خانه » فناوری » بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه

 ترفندهای کاهش مصرف باتری

باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده اند و در تمامی اوقات شبانه روز به حضور آن ها نیاز داریم. پیش آمدن کوچکترین مشکل در باتری برای کاربران بسیار سخت است، پس باید از آن محافظت کرد.

اگر باتری تلفن همراه شما زودتر از حد انتظار باتری خالی می کند، حتما دلیل بر خراب بودن باتری نیست. گاهی ممکن است اجرای همزمان چند برنامه موجب خالی شدن باتری شود. حتما برای شما هم پیش آمده است که  با مشکل اجرای برنامه ها در پس زمینه و داغ شدن گوشی مواجه شده باشید. خیلی از مواقع، اپلیکیشن‌ها، کارهای پس ‌زمینه را بدون اطلاع دادن به کاربر اجرا می‌کنند. نرم افزار هایی مانند Battery Doctor  به شما اجازه می ‌دهد انجام همزمان چند برنامه در پس ‌زمینه و همگام ‌سازی دوره ‌ای داده‌ ها را غیرفعال کنید.

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه

در اکثر گوشی‌ های اندروید یک ابزار تحلیل‌ گر اختصاصی برای باتری وجود دارد که می تواند اپلیکیشن ‌های دارای بیشترین مصرف برق باتری را نمایش دهد و کنترل کند. شما می توانید با آنالیز این اطلاعات در مورد حذف اپلیکیشن‌ هایی که مقداری زیادی از برق باتری را مصرف می ‌کنند، تصمیم بگیرید.

توجه داشته باشید که نمی توان مصرف باتری های مدل های مختلف تلفن همراه را با هم مقایسه کرد. بسیاری از افراد فکر می کنند چون توان گوشی همراهشان با مدلی دیگر برابر است، پس باید به همان میزان زمان شارژ دهی داشته باشند. مهمترین عامل در مصرف باتری اندازه صفحه نمایش است. طبیعی است که هرچه اندازه صفحه نمایش دستگاه بزرگ ‌تر باشد و وضوح تصویر آن افزایش یابد، انرژی بیشتری از باتری صرف پشتیبانی از نمایشگر می ‌شود. همچنین عوامل دیگری همچون پردازنده مرکزی دستگاه، پردازنده گرافیکی و رم نیز می تواند بین مدل های مختلف تفاوت ایجاد کند.

مسئله ای که کمتر کسی به آن توجه می کند، تاثیر دو سیم کارته بودن گوشی در مصرف باتری است. دقت داشته باشید که استفاده همزمان از دو سیم کارت در یک گوشی هوشمند میزان مصرف انرژی باتری دستگاه را افزایش می‌ دهد.

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه

روشن بودن بروزرسانی خودکار اپلیکیشن ها و سیستم عامل نیز یکی از مهمترین مصرف کننده های باتری است. همیشه سعی کنید که تنها در شرایط مناسب اپلیکیشن ‌های نصب شده بر روی دستگاه را به روز رسانی کنید. به همین دلیل توصیه می کنیم که حتما قابلیت به روز رسانی اتوماتیک اپلیکیشن ها در سرویس گوگل پلی (Google Play) دستگاهتان را غیرفعال کنید.


4.8 (96.19%) 21 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 39
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 229
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
معایب لامپ های کم مصرف
تعداد بازدید: 28
خیلی وقت است که لامپ های کم مصرف جای لامپ های رشته ای و حبابی پر مصرف را در بازار گرفته اند؛ با این وجود زمزمه های بیماری زایی پرتوهای لامپ ...
تلفن پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی