خانه » فناوری » طراحی سایت

طراحی سایت

طراحی سایت

روش طراحی سایت

با پیشرفت تکنولوژی، سمت و سوی مردم به سمت فضای وب سوق پیدا کرده است و اکثر مردم تمایل پیدا کرده اند که برای حوزه تخصصی خود یک وب سایت طراحی کنند. در این جا ما برای شما مراحل طراحی سایت را توضیح خواهیم داد.

در ابتدا شما می بایست برای وب سایت خود یک آدرس طراحی کنید که اصطلاحا به این آدرس، نام دامنه سایت گفته می شود. برای خرید دامنه می بایست شما به سایت های خرید دامنه مراجعه کنید و نام مورد ظر خود را سرچ کنید. اگر قبل از شما کسی از این نام استفاده نکرده باشد، شما می توانید آن را برای مدت زمان خاصی که توسط سایت مورد نظر ارائه شده است، رزرو کنید.

به عنوان مثال فرض کنید شما تمایل به ساخت یک سایت در حوزه آموزشی سایت دارید و برای سایت خود نام سایت سازان” sitesazan” را در نظر گرفته اید. شما با مراجعه به سایت ایرنیک(به عنوان مثال) می توانید نام دامنه خود را به همراه پسوند خاص خود وارد کرده و سرچ کنید. اگر این نام رزرو شده باشد، برای شما لیستی از پیشنهادات ارائه می شود.پس از خرید نام دامنه از ۲۴ تا ۷۲ ساعت تاییدیه ثبت نهایی به طول خواهد انجامید.

برخی از پسوندهای دامنه عبارتند از:

 • .ir
 • .com
 • .org
 • .tv
 • .ac.ir

لازم به ذکر است که پسوندهای ۲ حرفی جزء پسوند های ملی به حساب می آیند. در واقع این پسوند است که حوزه کاری شما را مشخص می کند.

طراحی سایت

پس از خرید دامنه شما می بایست، فضایی که می خواهید در وب به خود اختصاص دهید را خریداری کنید که اصطلاحا به این فضا هاست گفته می شود.به عنوان مثال شما می خواهید۲ گیگ را در فضا به خود اختصاص دهید لذا می بایست یک هاست ۲ گیگی را خریداری کنید. برای خرید هاست شما می بایست به شرکت های هاستینگ مراجعه کرده و پس از پرداخت هزینه هاست آن را به خود تخصیص دهید. لازم به ذکر است که در هنگام خرید هاست شما می بایست نام دامنه و هاست را با هم ست کنید. برای این کار یک باکس مخصوص نوشتن نام دامنه رزرو شده در هر سایت هاستینگ وجود دارد.

لازم به ذکر است که پس از خرید هاست، شرکت هاستیگ مورد نظر به شمایک آدرس، نام کاربری و رمز عبوری را به شما برای دستیابی به هاست و مدیریت این فضا ارائه می دهد.

پس از خرید نام دامنه و هاست شما می بایست سایت خود را بسته به نوع آن طراحی کنید. به اصطلاح به این مرحله قالب بندی سایت گفته می شود که در مطلب بعدی به تفصیل راجع به آن صحبت خواهیم کرد.

پس از این که قالب خام سایت خود را طراحی کرده اید، می بایست یک نرم افزار مدیریت محتوا را برای سایت خود انتخاب کنید. با استفاده از این نرم افزار شما می توانید بدون تغییر کدهای سایت، محتوای سایت خود از متن گرفته تا چیدمان سایت را ویرایش کنید. این نرم افزارها بیش تر مناسب کسانی است که از دانش برنامه نویسی اطلاعات کمی دارند. شایع ترین نرم افزارهای مدیریت محتوا ۳ گونه اند:

 • Open-cart
 • Joomla
 • WordPress

مورد اول مناسب برای سایت های فروشگاهی می باشد و دو مورد بعدی مناسب برای سایت هایی همانند سایت های خبری، شخصی، شرکتی و سایت هایی از این قبیل می باشد.

پس از انتخاب سیستم مدیریت محتوا یه به مختصر CMS، شما می بایست هم قالب طراحی شده خود و هم CMS خود را در هاست خود بارگذاری کنید. در مطلب بعدی برای شما ادامه طراحی سایت را ارائه خواهیم داد.


5 (100%) 1 رای

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 91
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 39
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 228
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
دوربین مدار بسته پاناسونیک
تلفن سانترال پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی