خانه » فناوری » علت داغ شدن گوشی

علت داغ شدن گوشی

داغ شدن تلفن همراه

شاید مشکل داغ شدن گوشی موبایل برای شما هم پیش آمده باشد. دلایل مختلفی برای داغ شدن تلفن همراه وجود دارد، اما باید توجه داشته باشید با توجه به کارهای مختلفی که با گوشی انجام می دهید، گرم شدن و بالا رفتن دمای گوشی تا حدی طبیعی است اما اگر احساس داغ شدن گوشی کردید باید کار کردن با آن را متوقف کنید تا به دمای طبیعی برسد.

یکی از رایج ترین دلایل داغ شدن گوشی دمای هوای بالا و قرار گرفتن در معرض نور است. این دما مستقیما می تواند بر روی گوشی تاثیر بگذارد. سعی کنید موبایل را در کیف خود نگه دارید و در محیط های داغ از آن کمتر استفاده کنید.

استفاده طولانی مدت از گوشی یکی دیگر از دلایل است. تلفن همراه هم مانند هر وسیله الکترونیکی دیگر با استفاده طولانی مدت داغ می کند. باید توجه داشته باشید در حین کار کردن با گوشی زمان هایی را در نظر بگیرید و به تلفن همراه خود استراحت دهید. بهتر است در این گونه موارد تلفن خود را خاموش کنید.

متصل کردن تلفن همراه به اسپیکر های بلوتوثی از دیگر عوامل داغ شدن تلفن همراه است. روشن ماندن بلوتوث به مدت طولانی می تواند هم روند خالی شدن باتری را سریع تر کند و هم باعث بالا رفتن دمای تلفن شود. سعی کنید در حین اتصال به بلوتوث از باز کردن برنامه های دیگر خودداری کنید.

روشنایی بیش از حد صفحه نمایش تلفن همراه یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار است. سعی کنید میزان روشنایی تلفن همراه خود را روی حالت اتوماتیک قرار دهید. در این حالت سنسور تشخیص نور محیط تلفن می تواند متناسب با نور محیط میزان روشنایی مناسبی برای دید بهتر شما انتخاب کند.

مودم وای فای یکی از دستگاه هایی است که در هر خانه و دفتری می توان آن را یافت و بسیاری از مردم از اتصال وای فای برای اتصال به اینترنت استفاده می کنند. سعی کنید تنها در مواقعی که با اینترنت کار می کنید تلفن همراه را به وای فای متصل کنید و در ساعت هایی که با گوشی کار نمی کنید وای فای آن را خاموش کنید.


5 (100%) 5 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 64
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 30
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 131
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
ویدیو پرژکتور پاناسونیک
تلفن پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی