خانه » فناوری » دارک وب چیست؟

دارک وب چیست؟

دارک وب چه قسمتی از وب می باشد؟

اگر دقت کرده باشین فضایی در بستر اینترنت وجود دارد که بیشتر برای استفاده متخلفین اینترنتی می باشد و دسترسی عموم به آن ممکن نیست. به این فضا شبکه سیاه و یا DARK WEB گفته می شود. در این شبکه مخفی اطلاعات بسیاری نهفته است که افراد ناشناسی آن ها را هدایت و بازیابی می کند. پیدا کردن افراد در این فضای سیاه امری سخت و غیر ممکن می باشد. در واقع شبکه سیاه یک سری از سایت هایی هستند که صرفا با یکی سری از آی پی های خاصی قابل ردیابی و یافتن است. نحوه ورود به دارک وب از طریق گذشتن از چند وی پال و با یک سری از نرم افزارهای خاص امکان پذیر می باشد.

تفاوت دارک وب و دیپ وب

دارک وب چیست؟

گاهی اوقات دو کلمه دارک وب و دیپ وب اشتباه به جای هم استفاده می شوند که این کاری اشتباه می باشد. در واقع دارک وب بخشی از دیپ وب می باشد. دیپ وب به طور کلی به فضایی از اینترنت گفته می شود که در دسترس عموم نبوده همانند دیتابیس ها، ایمیل ها و..اما دارک وب بخشی از دیپ وب می باشد کهبرای گروه خاصی از مردم است، همانند خلافکاران، قاچاقچیان و سایت های موادمخدری.

در حقیقت اگر بخواهیم فضای کلی وب را دسته بندی کنیم به دو دسته کلی وب معمولی و دیپ وب می رسیم. وب معمولی در واقع همان وبی است که همه کاربرای اینترنت به آن دسترسی دارند و هیچ محدودیتی برای آن موجود نیست اما دیپ وب بخش خاصی از وب است که شامل پنل های مدیریتی و نویسندگی وب سایت ها می باشد. دارک وب بخش خاصی از دیپ وب است، به عبارتی یک محیط اینترنتی امن برای خلافکاران می باشد که از طریق آن می توانند به گسترش شبکه های غیرقانونی خود پرداخته و به نوعی به پول بیشتر دست یابند. فروشگاه های دارک وب دقیقا همانند فروشگاه های معمول در وب می باشند و به همان شیوه اداره می شوند، منتها در این فروشگاه ها معمولا مواد مخدر و یا اسلحه های غیر قانونی فروخته می شود


5 (100%) 1 رای


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی