خانه » فناوری » تفاوت NFC با بلوتوث چیست؟

تفاوت NFC با بلوتوث چیست؟

مقایسه NFC با بلوتوث

تفاوت های تکنولوژیکی متعددی بین این دو وجود دارد که NFC برخی از مزایای قابل توجه را در شرایط خاص فراهم می کند. بحث اصلی به نفع NFC این است که نیاز به مصرف انرژی بسیار کمتر از بلوتوث دارد. این قابلیت باعث می شود که NFC برای دستگاه های غیرفعال مانند برچسب های تبلیغاتی مناسب باشد، زیرا آنها می توانند بدون یک منبع قدرت عمده کار کنند.

بلوتوث و اتصال نزدیک به میدان چندین ویژگی را به اشتراک می گذارند، که هر دو شکل ارتباط بی سیم بین دستگاه ها را در فاصله های کوتاه دارند. NFC محدود به فاصله تقریبا چهار سانتی متر است در حالی که بلوتوث می تواند بیش از سی پایی طول بکشد. در حالی که ممکن است به نظر برسد که بلوتوث در این زمینه برتر است، هر دو تکنولوژی بلوتوث و NFC مزایا و معایب خود را در مقایسه با یکدیگر دارند و می توانند با یکدیگر برای پاسخگویی به نیازهای کاربران همکاری کنند.

تفاوت NFC با بلوتوث چیست؟

یک نکته دیگر این است که NFC بسیار کندتر از بلوتوث است. این تکنولوژی داده ها را با حداکثر سرعت ۴۲۴ کیلوبیت در ثانیه است و این درحالی است که بلوتوث باسرعتی معادل ۱ مگابیت در ثانیه با مصرف انرژی کم ارسال می کند.

لازم به ذکر است که NFC دارای یک مزیت عمده است: اتصال سریعتر. با توجه به استفاده از کوپلینگ استقامتی و عدم وجود جفت دستی، کمتر از یک دهم ثانیه طول می کشد تا اتصال بین دو دستگاه برقرار شود. در حالی که بلوتوث مدرن بسیار سریع کانال ارتباطی را برقرار می کند، NFC هنوز هم برای سناریوهای خاص فوق العاده مفید است. یعنی پرداخت تلفن همراه.

Samsung Pay، Android Pay و حتی Apple Pay از فناوری NFC استفاده می کنند – هرچند Samsung Pay کمی متفاوت از دیگران کار می کند. در حالی که بلوتوث برای اتصال دستگاه ها به یکدیگر برای انتقال فایل ها، به اشتراک گذاشتن اتصالات به بلندگوها و موارد دیگر بهتر است، ما پیش بینی می کنیم که NFC همیشه به جای پرداخت تلفن همراه در این دنیا به سرعت در حال گسترش است.


5 (100%) 5 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 91
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 39
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 228
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
دوربین مدار بسته پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی