خانه » فناوری » روت کردن گوشی

روت کردن گوشی

روت کردن گوشی اندروید

گوشی تلفن همراه این روز ها به عضو جدایی ناپذیری از زندگی روز مره ما انسان ها تبدیل شده. ما از طریق تلفن های هوشمند با دوستان خود ارتباط داریم، عکس برداری می کنیم، یادداشت برمیداریم، آلارم آن را برای بیدار شدن تنظیم می کنیم، بازی می کنیم و…

اما در استفاده از تلفن های هوشمند محدودیت هایی وجود دارد. اینکه شما هر برنامه ای را که می خواهید دانلود و نصب کنید و تم های سفارشی بسازید یا برنامه های پیش فرض را با برنامه های بهتری جایگزین کنید دارای محدودیت هایی است که از سوی شرکت سازنده اعمال شده است. البته بیشتر محدودیت ها برای حفظ حریم امن کاربر در نظر گرفته شده است اما بسیاری از کاربران از این محدودیت ها بیزارند.

روت کردن گوشی

با روت کردن گوشی اندروید خود می توانید این محدودیت ها را از بین ببرید. به زبان ساده می توان گفت روت در اندروید به معنی دسترسی کاربر به فایل‌ های سیستمی اندروید و اعمال تغییرات در آن است. باید توجه داشت که شما با روت کردن گوشی خود امنیت آن را بسیار پایین می آورید و در آینده با خطرات زیادی روبرو خواهید شد.

روت کردن یک فرایند است که به شما اجازه می دهد به کد سیستم عامل اندروید دسترسی داشته باشید. ( معادل این کار در ios  به نام جیلبریک شناخته می شود). این امکان به شما اجازه می دهد تا کد نرم افزار را بر روی دستگاه تغییر دهید یا نرم افزار دیگری را نصب کنید که سازنده به طور معمول به شما اجازه نمی دهد.

اهداف مختلفی که برای روت کردن گوشی اندروید به دنبال آن هستند اکثرا شامل موارد زیر است:

 • سفارشی سازی کامل تم یا گرافیک
 • دانلود هر برنامه، صرفنظر از فروشگاه برنامه ای که در آن نوشته شده است
 • افزایش عمر باتری و عملکرد های اضافه
 • اگر دستگاه شما قدیمی است و دیگر توسط سازنده به روزرسانی نشده است، با روت کردن می توانید آن را به آخرین نسخه آندروید به روزرسانی کنید.


5 (100%) 1 رای


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی