خانه » ویدئو پرژکتور و سیستمهای کنفرانس » راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی

خرید ویدئو پروژکتور خانگی

ویدئو پروژکتور یا فراتاب؛ همانگونه که مطلع هستید، دستگاهی است که تعدادی تصاویر انفورماتیک را با استفاده از سیگنال هایی بر روی یک پرده نمایش یا دیوار سفید به نمایش می گذارد. در این میان ویدئو پروژکتورها انواع خاصی دارند که هر کدام از آن ها بسته به نوع استفاد ه و کاربری آن ها دارای قابلیت های منحصر به فردی می باشند. به عنوان مثال برخی از این دستگاه ها برای استفاده در سالن های کنفرانس و مصارف تجاری مناسب هستند و برخی دیگر برای سرگرمی و اهدافی نظیر دیدن یک فیلم ویدئویی و تماشای یک بازی های گرافیکی مناسب می باشند.

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی

برندهای مختلفی در حال ساخت ویدئو پروژکتور می باشند که در این میان پرآوازه ترین آن ها برند پاناسونیک می باشد. ویدئو پروژکتورهای پاناسونیک از لحاظ کیفیت و طول عمر بالا در سطح دیگر ویدئو پروژکتورهای موجود می باشند و از محبوبیت خاصی برخوردار می باشند. به هنگام خرید ویدئو پروژکتور ها شما می بایست به چند فاکتور دقت کنید.

۱» نوع کاربری

انتخاب شما به این نکته وابسته است که دستگاه ویدئوپروژکتوری که خریداری می کنید را در چه مکانی استفاده خواهید کرد. به عنوان مثال استفاده از پروژکتور در خانه بسیار متفاوت تر از استفاده از ویدئوپروژکتور در سالن های تجاری و بزرگ می باشد. فاکتورهای زیادی به این عامل بستگی دارد که در ادامه به توضیح برخی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

۲» روشنایی

روشنایی در ویدئو پروژکتورها با واحدی به نام انسی لومن اندازه گیری می شود که هر چه مقدار آن بیشتر باشد یعنی دستگاه برای مکان های روشن تر مناسب تر می باشد. به طور معمول ویدئوپروژکتورهایی که سطح روشنایی آن ها زیر مقدار ۵۰۰۰ انسی لومن باشد، برای مکان هایی که از روشنایی کمتری برخوردار می باشند، می توان استفاده کرد. لازم به ذکر است که در برخی مواقع سطح روشنایی دستگاه برای مکان مورد استفاده کافی نمی باشد؛ باید بدانید که در اینجور مواقع شما می توانید به طور همزمان از سطح روشنایی چندین پروژکتور استفاده کنید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در سری کردن پروژکتورها به این لینک مراجعه کنید.

۳» کنتراست

راهنمای خرید ویدئو پروژکتور خانگی

کنتراست عبارتست از نسبت روشن ترین سفیدی به تاریک ترین سیاهی تولید شده در صفحه نمایش. هر چه مقدار این دو عدد بیشتر باشد، به جزئیات رنگ در تولید تصویر دقت بیشتری می شود.

امروزه ویدئوپروژکتور ها به علت سهولت در استفاده و هزینه کم جای تلوزیون ها را در خانه ها گرفته است چرا که کاربران می توانند به راحتی و با صرف هزینه کم تصویری بزرگ و با کیفیت را در خانه های خود ایجاد کنند. معمولا ویدئوپروژکتورهایی که در خانه استفاده می شوند می بایست به قابلیت Short throw مجهز باشند. بر طبق این قابلیت، پروژکتور می تواند رد فاصله ای نزدیک تصویری بزرگ را ایجاد کند. این قابلیت برای مکان هایی که تردد زیاد است بسیار کاربردی و مفید می باشد. پروژکتوری که به قابلیت Short throw یا تابش کوتاه مجهز می باشد دارای نسبت بزرگنمایی کمتر از ۱ می باشد. لازم به ذکر است که نسبت بزرگنمایی در پروژکتور ها برابر با نسبت فاصله پروژکتور تا پرده نمایش بر طول تصویر ایجاد شده روی پرده نمایش می باشد.

از آنجا که معمولا نور تولید شده در خانه ها بسیار کمتر از نور تولید شده در فضای بیرونی می باشند، نیازی به روشنایی با مقدار بالا نمی باشد.


5 (100%) 5 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

تعمیرات ویدئو پروژکتور
تعداد بازدید: 10
تعمیر ویدئوپروژکتور ویدئوپروژکتور دستگاهی است که برای نمایش تصاویر انفورماتیک روی یک پرده و یا دیوار سفید استفاده می‌شود.امروزه با پیشرفت ت...
از ویدیو پروژکتور ها چه می دانید؟...
تعداد بازدید: 15
در جهان امروز در میان دانشگاه ها، موسسات آموزش عالی، آموزشگاه های زبان، مراکز نظامی، شرکت های خصوصی و دولتی، نمایشگاه های هنری و حتی منازل ا...
تماشای فیلم و سریال با دستگاه ویدئو پروژکتور...
تعداد بازدید: 14
لذت دیدن فیلم با ویدئو پروژکتور امروزه دیدن فیلم ها و سریال های جذاب روز دنیا به یکی از مهمترین و بهترین سرگرمی های مردم تبدیل شده. در کنار...


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی