خانه » فناوری » حل مشکل نخواندن سیم کارت

حل مشکل نخواندن سیم کارت

مشکل نشناختن سیم کارت

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که به خطاهای زیر در گوشی تلفن همراه خود مواجه شده باشید:

 • Insert SIM
 • SIM not ready
 • SIM error
 • No Sim

این خطاها معمولا هنگامی رخ می دهد که سیم کارت شما به درستی وارد نشده باشد یا از جای اصلی خود تکان خورده باشد. ممکن است یک ضربه محکم موجب این اررور شده باشد. در مرحله ی اول برای حل این مشکل بهتر است ابتدا تلفن همراه خود را خاموش کرده و سیم کارت خود را از جای اصلی در بیاورید و دوباره جا بزنید. اگر گوشی تلفن همراه شما دو سیکارته است می توانید سیم کارت خود را در اسلات دوم بیندازید. اگر روی اسلات دوم سیم کارت شما شناخته شد مشکل سخت افزاری است و باید اسلات اول سیم کارت خود را تعویض کنید.

اگر به تازگی سیم کارت خود را پانچ کرده اید یا بریده اید ممکن است به علت بد بریده شدن سیم کارت در جای اصلی خود قرار نگیرد و همین امر موجب نشناختن سیم کارت شود. در اینگونه موارد به دفتر خدمات مشترکین اپراتور خود مراجعه کنید و با سوزاندن سیم کارت قبلی، سیم کارت جدید میکروسیم با همان شماره را دریافت کنید.

حل مشکل نخواندن سیم کارت

مشکل دیگر ممکن است مربوط به ریجستری گوشی تلفن همراه باشد. همانطور که می دانید بسیاری از برندهای تلفن همراه باید از طریق سیستم مخابرات ریجستر شوند. در غیر این صورت بعد از چند ماه دیگر سیم کارت روی تلفن همراه کار نمی کند.

تعویض رام نیز ممکن است این مشکل را پیش بیاورد به این صورت که با فلش کردن گوشی و نصب رام جدید سریال نامبر گوشی ( IMEI ) از بین می رود . با پاک شدن IMEI ممکن است گوشی شما دچار مشکل شود و با مشکل نشناختن سیم کارت مواجه شوید . به همین علت هنگام تعویض رام گوشی خود از رام های رسمی که توسط خود سازنده گوشی برای آن ها عرضه می شود استفاده کنید.

در اکثر گوشی ها وقتی سیم کارت را در دستگاه جا می اندازید، شبکه به صورت خودکار شناسایی می شود، ممکن است نشناختن سیم کارت به دلیل تنظیم نشدن خودکار شبکه باشد که در این صورت باید به صورت دستی تنظیمات شبکه موبایل خود را تنظیم کنید.


4.9 (97.14%) 7 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 28
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 16
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 61
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
تلفن سانترال پاناسونیک
ویدیو پرژکتور پاناسونیک
تلفن پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی