شماره ننداختن تلفن پاناسونیک | مشکل کالر آیدی پاناسونیک

شماره ننداختن تلفن پاناسونیک شما را کلافه کرده است ؟ گاهی اوقات ممکن است تلفن شما علی رغم برخورداری از قابلیت کالر آیدی ، شماره افرادی  که با شما تماس می‌گیرند را نمایش ندهد. این اتفاق یکی از اختلالات رایج در میان تلفن‌های پاناسونیک بوده و بسیاری از افراد به دنبال پیدا کردن یک راه حل مطمئن برای رفع آن می‌باشند. در این مقاله از بلاگ ایده آل گستر سعی کرده‌ایم تا این مشکل را برای همیشه رفع کنیم، با ما همراه باشید.

برای اینکه بتوانیم یک مشکل را رفع کنیم، باید ابتدا علت به وجود آمدن آن را پیدا کرده و بررسی نماییم. شماره ننداختن تلفن پاناسونیک هم از این قائده مستثنی نیست. بنابراین ابتدا باید علت این مشکل را شاسایی کنیم تا بتوانیم به بررسی راه حل‌های آن بپردازیم.

قابلیت کالر آیدی هم در تلفن‌های خانگی و هم در دستگاه سانترال مورد استفاده قرار می‌گیرد. در هر دو مورد نیز ممکن است این قابلیت به دلایل مختلفی از کار افتاده و تلفن پاناسونیک شما، قادر به انداخت شماره بر روی نمایشگر نباشد. در ادامه این مقاله راه حل‌هایی را برای حل این مشکل در هر دو شکل آن ( تلفن‌های خانگی و اداری ) بررسی خواهیم کرد:کالر آیدی تلفن‌های پاناسونیک معمولا به چند دلیل از کار می‌افتد، بیایید این دلایل را با هم مرور کنیم:

دلایل شماره ننداختن تلفن های خانگی پاناسونیک

از کار افتادن کالر آیدی

کالر آیدی تلفن‌های خانگی پاناسونیک معمولا به چند دلیل از کار می‌افتد، بیایید این دلایل را با هم مرور کنیم: زمانی که شما برای خرید یک دستگاه تلفن پاناسونیک به نمایندگی‌ تلفن پاناسونیک از جمله ایده آل گستر مراجعه می‌کنید، یکی از مهم‌ترین فاکتورهایتان برای انتخاب تلفن، کالر آیدی می‌باشد. البته این امر کاملا طبیعی است، زیرا امروزه تمامی کاربران تلفن‌های خانگی ترجیح می‌دهند که قبل از پاسخگویی به یک تماس، بدانند که چه فردی پشت خط می‌باشد. در ابتدا باید در نظر داشته باشید که در زمان خرید یک دستگاه تلفن از فعال بودن قابلیت کالر آیدی بر روی آن مطمئن شوید. خوشبختانه اکثر تلفن‌های ساخت شرکت پاناسونیک از ساده ترین مدل های آن مانند تلفن بی سیم پاناسونیک مدل kx-tg1611 و تلفن پاناسونیک 3611 تا مدل های معمولی و پیشرفته تر آن مثل تلفن پاناسونیک 3811 از این قابلیت برخوردار می‌باشند.

در صورتی که مطمئن هستید که تلفن شما از قابلیت کالر آیدی برخوردار می‌باشد، علت شماره ننداختن تلفن پاناسونیک شما یکی از دو مورد زیر خواهد بود:

عدم پشتیبانی از کالر آیدی بر روی خط تلفن شما

ممکن است منطقه‌ای که در آن زندگی می‌کنید؛ از قابلیت کالر آیدی پشتنیبانی نکند. در این صورت حتی اگر تلفن شما از این قابلیت برخوردار باشد نیز هیچ شماره‌ای بر روی نمایشگر آن ظاهر نخواهد شد. بهتر است قبل از اینکه اقدام به خرید دستگاه تلفن پاناسونیک نمایید، با اداره مخابرات محل زندگی خود تماس گرفته و از فعال بودن کالر آیدی مطمئن شوید.

برخی اوقات نیز ممکن است که به هر دلیلی، قابلیت کالر آیدی بر روی خط شما غیر فعال شده باشد. در این صورت نیز باید با اداره مخابرات تماس گرفته و علت این اتفاق را جویا شوید. ابتدا یک دستگاه تلفن دیگر را بر روی خط تلفن حود امتحان کنید. در صورتی که باز هم با مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک برخورد کردید، ایراد از خط تلفن و یا اداره مخابرات محل زندگی شما می‌باشد و دستگاه تلفن شما کاملا سالم است. در این مواقع باید به اداره مخابرات محل زندگی خود مراجعه کرده و مشکل خود را با آنان مطرح نمایید.

غیر فعال شدن کالر آیدی

دلیل دومی که می‌تواند منجر به شماره ننداختن تلفن پاناسونیک شود، غیر فعال بودن کالر آیدی می‌باشد. در این صورت شما باید این قابلیت را مجدد بر روی دستگاه تلفن خود فعال نمایید. برای راه اندازی کالر آیدی بر روی دستگاه تلفن، باید مراحل زیر را دنبال نمایید:

  • دکمه Menu را بر روی گوشی انتخاب کنید
  • بعد از فشردن دکمه # کد 162 را وارد نمایید
  • در این مرحله می‌توانید کالر آیدی را فعال یا غیر فعال نمایید
  • در انتها گزینه Save را انتخاب کنید تا تنظیمات ذخیره شوند

غیر فعال شدن کالر آیدی در مراکز سانترال

صاحبان شرکت‌ها و مجموعه‌های تجاری بعد ار راه اندازی یک مرکز سانترال، در اولین فرصت به سراغ فعال سازی کالر آیدی در سانترال می‌روند. زیرا برای ارتباط بهتر با مشتریانی که با مجموعه تماس گرفته‌اند و همچنین مدیریت تماس‌ها، وجود کالر آیدی امری ضروری محسوب می‌شود. در مجموعه‌های اداری از تلفن سانترال استفاده می‌شود که نوعی خاص از تلفن‌های پاناسونیک می‌باشند، اما تنظیمات کالر آیدی در دستگاه سانترال صورت می‌گیرد.

شماره ننداختن تلفن پاناسونیک در سانترال

قبل از هرچیز باید بدانید که برای فعالسازی کالر آیدی بر روی سانترال، احتیاج به یک کارت، تحت عنوان کارت کالر آیدی خواهید داشت. این کارت ابندا باید بر روی دستگاه سانترال نصب شده و سپس توسط تکنسین‌های فنی، تنظیم شود. بنابراین قبل از هر چیز، مطمئن شوید که کارت کالر آیدی به درستی بر روی مرکز سانترال شما نصب و تنظیم شده است.

در صورتی که تلفن‌های پاناسونیک مجموعه کاری شما دیگر شماره افراد تماس گیرنده را نمایش نمی‌دهند، باید چندین گزینه و علت مختلف را مورد بررسی قرار دهید. قبل از هر چیز باید وضعیت تمامی خطوط شهری مجموعه را از مخابرات پیگیری کنید تا مطمئن شوید که ایراد از خطوط تلفن نمی‌باشد. بعد از اینکه اطمینان پیدا کردید که تمامی خطوط شهری سالم هستند، باید به سراغ دستگاه سانترل بروید.

اصلی‌ترین دلیلی که می‌تواند منجر به از شماره ننداختن تلفن پاناسونیک در ادارات و شرکت‌ها شود، به هم خوردن تنظیمات FSK و DTMF خطوط می‌باشد. شما باید با ورود به تنظیمات دستگاه سانترال، وضعیت خطوط را از FSK به DTMF و یا برعکس تغییر دهید. این کار در سانترال‌های کم ظرفیت و پرظرفیت به دو شکل متفاوت انجام می‌شود:

در سانترال کم ظرفیت : در این سانترال‌ها باید با استفاده از یک تلفن هایبرید مدیریتی از قبیل تلفن پاناسونیک 7730 وارد تنظیمات دستگاه شده و کد 910 را تغییر دهید. برای این کار و بعد از اتصال تلفن به سانترال از طریق جک 01 ، باید مراحل زیر را بر روی دستگاه تلفن انجام دهید:

ابتدا دکمه Program را بر روی دستگاه تلفن فشار دهید
ابتدا کلید * و سپس # را فشار دهید
پسورد دستگاه که به صورت پیش فرض ۱۲۳۴ می‌باشد را وارد کنید
کد ۹۱۰ را وارد کرده و حالت فعلی را عوض کنید ( FSK به DTMF و یا برعکس )
با استفاده از دکمه Store تنظیمات انجام شده را ذخیره کنید.

در سانترال پرظرفیت : در این دستگاه‌ها باید ابتدا سانترال را به یک کامپیوتر متصل کرده و با استفاده از نرم افزار UPCMC تنظیمات مربوط به غیر فعال شدن کالر آیدی را انجام دهید. بعد ار اینکه دستگاه را از طریق درگاه USB به کامپیوتر یا لپ تاپ وصل کردید، در نرم افزار یاد شده باید در قسمت Slot وارد Propertis شده و وضعیت خطوط را به یکی از حالت‌های FSK و یا DTMF تغییر دهید

توجه : ما در ایده آل گستر به مشتریان خود توصیه می‌کنیم که در صورت از کار افتادن کالر آیدی، سیم ارث  ( Earth ) را نیز امتحان کنند. در مواردی دیده شده که با نصب این سیم بر روی دستگاه سانترال، مشکل شماره ننداختن تلفن پاناسونیک حل شده است.

نکته : در صورتی که از تلفن ‌های آنالوگ استفاده می‌کنید، باید در نظر داشته باشید که این تلفن‌ها قابلیت استفاده از کالر آیدی در سانترال‌های پرظرفیت را ندارند. این تلفن‌ها در سانترال‌های پرظرفیت نیز احتیاج به فعالسازی دارند و برای تنظیم کالر آیدی بر روی آن‌ها با کد 628 را فعال کنید.

نمایندگی تعمیرات پاناسونیک

در صورتی که با هیچکدام از راه‌حل‌هایی که در این مقاله معرفی شدند، مشکل کالر آیدی دستگاه یا تلفن شما حل نشد، بهتر است از واحد تعمیرات پاناسونیک کمک بگیرید. تیم متخصص و با تجربه ایده آل گستر، با استفاده از دانش و تخصصی که در زمینه محصولات مخابراتی پاناسونیک به دست آورده‌اند، در کمترین زمان مشکل شماره ننداخت تلفن پاناسونیک و یا دستگاه سانترال شما را مرتفع می‌کنند.

آیا به تعمیرات سانترال پاناسونیک نیاز دارید ؟

در صورتی که مشکل از دستگاه PBX باشد، باید تعمیرات سانترال پاناسونیک بر روی دستگاه شما انجام شوند. تکنسین‌های فنی ما در نمایندگی سانترال پاناسونیک می‌توانند با حضور در محل کار شما، کلیه ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری دستگاه سانترال شما را برطرف می‌نمایند.

سوالات متداول در ارتباط با شماره ننداختن تلفن پاناسونیک

از کجا بفهمیم یک تلفن پاناسونیک کالر آیدی دارد یا خیر؟

برای دانستن این موضوع می‌توانید در زمان خرید دستگاه تلفن، از فروشنده در این رابطه سوال کنید. همچنین می‌توانید با مطالعه دفترچه محصول از این موضوع مطلع شوید. اما ما به شما پیشنهاد می‌کنیم، حتما قبل از خرید تلفن‌های پاناسونیک از واحد فروش شرکت ایده آل گستر اطلاعات لازم در رابطه با دستگاه مورد نظر خود را به دست بیاورید.

کارت کالر آیدی در کجا نصب می‌شود؟

این کارت در سانترال‌های کم ظرفیت بر روی خود دستگاه نصب می‌شود، اما در دستگاه‌های پرظرفیت پاناسونیک، کارت کالر آیدی بر روی کارت خط شهری قرار گرفته و نصب می‌شود.

آیا امکان دارد کالر آیدی بسوزد یا از کار بیفتد؟

این موضوع امکان پذیر است. اما ما در شرکت ایده آل گستر و در طول نزدیک به دو دهه فعالیت به عنوان نمایندگی رسمی محصولات مخابراتی پاناسونیک، به ندرت با این اتفاق مواجه شده‌ایم. (حتی می‌توان گفت هرگز شاهد سوختن کارت کالر آیدی نبوده‌ایم)

3.9 | (7)
اشتراک در
اطلاع از
guest

11 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
11
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x