خانه » مراکز تلفن سانترال » مرکز تلفن سانترال چیست؟

مرکز تلفن سانترال چیست؟

مرکز-تلفن-سانترال

سانترال

شاید تا به حال اسم تلفن سانترال زیاد به گوش شما خورده باشد اما اطلاعاتی درباره عملکرد این دستگاه ها نداشته باشید. پس با ما همراه باشید تا بدانیم سانترال چیست؟

سیستم سانترال همانند یک مرکز مخابرات داخلی عمل کرده و به منظور ایجاد یک شبکه تلفن خصوصی در ادارات و شرکت های کوچک و بزرگ بکار می رود. با استفاده از مرکز تلفن سانترال، بسته به نوع و مدل دستگاه، تعدادی خط شهری به اشتراک گذاشته شده و امکان استفاده از خطوط شهری برای کلیه خطوط داخلی فراهم می گردد.
البته بی هزینه بودن ارتباطات داخلی شرکت هم از مزایای استفاده از دستگاه های سانترال است.

تلفن سانترال KX-TDA100D

مراکز سانترال پاناسونیک به دو سری کم ظرفیت شامل TEM824، TEA308 و TES824 و سری پرظرفیت شامل TDA100,200,600,610 و TDE100,200,600,620، دسته بندی می شوند که هر کدام ویژگی ها و قابلیت های خاص خود را دارند. اگر علاقمند به کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با جزئیات باکس های سانترال هستید میتوانید مطلب مربوط به انواع سانترال پاناسونیک را مطالعه نمایید.
دستگاه های سانترال تحت عنوان و برند های متفاوتی تولید و روانه بازار میگردند برند نام آشنای پاناسونیک نیز توانسته با ارائه دستگاه های PBX با امکانات گسترده و قابلیت و کارایی بالا و هزینه ای مطلوب برای مشتریان، در این زمینه پیشتاز بازار رقابتی باشد.

تلفن سانترال پاناسونیک

سیستم تلفن PBX چیست؟


PBX مخفف عبارت Private Branch Exchange است.  میتوان گفت مراکز سانترال یک شبکه تلفن خصوصی هستند که در یک شرکت یا سازمان راه اندازی گردیده و استفاده می شود. کاربران مراکز PBX می توانند با استفاده از کانالهای ارتباطی مختلف مانند Voice over IP ، ISDN و یا در ساده ترین نوع خود که همان تلفن های آنالوگ میباشند، در داخل (در داخل شرکت خود) و خارج از مجموعه (به وسیله خطوط مخابراتی) ارتباط برقرار کنند. PBX همچنین به شما امکان می دهد تلفن های بیشتری نسبت به خطوط تلفن فیزیکی (PTSN) داشته باشید که این امر امکان استفاده چند کاربر از خطوط مخابراتی را فراهم میکند همچنین امکان تماس رایگان بین کاربران را فراهم می کند. علاوه بر این ، امکاناتی مانندانتقال تماس بین خطوط داخلی ، پست صوتی ، ضبط تماس ، منوهای صوتی تعاملی (IVR) و صف تماس را فراهم می کند.

مراکز تلفن سانترال نیز از روند سریع تکامل تکنولوژی بی بهره نمانده اند و همگام با تکنولوژی روز در حال توسعه میباشند، در این راستا مراکز تحت شبکه پاناسونیک تحت عنوان سری ns به تازگی در دسترس عموم قرار گرفته اند.

 

مراکز سانترال ip پاناسونیکسیستم PBX

با استفاده از PBX سنتی ، با توجه به ظرفیت دستگاه شما معمولاً به اسفاده از تعداد مشخصی از خطوط تلفن شهری ویا داخلی محدود می شوید. سیستم تلفن PBX سنتی معمولا تعداد محدودی از خطوط بیرونی را برای برقراری تماس تلفنی خارج از مجموعه به اشتراک می گذارند. دستگاه های ip pbx در بعضی موارد به دلیل استفاده از بستر کابلی مشترک با شبکه های کامپیوتری مقرون به صرفه تر نیز هستند

انتقال به IP PBX فواید زیادی را به همراه می آورد ، امکان رشد تقریبا نامحدود از نظر پسوندها و تنه ها را فراهم می کند ، و قابلیت های متنوعی را به کاربر ارائه می دهد که راه اندازی این قابلیت ها بر روی یک PBX سنتی ، پرهزینه تر و مشکل تر خواهند بود.

شرکت ایده آل گستر مفتخر است با سال ها تجربه در زمینه مراکز سانترال پاناسونیک و انواع تلفن سانترال آنالوگ، دیجیتال، هیبراید و تحت شبکه، در خدمت مشتریان و همکاران گرامی باشد.
‌‌سیستمهای سانترال

سیستمهای سانترال

دستگاه فکس‌‌

فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

‌‌تلفن های خانگی

تلفن های خانگی

دوربین‌‌های مداربسته

دوربین های تحت شبکه (IP)

ویدیو پرژکتور ‌‌

ویدئو پروژکتور پاناسونیک

تلفن های زیمنس

تلفن گیگاست زیمنس

دوره های آموزشی

ثبت نام دوره های آموزشی