خانه » فناوری » سیگار الکترونیکی چیست؟

سیگار الکترونیکی چیست؟

سیگار الکترونیکی

سیگارهای الکترونیکی که همچنین به عنوان اپی پاریزر یا سیستم های تحویل نیکوتین الکترونیکی شناخته می شوند، دستگاه هایی با باتری هستند که مردم از آنها برای ایجاد یک اسپری، که معمولا شامل نیکوتین ، طعم دهنده ها و سایر مواد شیمیایی است، استفاده می کنند.. صرف نظر از طراحی و ظاهر آنها، این دستگاهها عموما به شیوه ای مشابه عمل می کنند و از اجزای مشابه ساخته می شوند. بیش از ۴۶۰ مارک مختلف سیگار الکترونیکی در حال حاضر در بازار هستند. برخی از اسامی رایج برای سیگار الکترونیکی عبارتند از:

 • e-cigs
 • e-hookahs
 • قلم مو
 • vapes
 • دستکش
 • mods (قابل تنظیم، vaporizer قوی تر)

 سیگار الکترونیکی چیست؟

سیگارهای الکترونیکی چگونه کار می کنند؟

اکثر سیگارهای الکترونیکی شامل چهار اجزای مختلف هستند، از جمله:

 • یک کارتریج یا مخزن که حاوی یک محلول مایع (e-liquid یا e-juice) حاوی مقادیر مختلف نیکوتین، طعم دهنده ها و سایر مواد شیمیایی است
 • یک عنصر گرمایش
 • یک منبع قدرت (معمولا یک باتری)
 • یک وسیله ی درمانی که فرد برای استنشاق استفاده می کند

در بسیاری از سیگارهای الکترونیکی، پف کردن دستگاه باتری را فعال می کند و باعث می شود که مایع در کارتریج تبخیر شود. فرد پس از آن aerosol یا بخار حاصل را به اصطلاح می کشد (به نام vaping).

 سیگار الکترونیکی چیست؟

چگونه سیگارهای الکترونیکی بر مغز تاثیر می گذارد؟

نیکوتین در مایعات الکترونیکی به راحتی از ریه ها به جریان خون جذب می شود وقتی فردی از سیگار استفاده می کند. پس از وارد شدن به خون، نیکوتین غده فوق کلیه را تحریک می کند تا اکسیژن هورمون (آدرنالین) را آزاد کند. اپینفرین سیستم عصبی مرکزی را تحریک می کند و فشار خون، تنفس و ضربان قلب را افزایش می دهد. همانند بسیاری از مواد اعتیاد آور، نیکوتین، مدارهای پاداش مغز را فعال می کند و همچنین سطوح یک پیام رسان شیمی در مغز به نام دوپامین افزایش می یابد که رفتارهای پاداش دهنده را تقویت می کند. به رغم خطرات سلامتی و رفاه آن ها، لذت بردن از تعامل نیکوتین با مدرک پاداش، برخی افراد را مجبور می کند تا از نیکوتین دوباره و دوباره استفاده کنند،.

اثرات بهداشتی سیگار الکترونیکی چیست؟ آیا آنها از سیگارهای دخانیات امن تر هستند؟

برخی تحقیقات نشان می دهد که سیگارهای الکترونیکی ممکن است کمتر از سیگار مضر باشند وقتی افرادی که به طور منظم سیگار می کشند به عنوان یک جایگزین کامل به آنها تغییر پیدا می کنند. اما نیکوتین در هر فرم یک دارو بسیار اعتیاد آور است. تحقیقات نشان می دهد که حتی می تواند سیستم پاداش مغز را به پیش برد، و اعتصاب سراسری را در معرض خطر ابتلا به مواد مخدر دیگر قرار دهد.

همچنین استفاده از سیگار الکترونیکی ریه ها را به انواع مواد شیمیایی، از جمله آنهایی که به مایعات الکترونیکی افزوده شده و سایر مواد شیمیایی تولید شده در طول فرآیند گرم / تبخیر، می رساند.

نیکوتین نیز بر توسعه مدارهای مغزی تأثیر می گذارد که توجه و یادگیری را کنترل می کند. ریسک های دیگر شامل اختلالات خلقی و مشکلات دائمی با کنترل امپدانس است – عدم مبارزه با فشار و یا ضرر و زیان که ممکن است به خود یا دیگران صدمه بزند.

مصرف سیگار در نوجوانان

سیگارهای الکترونیکی در بین نوجوانان محبوب می باشد و در حال حاضر بیشترین استفاده از تنباکو در بین جوانان در ایالات متحده است. در دسترس بودن آسان آن ها، تبلیغات جذاب، طعم های مختلف مایکروویو و اعتقاد آنها نسبت به سیگار ، باعث شده است که آنها را به این گروه سنی جذاب تر کنند.

علاوه بر اثرات نامطلوب سلامتی، شواهد اولیه نشان می دهد که استفاده از سیگار الکترونیکی ممکن است به عنوان یک محصول مقدماتی برای افراد پیش دبستانی و نوجوانان باشد که پس از استفاده از سایر محصولات دخانیات، از جمله سیگار، که به علت بیماری و مرگ زودرس شناخته می شود، ادامه می یابد. یک مطالعه نشان داد که دانش آموزانی که تا زمان شروع کلاس ۹ از سیگنال های الکترونیکی استفاده کرده بودند بیشتر از سایرین بیشتر به سیگار کشیدن و سایر محصولات تنباکوی قابل اشتعال در سال بعد مبتلا بودند. همانند مطالعه قبلی، این نتایج نشان می دهد که نوجوانانی که از سیگار استفاده می کنند، در معرض خطر بیشتری برای سیگار کشیدن در آینده هستند. با این حال هنوز تحقیقات بیشتر برای درک اینکه آیا آزمایش با سیگار الکترونیکی منجر به استفاده منظم از تنباکو قابل اشتعال می شود یا نه، مورد نیاز است.

تحت استانداردهای غذایی و دارویی ایالات متحده (FDA) مقرراتی که برای محافظت از سلامت جوانان آمریکایی طراحی شده است، افراد زیر سن قانونی نمی توانند سیگار الکترونیکی را در فروشگاه ها یا آنلاین خریداری کنند .FDA اکنون تولید، واردات، بسته بندی، برچسب گذاری، تبلیغات، تبلیغ، فروش و توزیع سیگار الکترونیکی را مدیریت می کند. این شامل اجزای و قطعات الکترونیکی سیگار است اما لوازم جانبی را شامل نمی شود.

 سیگار الکترونیکی چیست؟

آیا سیگار الکترونیکی می تواند به یک فرد برای ترک سیگار کمک کند؟

بعضی افراد معتقدند سیگارهای الکترونیکی ممکن است در افرادی که سعی دارند سیگار را ترک کنند، به کاهش گرایش نیکوتین کمک کنند. با این حال، مواد غذایی سیگار الکترونیکی توسط FDA تایید نشده است و هیچ شواهد علمی قطعی برای اثربخشی سیگار الکترونیکی برای توقف طولانی مدت سیگار وجود ندارد.


5 (100%) 5 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 91
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 39
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 228
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
تلفن پاناسونیک
دوربین مدار بسته پاناسونیک


 • pooya در تاریخ دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷گفته است:

  جالب بود. نشنیده بودم جایی اینو

‌‌سیستمهای سانترال

سیستمهای سانترال

دستگاه فکس‌‌

فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

دوربین‌‌های مداربسته

دوربین های تحت شبکه (IP)

ویدیو پرژکتور ‌‌

ویدئو پروژکتور پاناسونیک

تلفن های زیمنس

تلفن گیگاست زیمنس

دوره های آموزشی

ثبت نام دوره های آموزشی