خانه » فناوری » سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی سایت

سئو و بهینه سازی سایت(قسمت اول)

بهینه سازی سایت چیست؟

برای بسیاری از افراد که روزمره با گوگل و سرچ در مرورگر ها سرو کار دارند حتما واژه “سئو و بهینه سازی سایت” ، نامی آشنا به حساب می آید. اما شاید واقعا ندانند که سئو وب سایت چیست؟ و یا به نوعی دیگر بهینه سازی سایت چیست؟

سئو در واقع بهینه سازی سایت در مقابل موتورهای جستجو و خزنده های آن ها می باشد. سئو برگرفته از واژه Search Engine Optimization می باشد. این عمل به معنای فریبکاری یا دست کاری موتورهای جستجو با روش های غیر اخلاقی نیست. سئو در واقع استراتژی هر وب سایت می باشد که برای داشتن رتبه خوب در گوگل از آن استفاده می کند.

حتما برای شما هم پیش آمده است که مطلبی را در درون اینترنت سرچ کرده اید و لیستی از سایت های پیشنهادی مرورگر خود را که به ترتیب می باشد را دیده اید. به عنوان مثال فرض کنید شما راجع به واژه اشپزی دنبال مطلبی می گردید. سایت هایی که برای شما نمایان می شوند طبق یک قانون خاص مرتب شده اند.
هر سایتی که جزئی از اولین پیشنهادات گوگل شما باشد، جزء محبوب ترین سایت های گوگل در موضوع موردنظر شما است. این محبوبیت از سایت ها برای گوگل با یک سری روش ها و استراتژی ها امکان پذیر می باشد.این روش ها همان سئو و بهینه سازی سایت  نامیده میشود.

سئو وبهینه سازی سایت (قسمت اول)

استانداردهای سئو

استانداردهای هر مرورگر برای بهینه سازی سایت متفاوت است. مثلا فرض کنید شما مطلبی را در سایت خود قرار می دهید که کاملا کپی از یک سایت دیگر است و در مقابل رقیب شما یک مطلبی را در سایت خود میذارد که کاملا یونیک و دست نوشته خودش است.

رقیب شما و سایت آن برای گوگل ارزش و محبوبیت بالاتری را خواهد داشت، چرا که سایتی که شما مطلب را از آن کپی کرده اید، قبل از شما متن خودش را به پایگاه داده گوگل تحویل داده است و در آن ثبت شده است. گوگل کاملا متوجه خواهد شد که متن شما یک متن کپی می باشد و اثری از خودتان نیست. حال اگر سایت شما و سایت رقیبتان هر دو در حوزه آشپزی فعالیت کنید. سایت رقیب شما رتبه بالاتری نسبت به شما خواهد گرفت.

البته این آیتم فقط یکی از استانداردهایی است که برای مرورگر شما و گوگل هائز اهمیت است. در قسمت بعدی آموزش بهینه سازی سایت شمارا با آیتم های دیگر استانداردهای گوگل آشنا خواهیم کرد.


5 (100%) 1 رای[s]

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 110
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 41
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 315
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی