خانه » ویدئو پرژکتور و سیستمهای کنفرانس » تفاوت ویدئوپروژکتور و دیتاپروژکتور

تفاوت ویدئوپروژکتور و دیتاپروژکتور

تفاوت بین ویدئوپروژکتور و دیتاپروژکتور

ویدئو پروژکتور دستگاهی است که سیگنال ویدئویی را دریافت می کند و تصویر مربوطه را بر روی یک صفحه نمایش پروژکتور با استفاده از یک سیستم لنز به نمایش می گذارد. همه پروژکتورهای تصویری از یک نور بسیار روشن برای نمایش تصویر استفاده می کنند و مدرن ترین آنها می توانند هر منحنی، تاریکی و سایر تناقض ها را از طریق تنظیمات دستی اصلاح کنند.

پروژکتورهای تصویری برای بسیاری از برنامه های کاربردی مانند سخنرانی های اتاق کنفرانس، کلاس درس، سینمای خانگی و کنسرت ها استفاده می شود. در مدارس و دیگر مصارف آموزشی، آنها گاهی به یک تخته سفید تعاملی متصل می شوند. در اواخر قرن بیستم، ویدئوپروژکتور ها برای استفاده به عنوان سینمای خانگی رایج شدند. اگر چه صفحه نمایش بزرگ تلویزیون ال سی دی بسیار محبوب است اما پروژکتورهای تصویری هنوز هم در میان بسیاری از علاقه مندان به سینمای خانگی، رایج هستند. پروژکتورهای تصویری امکان ایجاد تصاویر بزرگ بدون نیاز به یک صفحه نمایش الکترونیکی مشابه را فراهم می کنند. قیمت یک دستگاه ویدئوپروژکتور با وضوح و خروجی نور آن تعیین می شود.

تفاوت ویدئوپروژکتور و دیتاپروژکتور

پروژکتور های تصویری می توانند از منابع مختلف نور مانند چراغ های جیوه با فشار بالا، چراغ دیود، دیود لیزر و سیستم های دیود هیبرید LED لیزر استفاده کنند. تفاوت دستگاه های ویدئوپروژکتور در این روشنایی، کنتراست، رزولوشن، کیفیت رنگ و عمق کانونی آن ها است.

در ابتدای اختراع ویدئو پروژکتور، این دستگاه ها فقط قابلیت نمایش تصویر از طریق پورت های ورودی خود را داشتند. پس از فراگیر شدن این دستگاه ها امکانات جدیدی از قبیل نمایش متن و اسلاید ، نمایش انواع فیلم و به طور کلی انواع فایل های چند رسانه های به آنها اضافه شد و کلمه دیتا نیز به معنای داده ها یا همان اطلاعات است.یک دستگاه پروژکتور عادی فاقد پورت های اتصال به دستگاه های قابل حمل نظیر فلش مموری ها و یا دوربین های فیلم برداری دیجیتال بود.


4.3 (86.67%) 3 رایs


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی