسانی شاخص گوگل است.

لازم به ذکر است که بدانید گوگل هزینه را برای کاوش یک سایت به طور مکرر قبول نمی کند و طرف جستجوی خود را از کسب و کار جدا از سرویس درآمد ممی داند.

نمایه سازی


Googlebot هر صفحه ای را که فرو می ریزد پردازش می کند تا کامپایل یک شاخص عظیم از تمام کلمات که مشاهده می کند و مکان آنها در هر صفحه باشد را برای شما ارائه می دهد. علاوه بر این، گوگل اطلاعاتی را که در برچسب ها و ویژگی های محتوای کلیدی مانند برچسب های عنوان و ویژگی های ALT موجود است، پردازش می کند. Googlebot می تواند انواع بسیاری از انواع محتوا را پردازش کند. به عنوان مثال، ما نمیتوانیم محتوای برخی از فایلهای رسانه غنی یا صفحات پویا را پردازش کنیم.


ارائه نتایج


هنگامی که یک کاربر وارد پرس و جو می شود، ماشین های ما شاخص را برای تطبیق صفحات جستجو می کنند و نتایج ما را باور دارند که بیشتر مربوط به کاربر است. Relevancy توسط بیش از ۲۰۰ عامل تعیین می شود، یکی از آنها رتبه PageRank برای یک صفحه داده شده است. PageRank اندازه گیری اهمیت یک صفحه بر اساس لینک های دریافتی از صفحات دیگر است. به عبارت ساده، هر پیوند به یک صفحه در سایت شما از یک سایت دیگر به رتبه بندی سایت شما افزوده می شود. تمام پیوندها به هم مرتبط نیستند. Google به شدت تلاش می کند تا تجربه ی کاربر را با شناسایی لینک های اسپم و سایر شیوه هایی که تاثیر منفی بر نتایج جستجو تاثیر می گذارد، بهبود بخشد. بهترین نوع پیوندها آنهایی هستند که بر اساس کیفیت محتوای شما ارائه می شوند.

نحوه جستجو در گوگل

برای اینکه سایت شما به خوبی در صفحات نتایج جستجو رتبه بندی شود، مهم است که مطمئن شوید که Google می تواند به درستی سایت شما را خالی کند و سایت شما را فهرست کند. دستورالعمل های وب مستر ما برخی از بهترین شیوه ها را که می تواند به شما در جلوگیری از مشکلات رایج و بهبود رتبه بندی سایت شما کمک کند.

آیا به معنای گوگل بودید و ویژگی های تکمیل خودکار Google برای کمک به کاربران برای صرفه جویی در وقت با نمایش شرایط مرتبط، اشتباهات رایج و پرس و جو های محبوب طراحی شده اند. همانند نتایج جستجوی گوگل، کلمات کلیدی مورد استفاده توسط این ویژگی ها به صورت خودکار توسط خزنده های وب ما و الگوریتم های جستجو تولید می شود.گوگل این پیش بینی ها را فقط زمانی که فکر می کند ممکن است زمان کاربر را ذخیره کند نمایش می دهد. اگر یک سایت به خوبی برای یک کلمه کلیدی باشد، دلیل آن این است که گوگل الگوریتمی تعیین کرده است که محتوای آن مربوط به پرس و جو کاربر است.


5 (100%) 1 رای


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی