خانه » فناوری » انواع لیزر

انواع لیزر

بررسی انواع دستگاه لیزر مو

چگونه می توان بهترین نوع دستگاه لیزر مو را پیدا کرد؟ اگر شما هم به دنبال حذف موهای زائد بدن خود با دستگاه های لیزر باشید در طی سرچ کردن یا دیدن بروشور ها با نام دستگاه های مختلف لیزر آشنا شده اید. معمولا در بروشور ها توضیحاتی در مورد تفاوت این دستگاه ها با هم ندارد. اگر به دنبال پیدا کردن بهترین نوع دستگاه لیزر هستید باید بدانید یک نوع دستگاه لیزر خاص نمی تواند بهترین باشد. بعضی از لیزرها برای حذف مو در مناطق خاص بهتر از دیگران هستند و تفاوت هایی بین سیستم های مختلف وجود دارد. رنگ پوست در تعیین نوع دستگاه اهمیت زیادی دارد.

در این مطلب قصد داریم شما را به با ۴ نوع دستگاه لیزر و مزایا و معایب آن آشنا کنیم تا بتوانید انتخابی آگاهانه تر داشته باشید.

لیزر Nd: YAG مناسب برای پوست تیره

چگونه کار می کند ؟ یک متریک برای لیزر، جذب ملانین را اندازه گیری می کند و میزان نور و گرمای لیزر توسط ملانین، رنگدانه در پوست و مو گرفته می شود. به دلیل کمبود جذب ملانین، Nd: YAG لیزر برای حذف موهای پوست تیره ترجیح داده می شود. چیزی که باعث می شود این دستگاه برای پوست تیره تر مناسب باشد، طول موج های طولانی آن است که می تواند از melanin در اپیدرم به ملانین در موها برسد. با این حال، به دلیل اینکه لیزر به ملانین متمرکز است، در موهای کمرنگ و سفید موثر نیست.

مزایا: همانطور که گفته شد، طول موج های دستگاه Nd: YAG آن را برای پوست تیره تر مناسب می کند؛ آن ها همچنین بیشترین پتانسیل را برای از بین بردن مو در ساختار پیازی در پایه فولیکول مو دارند.

معایب: به دلیل کم بودن جذب ملانین، برای نتایج مطلوب، جلسات بیشتری لازم است. درمان با این لیزر ها نیز می تواند دردناک تر  از روش های دیگر باشد.

نام تجاری مشترک: Cutera CoolGlide، Cynosure Elite، Candela GentleYAG

لیزر الکساندرایت مناسب برای پوست های زیتونی

چگونه کار می کند ؟  این دستگاه حذف موی لیزری دارای طول موج کمی طولانی تر از برخی از رقبای خود است که باعث می شود بتوان آن را در طیف گسترده ای از رنگ پوست ها از جمله پوست زیتونی استفاده کرد.

مزایا: شاید مهمترین مزیت الکساندریت، میزان تکرار باشد، به این معنی که می تواند یک منطقه بزرگتر پوست را سریعتر درمان کند. همین امر باعث می شود که یکی از سریعترین روش های موجود باشد.

معایب: با وجود طول موج بلند آن، هنوز هم جذب ملانین بالا است، بنابراین خطر قابل توجهی برای تغییر رنگ و سوختگی در همه ی انوع پوست وجود دارد.

نام تجاری مشترک: Candela GentleLase، Cynosure Apogee، EpiTouch Plus

انواع لیزر

لیزر دیود مناسب برای پوست های کم رنگ تا متوسط

چگونه کار می کند ؟ دستگاه لیزر دیود، یکی از جدیدترین و رایج ترین نوع دستگاه های حذف لیزر امروزی است که برای انواع پوست ها از روشن تا متوسط طراحی شده است.

مزایا: دیود هر دو طول موج کوتاه و طولانی را منتشر می کند، بنابراین دارای جذب ملانین خوب است و به عمق فولیکول های مو نفوذ می کند. طول موج های آن خطر ابتلا به آسیب های پوستی را کاهش می دهد.

معایب: نکته اصلی لیزر دیود، نوآوری آن است، زیرا هنوز مقدار مناسب داده ای برای ارزیابی نتایج بلند مدت آن وجود ندارد.

نام های تجاری مشترک: LightSheer، SLP 1000، LaserLite، SopranoXL

لیزر رابی مناسب برای پوست های بسیار روشن

چگونه کار می کند ؟ به عنوان قدیمی ترین نوع دستگاه لیزر حذف مو، Ruby دارای میزان جذب ملانین بالاتر از دستگاه های دیگر لیزر در بازار است، و همین ویژگی آن را مناسب برای پوست بسیار روشن و حذف موهای سبک می کند.

مزایا: از مهمترین مزایای این دستگاه از بین بردن موهای نازک و پرز مانند است که با دستگاه های دیگر از بین نمی رود.

معایب: به دلیل جذب بالای ملانین، بیشتر در معرض تغییر رنگ پوست قرار می گیرد. به همین دلیل، آن را فقط باید در پوست روشن استفاده کرد.

نام های تجاری مشترک: Palomar E2000، RubyStar


5 (100%) 5 رایs

شاید این مطالب را نیز بپسندید

بهینه سازی مصرف باتری تلفن همراه...
تعداد بازدید: 91
 ترفندهای کاهش مصرف باتری باتری یکی از مهمترین اجزای یک گوشی هوشمند است. تلفن های همراه به عضوی جدایی ناپذیر از زندگی روزمره ما تبدیل شده ا...
زمان بندی اینستاگرام
تعداد بازدید: 39
زمانبندی اینستاگرام همه ما زمانی از طول روز و شب را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی سپری میکنیم. از جمله این اپلیکیشن های اعتیاد آور و سرگ...
مقایسه ی اصلی ترین مدل های CPU موبایل...
تعداد بازدید: 228
هنگامی که سخن از پردازنده های تلفن همراه می شود، عموما عبارت  CPU موبایل  به کار می رود که عبارت درست تر آن SOC است که به معنای سیستم روی تر...
ویدیو پرژکتور پاناسونیک
تلفن پاناسونیک


  ‌‌سیستمهای سانترال

  سیستمهای سانترال

  دستگاه فکس‌‌

  فکس حرارتی ، کاربنی و لیزری

  دوربین‌‌های مداربسته

  دوربین های تحت شبکه (IP)

  ویدیو پرژکتور ‌‌

  ویدئو پروژکتور پاناسونیک

  تلفن های زیمنس

  تلفن گیگاست زیمنس

  دوره های آموزشی

  ثبت نام دوره های آموزشی